“Przepraszam ale nie mogę wyżej z czystym sumieniem :(”
Marconi Restaurant — recenzja

Marconi Restaurant
Nr 180 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 8 września 2019

Moja ocena: 3/11
Ocena tripadvisor: 2/5
*oceniam w stosunku do oczekiwań (z powodu cen, prestiżu i historii miejsca)

fine dining week
Wzięliśmy oba menu więc ocena jest na podstawie 10 propozycji kuchni.

Jednogłośnie najlepszą pozycją była zupa krem z pieczonych ziemniaków!
I podobno (wg. obsługi) to najczęstsze wskazanie gości...
Fajnie, że tak dobrze wychodzi, ale jeśli większość gości wskazuje na "kartoflankę" jako najlepsze danie menu degustacyjnego to daje do myślenia.
Nie jestem kucharzem, piszę subiektywnie z punktu widzenia amatora:
- kaczka przeciągnięta (odrobinę, ale na tyle, że jest sucha - w takim miejscu się nie spodziewałem),
- ziemniak do śledzia był tak gorzki, że zabijał śledzia bezbłędnie,
- brak balansu w wielu daniach (śledź, creme brulee marchewkowy, roladka z tofu, ciastko owsiane),
- risotto z pieczonymi burakami niejadalne (całe danie oddane), kwas i tłuszcz.

Nie wiem czy to na etapie koncepcji dań czy na etapie wykonania czy jeszcze czegoś innego, ale efekt jest bardzo słaby.
Brak balansu w daniach, brak harmonii, nie wspominając o brak ciekawych kontrastów.
Niektóre dania wracały niedojedzone do kuchni! Risotto było najgorsze jakie jadłem w dowolnej kategorii risotto.

Dania podawane bez komentarzy skąd takie, a nie inne kompozycje, zestawienia, składniki... Niby nie ma obowiązku, ale słabo.
Wine pairing - wina podawane dość długo po podaniu potrawy, bez komentarza czemu taki wybór i co ma się z daniem komponować.
O jednym winie nie udało się dowiedzieć nic oprócz nazwy, o dwóch winach - dwa zdania z kontretykiety.
Bez wartości dodanej żadnej. Do 5 potraw - jeden kieliszek wódki i trzy kieliszki wina.
Oceny poszczególnych dań zamieszczam przy zdjęciach.

W mojej opinii absolutnie nie warte nawet swojej promocyjnej ceny.
Szkoda ponad stuletniej tradycji lokalu.
Promocyjna cena nie uzasadnia takiej fuszerki.

Dziękujemy, RojWWa

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Hotel Bristol w Warszawie jest miejscem z historia, miejscem owianym legendą. Restauracja znajdująca się w jego sercu jest siłą rzeczy miejscem co do którego miałam wysokie oczekiwania. Cieszę się, ze się nie zawiodłam. Od wejścia wita miła i uśmiechnięta obsługa, lokal bije przepychem typowym dla hotelu w którym się znajduje. Kryształowe żyrandole, piękne meble, śnieżnobiałe obrusy i piękny widok na wewnętrzne patio hotelu sprawia, ze panuje tu wyjątkowa atmosfera. Miejsce idealne na wyjątkowa kolacje, małą uroczystość. Karta oferuje klasyki kuchni polskiej i międzynarodowej. Na uwagę zasługuje na pewno aromatyczny królik z kluseczkami i przepysznym sosem, a także tarta czekoladowa z pachnącymi lodami lawendowymi domowej roboty. Odwiedzajac to miejsce na pewno trzeba się liczyć ze sporym wydatkiem ale myśle ze każdy kęs był wart swojej ceny. Uczta dla podniebienia i oczu.

Dziękujemy, MartaG1982
Zrecenzowano 6 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Pyszne jedzenie i piękne wnętrza.
Doskonała obsługa w perfekcyjnym miejscu.
Kocham i uwielbiam
Polecam

1  Dziękujemy, radekrocinski
Zrecenzowano 21 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Luksusowe miejsce w sercu Warszawy, ze wspaniała obsługa która ma niewymuszony uśmiech i potrafi doradzić oraz porozmawiać. Miejsce mimo swojej renomy jest bezpretensjonalne. Pyszne jedzenie, piękny wystroj i lokalizacja sprawiają ze chce się tam wracać !

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, luxorylux
Zrecenzowano 16 lutego 2019

Byliśmy tam w ramach festiwalu FINE DINING WEEK.
Bardzo piękna restauracja ze świetną obsługą i bardzo dobrą kuchnią. Być w takim miejscu to wielka frajda dla warszawiaka z dziada - pradziada.
Żurek wspaniały, a jagnięcina -wiadomo- zawsze się sama broni. Deser delikates w najwyższym stylu. Wystrój wnętrza zachwyca nawet daltonistę. Cóż można więcej dodać ? R E W E L A C J A !!!!!!!!!!!!!!

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Waldek J

Marconi Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Marconi Restaurant? Podziel się wrażeniami!