Warszawa

“Pyszne chili con carne”
Gringo Bar Mokotów — recenzja

Gringo Bar Mokotów
Zamów online
Nr 298 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Meksykańska
Opis: Gringo Bar to koncept własny, o profilu tex-mex w fuzji z polskim podniebieniem, którego podstawą jest świeże i zdrowe jedzenie. Miejsce powstało głównie z myślą o stworzeniu przestrzeni do spotkań dla przyjaciół i znajomych twórcy – Macieja “Bilona” Bilki. Bilon w kuchni czuje się doskonale, a większość dań to jego pomysły, które następnie dopracował razem z Szefem Kuchni Piotrem “Saperem” Sapożnikowem. Pierwszy lokal otworzyliśmy na Mokotowie przy ulicy Odolańskiej 15, a w jego charakter wpisaliśmy wartości oparte o uczciwość w sprzedaży i zdrowie gości oraz pracowników. Jest to miejsce wolne od plastiku i nasycone pozytywną energią, gdzie w kuchni funkcjonuje kilka prostych zasad - używamy 100% sera cheddar, słodzimy cukrem z brzozy, solimy solą himalajską i nie lubimy GMO. Dania serwujemy w estetycznych, jednorazowych, ekologicznych opakowaniach, które nie mają wpływu na smak oraz kształt potraw. Mimo szybkiej realizacji zamówień, specyfika naszych barów pozostaje slowfoodowa, a idea, którą się kierujemy, to przede wszystkim “Jestem tym, co jem”, dlatego gości karmimy tak, jak sami chcielibyśmy jeść. Koncepcja okazałą się strzałem w dziesiątkę. Zainteresowanie naszą kuchnią przerosło moce przerobowe niewielkiego baru na Mokotowie, więc od października 2016 działamy również w kolejnej warszawskiej lokalizacji - w Hali Koszyki, zaś foodtruck Gringo latem można spotkać nawet na drugim końcu Polski, na Open’erze. Chcąc dzielić się z innymi naszymi smakami oraz radością wspólnych sukcesów na polu biznesowym, otworzyliśmy Gringo Bar w Poznaniu, w formule franczyzowej, do której zapraszamy wszystkich, którzy tak jak my czują, że Gringo to coś więcej niż zwykłe jedzenie.
Zrecenzowano 2 września 2019

Nachos z chili con carne smakuje w tym miejscu genialnie. Pyszne sosy, fajne połączenia smaków, zdecydowanie warto spróbować.

Dziękujemy, OlaWypych9

Zrecenzowano 26 sierpnia 2019

W zalewie wszechobecnych burgerowni takie miejsce to miła odmiana...
Byłem tu już kilka razy i moi bliscy potwierdzają, że jeśli mamy gdzieś iść "na meksykańskie" to jest to doskonały wybór.
Jedzenie jest umiejętnie doprawione, smaczne i apetycznie pachnące...
Możliwość wybrania sobie mocy ostrych sosów także zasługuje na plus.
Z mojego punktu widzenia jedynie napoje mogłyby być lepsze. "Kraftowe oranżady" poza wysoką ceną nic więcej nie oferują. Ale samo jedzenie warte odwiedzin tego lokum.

Dziękujemy, takasytuacja77
Zrecenzowano 16 sierpnia 2019

Rozumiem, że jest fajnie i ekologicznie: zamiast plastikowych talerzy papier, sztućce z drewna. I to fajne. No ale jakoś to co w środku nie jest wyjątkowe. Doceniam, że nachos robione, własne - smaczne. Ale nadal to nachos po prostu. Guacamole - chyba dobre, ale się kończyło i dostaliśmy niewiele. Na większość tego, cho chcieliśmy zamówić, trzeba było czekać 50 minut, więc wzięliśmy coś prostego i szybszego. Może gdybyśmy chcieli czekać, byłoby lepiej. Ale był środek upalnego dnia, a to nie jest miejsce, żeby się rozsiąść i miło czekać. Może kiedyś zamówię przez telefon, żeby sprawdzić "to lepsze".

Dziękujemy, Be W
Zrecenzowano 19 maja 2019

Na miejscu nigdy jeszcze nie jadłem, zawsze biorę wynos więc nie oceniam lokalu jako miejsca do siedzenia.
Jedzenie pomiędzy dobrym aż do rewelacyjnie dobrego.
Quesadilla z kurczakiem czy buritto z wołowiną mógłbym jeść codziennie.
Świeże zioła, dobre proporcje, prosto i smacznie!
Zajrzę znów niebawem to dodam swoją ocenę.
Ocena tripadvisor: 5/5

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, RojWWa
Zrecenzowano 14 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Kiedy wszedłem do tego lokalu, to od razu wiedziałem, że tutaj będzie dobre jedzenie. Niestety mój wybór nie był trafny, ponieważ chilli con carne nie za bardzo mi smakowało, ale było dobre. Natomiast tacos z szarpaną wołowiną to było niebo w gębie!!! SZARPANA WOŁOWINA NA MEDAL!! Polecam to miejsce. Jeszcze nie raz tam wrócę.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, Wojtas19022

Gringo Bar Mokotów — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Gringo Bar Mokotów? Podziel się wrażeniami!