“Zabierz dobre okulary albo załóż soczewki”

Nowy Arsenał Restauracja
Nr 1 007 wśród 2 663 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Okolica: Muranów
Zrecenzowano 14 września 2016

Poszliśmy ze znajomymi na kolację. Wprawdzie opinie są różne, ale każdy zwraca uwagę na co innego, Dostaliśmy stolik na zewnątrz, co nastawiło mnie od razu pozytywnie. Był piękny i ciepły wieczór. Kelnerka obsługująca nas była bardzo sympatyczna i szybko złożyliśmy zamówienie.
Przyniesiono nam zamówioną wodę i nalano nam. Po chwili chciałam się napić i zamarłam. Kieliszek z wodą, który podniosłam do ust był wyszczerbiony w sposób bardzo widoczny. Gdybym nie zauważyła prawdopodobnie skaleczyłabym się o ile nie gorzej. Zawołaliśmy obsługę i tu moje największe zaskoczenie. Ja rozumiem, że coś takiego może się wydarzyć, ale reakcja personelu była zaskakująca. Pani z kamienną twarzą zabrała kieliszek i przyniosła nowy. Nalała wody i oddaliła się. Po prostu nic się nie stało. Wydaje mi się, że taka sytuacja może zdarzyć się w jadłodajni dla bezdomnych. I też byłoby to naganne. Ale w lokalu o takich cenach! Przecież ktoś wyjmował te kieliszki ze zmywarki, ktoś stawiał te kieliszki na stole, ktoś nalewał. Ja idąc do restauracji tej klasy nie mam obowiązku mieć na nosie okularów. Ale te kieliszki to chyba specjalność lokalu, bo za chwilę okazało się, kieliszek do wina jest też utłuczony ale na dole, więc już nie reklamowaliśmy tylko trzymałam uważnie.
To już mi trochę zepsuło nastrój. Potem było zjadliwe i następna wpadka przy drugim daniu. Pan posypywał nam koperek ręką. Zamarłam. Ja rozumiem, że jest swojsko ale aż tak! Co na to sanepid? Była wątróbka nawet dobra, ale ktoś pożałował i każdemu z nas trafił się kawałeczek żylasty. Akurat w wątróbce widać takie kawłki i można to wyciąć.
Najsłabszy był deser. Reklamowana przez kelnerkę beza była na poziomie średniej klasy cukierni z pawilonów.
Jeżeli chodzi o swojskość co tak jest podkreślane, że na luzie, że bez zadęcia. Zamiast serwetek są tam ściereczki takie zwykle kuchenne do naczyń, ale ten wieszaczek można by wypruć. Pod koniec wieczoru ktoś z obsługi zaczą coś palić niedaleko stolików. Nie wiem co to miało być, może należało wyrzucić w ten sposób gości. Zbliżała się 22. W każdym razie wyraźnie było czuć jakiś palony plastik.
Może należy polecić szefowi wywiad z młodym Makłowiczem. W tym wywiadzie jest bardzo dużo miejsca poświęcone obsłudze klienta. Wprawdzie opisywane są zagraniczne restauracje, ale może powinniśmy dążyć do lepszych wzorców.
To nie jest tani lokal. Za coś się płaci.
Na pewno drugi raz tam nie pójdziemy.

2  Dziękujemy, Ewa2016ewa
Napisz recenzję

Zrecenzowano 17 czerwca 2016

Jak zawsze nie ma się do czego przyczepić. Po prostu człowiek wychodzi zadowolony. Czego można chcieć więcej. Obsługa...takiej już nigdzie nie ma i tak trzymać.Brawo

Dziękujemy, Elżbieta A
Zrecenzowano 25 grudnia 2015 z urządzeń przenośnych

Jezeli chcesz zjeść po polsku to dobrze trafiłeś. Szczególnie polecam zupę rybną. Najlepsze polskie smaki w zwykłym wydaniu bez nadęcia. Obsługa to dodatkowy koloryt. Lubię to!

Dziękujemy, cracowia
Zrecenzowano 11 lipca 2015 z urządzeń przenośnych

Wyluzowana atmosfera. Niewyszukane ale pyszne dania. Duuuzo lepsza obsługa niż w poprzednim miejscu. W tatarze za mało ogórka;))

Dziękujemy, Marek S
Zrecenzowano 17 maja 2015

W niedzielne popołudnie poszliśmy zjeść do restauracji U Kucharzy w dniu tym odbywały się komunie wiec cała załoga była zaangażowana w przygotowania. Karta nie była zbyt imponująca gdyż znajdowały się w niej podroby wiec moja dziewczyna nie była w stanie nic wybrać. Ja jedynie zamówiłem danie: cielęcinę ze szparagami po 15 minutach przychodzi kucharz i oznajmia mi, że cielęcina nie dojechała i może mi to zamienić na kurczaka i oznajmił mi, że szparagi poda najpierw a kurczaka później. Mojej dziewczynie wcisnął sałatkę z samej sałaty i jabłka. Gdy kucharz przyjechał z całym kurczakiem zapytał którą część sobie życzę wybrałem łódko, które okazało się gumowate a jego skórka była spalona. Najbardziej zdziwiłem się gdy dostałem rachunek ponieważ owo łódko zostało policzone w cenie cielęciny czyli 68zł a szparagi zostały policzone jako dodatkowe danie 42 zł. Reasumując zamiast cielęciny ze szparagami w cenie 68 zł dostałem udko kurczaka + szparagi za cenę 110zł!!!! Jestem przekonany, że kurczak był przygotowany dużo wcześniej i był przeznaczony na komunię, która zaczynała się właśnie w lokalu!!! Nigdy więcej nie skorzystam z tej restauracji, ponieważ czuje się oszukany.

1  Dziękujemy, piotr s

Nowy Arsenał Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Nowy Arsenał Restauracja ? Podziel się wrażeniami!