“Godna polecenia, ale...”
Smaki Warszawy — recenzja

Smaki Warszawy
Nr 237 wśród 3 683 Restauracje (Warszawa)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Południowe
Opis: Smaki Warszawy powstały w 2005r, to jeden z niewielu punktów na mapie kulinarnej Warszawy, który łączy wyśmienitą restaurację z własną pracownią cukierniczą. W części restauracyjnej oferowane są zachwycające zmysły dania kuchni polskiej czerpiące z najlepszych tradycji wielokulturowej, przedwojennej Warszawy. Smaki Warszawy w swojej kuchni korzystają z dobrodziejstw natury i stosują wysokiej jakości sezonowe i regionalne produkty. W pracowni cukierniczej powstają: legendarna beza z żurawiną i kremem waniliowym czy sezonowa jagodzianka w drożdżowym cieście polana zrumienionym masełkiem. Można tu również spróbować lodów własnej produkcji, które dostępne są w cukierni na Żoliborzu przy ulicy Felińskiego 52.
Zrecenzowano 12 września 2019 z urządzeń przenośnych

Na przystawki zamówiliśmy tatara i podpłomyk.
Tatar bardzo dobry z ciekawymi dodatkami, majonez i gruszka dobrze wyczuwalne, dopełniające smaku.
Drugie danie to pierogi z cielęcina w sosie grzybowym. Dobre połączenie i marudzi intensywny grzybowy sos. Jednak taglioline al nero z owocami morza w sosie winno maślanym to największe zawierzenie tego wieczoru. Płacąc 45zl na prawdę oczekiwałam owoców morza, a dostałam garść mixu owoców i jedna krewetkę black tiger. Mieszana owoców morza to omułki, mini krewetki koktajlowe i szczątki kalmara. Bardzo się zawiodłam.
Na deser beza z malinami, która poprawiła mi humor. Dodatkowym plusem jest, ze desery wystawione są w gablotce wiec przed wybraniem, można zobaczyc.
Obsługa na plus, pomocna, miła, zawsze na miejscu. Natomiast sam lokal trochę smutny, brakowało mu dopieszczenia, szczególnie na ogródku

Dziękujemy, Basiagsky

Zrecenzowano 21 czerwca 2019

Ciekawe miejsce na kolację biznesową. Dobra lokalizacja, smaczne jedzenie. Bardzo dobre desery. Polecam.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, tebes1971
Zrecenzowano 18 czerwca 2019

Zaprosili nas znajomi na szybki lunch będąc przejazdem w centrum Warszawy.
Lunch bardzo dobry i ciekawy za przystępną cenę.
Szczawiowa i kotlet schabowy,a do tego beza i lemoniada.
Można usiąść na ogródku.
Wcześniej tu nie byliśmy.
Chętnie zajrzymy przy okazji jak się będziemy poruszać w tych okolicach.

Dziękujemy, Pmarlena
Zrecenzowano 23 maja 2019

Restauracja prezentuje się sympatycznie, choć wystrój jest mało charakterystyczny. Obsługa jest miła i kompetentna.
Jedzenie było bardzo smaczne, zrobione z dobrych produktów. W tygodniu można zjeść smaczny lunch za 27 złotych - jest to dobry deal. Minus dodaję za ceny, bo jest jednak dość drogo - dania główne ok. 60 złotych, nie jest to oczywiście majątek, ale nie jest też tanio.
Kuchnia niby polska, ale jest sporo wariacji na ten temat, nie powiedziałabym więc, że jest to tradycyjna polska kuchnia, ale bardziej kuchnia polska nowoczesna.
Generalnie polecam.

1  Dziękujemy, Myszorro
Zrecenzowano 21 maja 2019

Kilka lat temu było to pewne miejsce szczególnie na wspaniały deser z pyszną kawą. Ostatnio, po dłuższej przerwie wybraliśmy się rodzinnie i byliśmy zaskoczeni. Tory bezowe przesuszone, beza osobno, nadzienie osobno. Potwornie słodkie, nawet ten z żurawiną. Jest w Warszawie wiele miejsc, w których można zjeść o wiele lepszą bezę. Nie polecam

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, annacY4480IO

Smaki Warszawy — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Smaki Warszawy? Podziel się wrażeniami!