“Sea food”
Kraken rum bar — recenzja

Kraken rum bar
Nr 162 wśród 3 683 Restauracje (Warszawa)
Zrecenzowano 9 września 2019

Czyzby zmiana kucharza czy dostawcy owocow morza? Zamowione ostanio osmiorniczki zawieraly trzy cale a reszta same odwloki. Twarde i przez to juz nie tak smaczne. Na long island wpadne...tylko..a szkoda

Dziękujemy, ivonaz2017

Zrecenzowano 8 września 2019

Na tym weekendzie mieliśmy dwa cele - krewetki w Krakenie i Pizza gdzieś indziej. Był to mój pierwszy raz w Krakenie i słysząc bardzo dobre opinie byłem podekscytowany, że wybraliśmy się tam z Moją Ukochaną.
Restauracja składa się z trzech części - Kraken czyli owoce morza i rum, Beirut - Hummus, burgery - kuchnia libańska oraz część barowa. Miałem spróbować jedzenia w Beirucie, ale niestety do tego nie doszło i jest to akurat plus, ponieważ jest to idealny powód, aby tam wrócić.
Była godzina 20, więc prawie wszystko było zajęte. Jeden stolik dla dwóch osób czekał na nas. Styl jak w portowej knajpie, super klimat, no idealny do tego aby zamówić pyszny rum i się nim delektować (a ponoć mają 80 butelek). Barman pyta się jakie smaki preferujemy, jaki mamy budżet i dobiera nam coś dla nas. Jeżeli chodzi o jedzenie to owoce morza - krewetki, ośmiorniczki, mule w przeróżnej odsłonie. Hasło wieczoru były "krewetki z chorizo". Jak byliśmy na miejscu nie mogliśmy się opamiętać i domówiliśmy ośmiorniczki classic (one są podawane w winnej zalewie z masłem) oraz tatar z matjasa. Płaci się od razu.
Po około 15 minutach zaczął dzwonić "foodpejdżer". Nie wszystkie dania były podane od razu, ale Pani go wycisza i wracamy z tym samym numerem. Pierw wjechały krewetki, później ośmiorniczki i tatar.
Krewetki były bardzo dobre, al dente, prawdziwe chorizo intensywne w smaku, podawane z dipem o smaku rybo-pesto. To było dobre. Ale te ośmiorniczki .... paaanie, prawdziwy sztos. Takie jedzenie... W środku Warszawy i taki klimat. Ośmiorniczki delikatne, ale prawdziwe show zaczyna się jak bierze się świeżutki chlebek i macza w tej ambrozji. No pięknie po prostu. Jeżeli chodzi o tatar z matiasa (czyli śledzia nad śledziami) - przyjemny w smaku, podawany z serkiem na górze, z pieprzem. Jeżeli chodzi o teksturę to w ogóle nie czuć że się je surową rybę. Jak już wspomniałem w moich recenzjach (tatar ze strusia Irish w Rzeszowie), jeżeli chodzi o tatary to mam zazwyczaj trudność w doszukaniu się smaku, ale tutaj pod koniec udało mi się "doczuć" przyjemny smak ryby.
Menu jest przy barze na ścianie. Kelnerzy bardzo w porządku, kelnerki miłe i uśmiechnięte. Za dania płacimy około 20-30 zł. Cena za 40 ml rumu od 15 do 90 zł.
Po prostu nie mogę się doczekać, aż wrócę do Beiruta i spróbuję hummus oraz falafele, można się spodziewać recenzji za tydzień :) Do zobaczenia.

Dziękujemy, Jubachi
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nieprzeciętny lokal w stolicy. Wystrój cieszący oko. Jako przekąskę wybrałem seafood mix. Jedzenie świetne, a w szczególności sos do tego dania. Dobre piwo. Polecam to miejsce przede wszystkim wieczorową porą i postaram się tam zaglądać częściej!

Dziękujemy, emilejzenberg
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre miejsce na luźne spotkanie ze znajomymi. Oprócz wyboru koktajli, dostaniemy tu świeże owoce morza.
Dla mnie osobiście hitem są smażone w całości rybki - chrupiące i przy tym nie ociekające tłuszczem (niczym moja ukochana bugłarska Caca).
Lokal jest często dość zatłoczony, ale obsługa dość sprawnie sobie radzi.

Dziękujemy, karolinap487
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Pierwszy raz w tym miejscu i zaskoczenie, że można tutaj tak dobrze zjeść:) Może organizacja zamawiania i czas nie były na jakimś super poziomie i drinki nieco rozczarowały, ale za to jedzenie..hmmm.. rili, rili spoczko;) byliśmy we 4 i każdy zamówił inne danie, oczywiście w celach wymiany i wymieszania smaków w naszych przepastnych kubkach. Tatar ze śledzia, mix owoców morza, łosoś pieczony z warzywami, krewetki w ostrej salsie pomidorowej palce lizać. Każda z pozycji zdecydowanie godna uwagi. Knajpa nienapuszona, stylówa bliżej baru lub pubu niż wykwintnej restauracji więc człowiek ciszy się jedzeniem na totalnym luzie.

Dziękujemy, sK c

Kraken rum bar — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Kraken rum bar? Podziel się wrażeniami!