“Assolutamente delizioso”
Trattoria Murano — recenzja

Trattoria Murano
Nr 454 wśród 3 683 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi
Opcje wyżywienia: Lunch, Rezerwacje
Opis: Kuchnia włoska jest naszą pasją. Pragniemy, aby zapachy i smaki oliwy, wina i bazylii zagościły na stałe w sercu Muranowa. Jest nam bardzo miło, że jako nasi Goście będziecie cieszyć się tą śródziemnomorską świeżością i kolorytem smaków. Już sama lokalizacja Trattorii Murano nie jest przypadkowa. Fundamenty apartamentowca, w którym znajduje się restauracja, mają włoskie korzenie. Do końca XIX wieku stał tu pałacyk zaprojektowany przez Szymona Józefa Bellottiego. Chcemy objąć to wyjątkowe miejsce atmosferą ciepła i zaufania. Dlatego nasze wnętrze otulone jest ciemnym drewnem z południa, włoską cegłą oraz miękkim światłem z kolorowych, oryginalnych szklanych lamp, przywiezionych z weneckiej wyspy Murano. To, co najbardziej kochamy w kulturze włoskiej poza jedzeniem, to naturalna otwartość ludzi do tworzenia bliskich więzi z innymi. Dlatego odkrywamy przed wami część naszych sekretów zostawiając wam widok na kuchnię. W ten sposób wszyscy goście Trattorii Murano mogą przyglądać się i uczestniczyć w kulinarnej podróży po skąpanej słońcem Italii. Wspólnie możemy odpocząć i na chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach oraz miejskim zgiełku. Zapraszamy wszystkich: biznesmenów, rodziny, sąsiadów, podróżników… W Trattorii Murano każdy zazna relaksu. W końcu nie ma nic lepszego, niż pyszne jedzenie, przyjazna atmosfera i zaufani ludzie. Cóż więcej można dodać – arrivederci!
Zrecenzowano 1 września 2019

Fantastyczna trattoria - pyszna pizza, carpaccio z ośmiornicy, carpaccio z wołowiny, nawet sałatka z buraków smakuje niezwykle. Jak mawiają włosi - pokaz mi spaghetti aglio olio a peperoncino a powiem Ci czy potrafią gotować - potrafią !!!

Dziękujemy, 224maciejt

Zrecenzowano 12 czerwca 2019

Jedzenie smaczne. Obsługa mogłaby zwracać większa uwagę na gości. Ale komary wewnątrz lokalu są nie do wytrzymania. Nie da się normalnie delektować jedzeniem. Co rusz trzeba odganiać komary. Właściciel powinien zainwestować w świeczki odganiające komary na zewnątrz co uważam za priorytet! Wewnątrz tez nikomu by nie zaszkodziły a napewno nie byłoby ich tak dużo. Właścicielom z chęcią prześle zdjęcia po piętnastu minutach siedzenia w ogródku i po trzydziestu wewnątrz restauracji. Uważam że ze strony managera i właściciela jest to bardzo dużo niechlujstwo a nawet lekceważenie klienta. Będąc dziś w restauracji nie było ani właściciela ani managera co skutkuje tym ze nie było komu zwrócić uwagę o kupnie świeczek, bo nawet sama pani kelnerka powiedziała ze wie iż jest problem z komarami ale ona nic nie może zrobić. Właściciela proszę o przejrzenie monitoringu z godziny 21-22 jak to 4 razy zmieniałam miejsce w ucieczce przed komarami. Co widać po moim ciele - bezskutecznie. Zainwestujcie w coś co będzie odganialo komary i będzie naprawdę dobrze, bo jedzenie jest smaczne. Kucharz zna się na swojej robocie.

Dziękujemy, Izabela Z
Zrecenzowano 24 stycznia 2019

Jako, że pierwsza wizyta w restauracji była bardzo udana, wybraliśmy się rodzinnie raz jeszcze na smaczny obiad.
I owszem, obiad był bez zarzutu, obsługa także, taka jaka być powinna, ale …
Dwa stoliki zajęte były przez rodziny z dziećmi. Jeden stolik to chyba było około 10 osób i troje dzieci w wieku 2-4 lata. I cóż robiły te „przemiłe maleństwa”: spuszczone ze smyczy rodzicielskiej (wszak rodzice byli na spotkaniu rodzinnym i byli zajęci rozmowami, jedzeniem itp.), ano: latały po lokalu, piszczały, krzyczały, skakały, biły się, ryczały …. cały wachlarz zachowań „milusińskich”. Reakcja rodziców zerowa. Reakcja personelu zerowa, mimo, że dzieci biegały pomiędzy kelnerami roznoszącymi talerze z daniami, często gorącymi.
Pytanie: czy mój komfort i miła atmosfera w czasie rodzinnego obiadu jest mniej ważna niż spokój rodziców wychowujących swoje pociechy bezstresowo?
Dlaczego ja musiałam patrzeć i słuchać bieganiny ślicznych skądinąd dzieci!?
Dlaczego matka i ojciec są tak prymitywni, że uważają, iż cały lokal MUSI należeć do synka, że wszyscy muszą zachwycać się jego wrzaskami?!
Jakim trzeba być dzbanem, jak się dziś mówi, żeby nie zwracać uwagi na innych klientów lokalu, pracujący personel …
Czy taka mamuśka byłaby zachwycona, gdyby romantyczna kolacja z mężem upływała jej w akompaniamencie wrzeszczących, płaczących i latających wokół stolika dzieciaków? Byłaby zachwycona? Co by zrobiła? Zwróciłaby uwagę? Poprosiła kelnera o interwencję? Co...?
Ja starałam się z trudem skupić na osobach, z którymi wspólnie jadłam obiad (dobry!) i jak najszybciej opuściłam lokal.
Czy wrócę? …. No nie wiem!!! Smutno mi...

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, Nina W
Zrecenzowano 23 grudnia 2018

Polecono mi ten lokal jako miejsce gdzie można posmakować dobrej włoskiej kuchni. I tak było. Menu nawet zbyt bogate, miałam problem z wyborem wśród przystawek, zup i sałat. Dania okazały się świeżo przygotowane i bardzo duże, ale równocześnie bardzo smaczne. Jedliśmy i polecamy: carpaccio wołowe, bruschetty z pomidorami, zupę buraczaną, makaron bolognese i ze szpinakiem, a także talerz wędlin i serów. Równie ciekawie przedstawia się lista win, wzięliśmy Chianti i świetnie pasowało do obiadu. Obsługa taka jak powinna być, szybka, efektywna i miła, ale nie nachalna.
Polecam! Na pewno wrócę tutaj jeszcze.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, Nina W
Zrecenzowano 8 grudnia 2018

Po dość długim roboczym dniu, chcąc jeszcze trochę dodatkowo omówić bieżace sprawy , postanowiliśmy wejść do restauracji usytuowanej w bliskości hotelu . Wybor padł na Trattoria Murano. Miałem trochę problemy z trafieniem, zawiodła nawigacja a smartfonie, ale nie zal dodatkowego wysiłku. Potrawy bardzo smaczne , miła i rzeczowa obsługa kelnerska. Świetne wino, w cenie która nie wydaje się przesadnie wysoka - mnie zasmakowało Pinot Grigio . Karta dań i deserów nie przesadnie bogata, ale chyba każdy moze znaleźć coś w swoim guście.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, Miroslaw_Wajda

Trattoria Murano — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Trattoria Murano? Podziel się wrażeniami!