“Jak w Toskanii”
Chianti — recenzja

Chianti
Nr 93 wśród 3 566 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Północne
Zrecenzowano 10 czerwca 2019

Centrum Warszawy. Godziny wieczorne. W Chianti nie ma jeszcze tłumów ale ma się to z czasem zmienić. I nie dziwne. Jedzenie jest bardzo dobre. Krewetki, ośmiornica i kalmary na lekko pikantnym kremie z ciecierzycy (mniam), zupa szparagowa (pycha), Sola w sosie z gorgonzoli z liśćmi szpinaku z patelni i orzechami laskowymi (rewelacja), Kotleciki cielęce, smażone z szałwią i szynką parmeńską, podlewane sauvignon blanc (bardzo dobre), były jeszcze inne dania może nie tak pyszne ale trzymające dobry poziom. Ceny są wysokie i tu trzeba uważać. Obsługa również fachowa, wystrój spokojny, ja czułem się jak w Toskanii. Brakuje nieco włoskiego piwa, na osłodę jest jednak dobry browar z Piaseczna. Podsumowując, Chianti jest na piątkę i za to "piątka".

Dziękujemy, Bartek W

Zrecenzowano 7 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Szukałyśmy smacznego miejsca na lekką kolację. Cieszę się, że znalazłyśmy Chainti! Wspaniała sałatka z kaczką, świetne doradztwo a propos wina. Wrócimy tu na pewno!

Dziękujemy, olallalla
Zrecenzowano 17 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

W Chianti powitano nas lekkim westchnieniem i powatpiewaniem czy uda się znaleźć miejsce wśród rozlicznych rezerwacji. Nastąpiło sprawdzanie zeszytu, godzin. Wreszcie coś się okazało, coś znalazlo: miejsce jest: wchodzimy. Wnętrze ładne, tłumu nie ma. Dłuższa chwila czekania w niepewności. W końcu zamówienie przyjęte. Potrawy niezbyt estetycznie podane, porcje dobre dla wiotkiej tancerki, ale Aperol świetny. Ceny , jak atmosfera, wybombane. Reasumując - nie wracamy! Zostawiamy Chianti jego rzekomo licznym rezerwacjom.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, annaoC1149RQ
Zrecenzowano 30 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Perfekcyjnie miejsce na romantyczną kolacje. Przepyszne pasty oraz dobre wina. Miejsce warte odwiedzenia.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, f1_1995_f1
Zrecenzowano 10 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre jedzenie, jednak mało przyjemnie, bardzo sztywno i napompowanie. Cały czas obserwowała nas czujnym okiem obsługa. Nie czułam się tam swobodnie i komfortowo. Poza tym śmierdziało pastą do podłogi albo jakimś lakierem do drewna. Byłam tam kilka razy jakiś czas temu, tym razem coś jednak było nie tak :(

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, ida883

Chianti — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Chianti? Podziel się wrażeniami!