“Sztos”
Kraken rum bar — recenzja

Kraken rum bar
Nr 160 wśród 3 681 Restauracje (Warszawa)
Zrecenzowano 8 września 2019

Na tym weekendzie mieliśmy dwa cele - krewetki w Krakenie i Pizza gdzieś indziej. Był to mój pierwszy raz w Krakenie i słysząc bardzo dobre opinie byłem podekscytowany, że wybraliśmy się tam z Moją Ukochaną.
Restauracja składa się z trzech części - Kraken czyli owoce morza i rum, Beirut - Hummus, burgery - kuchnia libańska oraz część barowa. Miałem spróbować jedzenia w Beirucie, ale niestety do tego nie doszło i jest to akurat plus, ponieważ jest to idealny powód, aby tam wrócić.
Była godzina 20, więc prawie wszystko było zajęte. Jeden stolik dla dwóch osób czekał na nas. Styl jak w portowej knajpie, super klimat, no idealny do tego aby zamówić pyszny rum i się nim delektować (a ponoć mają 80 butelek). Barman pyta się jakie smaki preferujemy, jaki mamy budżet i dobiera nam coś dla nas. Jeżeli chodzi o jedzenie to owoce morza - krewetki, ośmiorniczki, mule w przeróżnej odsłonie. Hasło wieczoru były "krewetki z chorizo". Jak byliśmy na miejscu nie mogliśmy się opamiętać i domówiliśmy ośmiorniczki classic (one są podawane w winnej zalewie z masłem) oraz tatar z matjasa. Płaci się od razu.
Po około 15 minutach zaczął dzwonić "foodpejdżer". Nie wszystkie dania były podane od razu, ale Pani go wycisza i wracamy z tym samym numerem. Pierw wjechały krewetki, później ośmiorniczki i tatar.
Krewetki były bardzo dobre, al dente, prawdziwe chorizo intensywne w smaku, podawane z dipem o smaku rybo-pesto. To było dobre. Ale te ośmiorniczki .... paaanie, prawdziwy sztos. Takie jedzenie... W środku Warszawy i taki klimat. Ośmiorniczki delikatne, ale prawdziwe show zaczyna się jak bierze się świeżutki chlebek i macza w tej ambrozji. No pięknie po prostu. Jeżeli chodzi o tatar z matiasa (czyli śledzia nad śledziami) - przyjemny w smaku, podawany z serkiem na górze, z pieprzem. Jeżeli chodzi o teksturę to w ogóle nie czuć że się je surową rybę. Jak już wspomniałem w moich recenzjach (tatar ze strusia Irish w Rzeszowie), jeżeli chodzi o tatary to mam zazwyczaj trudność w doszukaniu się smaku, ale tutaj pod koniec udało mi się "doczuć" przyjemny smak ryby.
Menu jest przy barze na ścianie. Kelnerzy bardzo w porządku, kelnerki miłe i uśmiechnięte. Za dania płacimy około 20-30 zł. Cena za 40 ml rumu od 15 do 90 zł.
Po prostu nie mogę się doczekać, aż wrócę do Beiruta i spróbuję hummus oraz falafele, można się spodziewać recenzji za tydzień :) Do zobaczenia.

Dziękujemy, Jubachi

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Nieprzeciętny lokal w stolicy. Wystrój cieszący oko. Jako przekąskę wybrałem seafood mix. Jedzenie świetne, a w szczególności sos do tego dania. Dobre piwo. Polecam to miejsce przede wszystkim wieczorową porą i postaram się tam zaglądać częściej!

Dziękujemy, emilejzenberg
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre miejsce na luźne spotkanie ze znajomymi. Oprócz wyboru koktajli, dostaniemy tu świeże owoce morza.
Dla mnie osobiście hitem są smażone w całości rybki - chrupiące i przy tym nie ociekające tłuszczem (niczym moja ukochana bugłarska Caca).
Lokal jest często dość zatłoczony, ale obsługa dość sprawnie sobie radzi.

Dziękujemy, karolinap487
Zrecenzowano 30 lipca 2019

Pierwszy raz w tym miejscu i zaskoczenie, że można tutaj tak dobrze zjeść:) Może organizacja zamawiania i czas nie były na jakimś super poziomie i drinki nieco rozczarowały, ale za to jedzenie..hmmm.. rili, rili spoczko;) byliśmy we 4 i każdy zamówił inne danie, oczywiście w celach wymiany i wymieszania smaków w naszych przepastnych kubkach. Tatar ze śledzia, mix owoców morza, łosoś pieczony z warzywami, krewetki w ostrej salsie pomidorowej palce lizać. Każda z pozycji zdecydowanie godna uwagi. Knajpa nienapuszona, stylówa bliżej baru lub pubu niż wykwintnej restauracji więc człowiek ciszy się jedzeniem na totalnym luzie.

Dziękujemy, sK c
Zrecenzowano 28 czerwca 2019

Trafilismy do tego miejsca po koncercie na Stadionie Narodowym bo wczesniej nam polecano to miejsce na wieczornego drinka,a miesci sie blisko naszego hotelu.
Bardzo dobre kraftowe piwo i duzy wybor alkoholi.
Nie bylam glodna ale sprobowalam owocow morza,ktore idealnie polaczyly sie z bialym winem,do tego cieple pieczywko.
Super.

Dziękujemy, klaradobron

Kraken rum bar — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Kraken rum bar? Podziel się wrażeniami!