Warszawa

“Dobre miejsce na wyjątkową okazję”
Chianti — recenzja

Chianti
Nr 94 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Północne
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do Chianti wybraliśmy się z chłopakiem by świętować ważną dla nas okazję i okazało się być ono idealnym miejscem na to. Wyjątkowo miła obsługa i duża selekcja dań zachwyciły nas od początku. Porcje są duże i naprawdę przepyszne. Niestety, siedzenie na zewnątrz wiąże się z byciem mijanym przez pieszych na chodniku relatywnie często.

Dziękujemy, volllha

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Mogę z całego serduszka polecić to miejsce na romantyczną randkę! Obsługa bardzo miła i pomocna przy wyborze dań.

Dziękujemy, Kurtnica
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

tak to też zapewne widzi szef kuchni w Chianti. Nie ma w karcie muli na winie ale co tam. prosimy i dostajemy ;-) Wariacja na temat caprese z udziałem buratty? Czemu nie. Pycha. Lokalny i sezonowy bób z rukolą i peccorino. Nie wiem, czy mają taką sałatkę we Włoszech. Pewnie w sezonie gdzieś ją podają. Wloska kuchnia to lokalne, sezonowe składniki, trochę serca, miłości, uśmiechu, dobrego wina i oliwy. I to wszytko jest w Chianti. Zapraszam i polecam. p.s. jest taki mem, że włoska kuchnia jest prosta - poszukaj to co masz w lodówce albo zamrażarce, wrzuć na patelnię, dodaj jakieś pomidory i posyp startym serem. Uproszczenie rzecz jasna. Niestety wiele restauracji włoskich w Polsce tak to rozumie.

Dziękujemy, Cezary M
Zrecenzowano 10 czerwca 2019

Centrum Warszawy. Godziny wieczorne. W Chianti nie ma jeszcze tłumów ale ma się to z czasem zmienić. I nie dziwne. Jedzenie jest bardzo dobre. Krewetki, ośmiornica i kalmary na lekko pikantnym kremie z ciecierzycy (mniam), zupa szparagowa (pycha), Sola w sosie z gorgonzoli z liśćmi szpinaku z patelni i orzechami laskowymi (rewelacja), Kotleciki cielęce, smażone z szałwią i szynką parmeńską, podlewane sauvignon blanc (bardzo dobre), były jeszcze inne dania może nie tak pyszne ale trzymające dobry poziom. Ceny są wysokie i tu trzeba uważać. Obsługa również fachowa, wystrój spokojny, ja czułem się jak w Toskanii. Brakuje nieco włoskiego piwa, na osłodę jest jednak dobry browar z Piaseczna. Podsumowując, Chianti jest na piątkę i za to "piątka".

Dziękujemy, Bartek W
Zrecenzowano 7 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Szukałyśmy smacznego miejsca na lekką kolację. Cieszę się, że znalazłyśmy Chainti! Wspaniała sałatka z kaczką, świetne doradztwo a propos wina. Wrócimy tu na pewno!

Dziękujemy, olallalla

Chianti — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Chianti? Podziel się wrażeniami!