“Smacznie i szybko”

Mango Vegan Street Food
Nr 31 wśród 71 Szybkie posiłki (Warszawa)
Zrecenzowano 21 października 2018

Wędrówka przez Warszawę w poszukiwaniu jedzenie dla wegetarian, czy veganów, to trudna sztuka pomiędzy wyborem tego, co zdrowe, a tego co smaczne. Jest jednak kilka miejsc, które łączą te dwa nurty w jeden pyszny strumień. Do takich niewątpliwie należy Mango Vegan Street Food przy Brzeskiej. Fakt, że jako smakosz naiwny, od niedawna po stronie zwolenników jedzenia bez mięsa i do tego jeszcze konsument jednego burgera w Magno, nie powinienem mieć za wiele do powiedzenia. Owszem, hołubię zasadzie, że aby dobrze poznać lokal i jego wartość, trzeba w nim bywać wiele razy, bo z kuchnią jest jak z człowiekiem – dopiero kiedy sięgniemy do wielu garnków, będziemy mogli poznać kucharza i jego kunszt naprawdę dobrze. Człowieka, kiedy porozmawiamy z nim wiele razy i przeżyjemy, co nieco, wtedy cokolwiek uda nam się o nim powiedzieć, a może i zaufać. Jednak pierwsze wrażenie robi się tylko raz. I te, w Mango, było wyborne. Fakt, że jak przyniesiono mi bułkę, ciemniejszą od koloru skóry mieszkańców parku Masai Mara w Kenii, to postanowiłem ją spróbować bardziej z ciekawości, niż dla smaku. No, ale nie zawiodłem się.

Ciekawostką nowoczesnej kuchni, dla osób, które nie jedzą mięsa, jest to, że smakami te dania nie odbiegają daleko ot tego, co serwuje się w kuchni wszystkożerców. Różnice są takie, że można oddać szacunek czworonogom, nie zjadając ich i nadwyrężać maszynerii organizmu trawieniem tej całej chemii, którą są karmione nasze przyszłe dania za ich życia. Mango jest świetnym przykładem tego jak bogactwo smaków może nas uwieść, kiedy zjadamy potrawę, która do tej pory była stricte zarezerwowana dla zgrillowanej wołowiny. No, bo czymże miał być burger, jak nie kanapką z plastrem mięcha li tylko.

Mango jest warte odwiedzenia, z tym, że jedyna uwaga jaką mam do tej restauracji, to fakt, iż są tam trochę wyższe cenny od średniej warszawskiej. To może odstręczać tych, którzy przedkładają jedzenie na mieście ponad poświęcenie czasu na przygotowania dań w domu.

Gdyby komuś nie zasmakowało tak jak mi, to uprzedzam, że dla mnie na konsumpcje wpływa, oprócz smakowitego jedzenia, także miejsce, wystrój i obsługa. Dopiero jak to wszystko dobrze gra, to mogę stwierdzić, czy coś mi smakuje, czy nie. To moja kolejna zasada, której hołubię, to koincydencja kosztowania strawy z atmosferą, która temu kosztowaniu towarzyszy. Ja się w Mango dobrze czuję i mam nadzieję, że tak będzie przy następnych odwiedzinach.

Polecam.
"Tylko" czwórka za ceny w menu.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, yakub1900

Zrecenzowano 14 października 2018 z urządzeń przenośnych

Burgery przepyszne, jedne z lepszych jakie jadłam. Bułka bardzo smaczna i ciekawie wygląda. Lokal ma fajny klimat. Obsługa trochę zestresowana nadmiarem klientów, ale miła. W menu każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny ok.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, madulka
Zrecenzowano 1 września 2018 z urządzeń przenośnych

Jak w temacie - kilkukrotnie jadłem tam falafel z jalapenio, bardzo smaczny (jak na wegańskie żarcie ), hummus również smaczny. Problem z obsługą - panie przeważnie trochę znudzone i z uśmiechem w drugą stronę. Na plus dodam że jak zamówiłem z kumplem pilznera i było z nim coś nie tak (końcówka w kręgu, nie ważne) to pani podmienila keg i nalała nam bez problemu nowe piwko. No i nawet była uśmiechieta ;)

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Bartlomiei
Zrecenzowano 7 sierpnia 2018 z urządzeń przenośnych

Jest wstyd karmić ludzi takim okropnym jedzeniem! Wydajesz 17 złotych na wegański kebab i otrzymujesz coś niejadalne, brzydkie, rozgotowany w kasze sejtan, naprawdę, nigdy w życiu nie jadłam takiego sejtana, nawet nie wiem, jak go można tak zepsuć! I 17 złotych ładują w śmietniku, i zostajesz głodny. Nigdy więcej i wszystkim będę odradzać tu iść.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, _O236KS
Zrecenzowano 31 lipca 2018

zamówiłam dzisiaj w hali koszyki sałatkę mango na wynos i dostałam sałatkę z zepsutym granatem. nie polecam

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Joanna P

Mango Vegan Street Food — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Mango Vegan Street Food? Podziel się wrażeniami!