“Przepyszne”
Balgera Ristorante — recenzja

Balgera Ristorante
Nr 1 693 wśród 3 680 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Super jedzenie, świeże i pyszne. Najlepsze gnocchi jakie jadłam kiedykolwiek. Często tam wracamy z rodziną lub znajomymi. Bardzo polecamy gnocchi z kozim serem i truflami!

Dziękujemy, Marlena U

Zrecenzowano 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Cudowna wloska restauracja z prawdziwa kuchnia wloska i wystrojem! Jedzenie pycha!!! Milion smakow w jednym daniu! Jestem zachwycona! Dawno w Warszawie nie jadlam tak dobrych rzeczy! Baklazan zawiany z mozzarella posypany parmezanem; makaron z cukinia i krewetkami byl przepyszny!!! Jak ktos chce sprobowac wloskiej kuchni to bardzo polecam!

Dziękujemy, Katia_Wawa
Zrecenzowano 22 lipca 2019

Kuchnia, tzw. włoska. Wnętrza klimatyczne, dużo miejsca, spokojnie. Wystrój klasyczny, stylowy kojarzący się z klimatem południa.

Dziękujemy, Chris A
Zrecenzowano 5 maja 2019

Wpadliśmy z przyjaciółmi na kawę po spacerze w Łazienkach. Mimo, że w lokalu nie było innych gości kelnerka sprawiała wrażenie, jakby gdzieś się bardzo spieszyła w trakcie przyjmowania zamówienia. Na każde pytanie odpowiadała jedną sylabą, jakby płaciła za słowa wysyłając telegram. Bardzo nieprzyjemne doświadczenie, zważywszy na wcześniejsze wizyty w tym miejscu. Nie wiem, czy zmoenił się właściciel, czy po prostu zapomniał, że ma lokal, za którego jakość odpowiada. Odradzam!

Dziękujemy, bartek h
Zrecenzowano 29 września 2018 z urządzeń przenośnych

Przyznam, że zamawiając przez portal room service od początku lipca b.r. omijałam - niesłusznie - BALGERĘ z powodu reklamowych haseł w stylu, że jest to najlepsza włoska restauracja w Warszawie (wszystkie włoskie restauracje tak o sobie piszą) albo, że jest to ulubiony lokal jakiejś znanej Osoby. Takie zabiegi budzą we mnie nieufność i pachną tanim marketingiem...
Jednak po przejrzeniu menu zdecydowałam się na pierwsze zamówienie i od tej chwili jadam wyłącznie w tej restauracji.
Zaczęłam od specjalności Szefa kuchni czyli od polędwiczek jagnięcych - było to danie wyborne: zwinięte mięso, różowe w środku, soczyste i pachnące uzupełniały ziemniaki z pieca i sałata ze świeżych warzyw. Ukoronowaniem był sos z gorgonzoli, aksamitny i gładki, przysłowiowa "wisienka na torcie". Delicious!
Następnie zachwycałam się czarnymi taglionini z krewetkami - są rewelacyjne w swojej prostocie zderzenia smaków; podobnie dzieje się w nadziewanymi serem z truflami gniocchi. Także obu przystawkom: klasykowi carpaccio i plastrom bakłażana trzeba napisać - delicious!
BALGERA serwuje także pieczywo własnego wypieku - paluchy chlebowe z pieca są nie do pobicia!
A jeżeli coś może być lepsze, to są to desery. Karta lokalu proponuje trzy pozycje: Brownie, Torta Meringa i Tiramisu.
Brownie to klasyczne czekoladowe ciasto kuchni amerykańskiej; w BALGERZE podają je "podrasowane", nie żałują ani czekolady ani orzechów. O Torta Meringa napisano, że jest to cyt. "nasz słynny tort bezowy". Występował w dwóch wariantach: jako Beza Kawowa lub Beza Cointreau. Ale dzisiaj przy zamówieniu nie można wskazać, na który ma się ochotę; raz otrzymałam jeden rodzaj, a dwa razy inny, bo restauracja przysyła ten, którym akurat dysponuje.
Ów brak komfortu zrekompensowało mi Tiramisu - tak doskonałego (a próbowałam wielu, we Włoszech także) nigdy wcześniej nie jadłam. To wyrafinowana głębia smaku, idealnie zrównoważona, deser tak wytworny i szlachetny, że spełni oczekiwania najbardziej wymagających smakoszy. Po raz trzeci: DELICIOUS !!!
Przy takim nadzwyczajnym potencjale pozostaje dla mnie nierozwiązaną tajemnicą dlaczego restauracja zamknęła swoją cukiernię?!
Może ktoś mi na to odpowie?
Tymczasem, podziwiając obecny styl, klasę i jakość BALGERY z pełnym przekonaniem i bez wątpliwości namawiam do odwiedzenia tej doskonałej restauracji.
Maja Wardyńska

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, majaw49

Balgera Ristorante — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Balgera Ristorante? Podziel się wrażeniami!