“Zielony Niedźwiedż w parku na Powiślu”
Zielony Niedźwiedź — recenzja

Zielony Niedźwiedź
Nr 333 wśród 3 683 Restauracje (Warszawa)
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Ogródek, Rezerwacje
Opis: Kafe Zielony Niedźwiedź to warszawska restauracja, w której gotuje się tak jakby wojny nie było. Tak wyglądałaby kulinarna stolica środkowej Europy, gdyby nie została zniszczona ani przez bomby ani przez komunizm. Wszystko co najlepsze, podane w prosty sposób i oryginalna karta win z przewagą win węgierskich. Codziennie aktualizowane menu a w nim między innymi kaukaskie szaszłyki, ryby i owoce morza z Portugalii, genialne mięsa z małych polskich hodowli i delikatesowe półki. Tu dowiesz się wszystkiego o potencjale kulinarnym Polski.
Zrecenzowano 10 września 2019

To był mój kolejny raz w tym miejscu. Najbardziej zachwyciła mnie lokalizacja - wśród drzew i krzewów parku przy stacji kolejki miejskiej Warszawa Powiśle. Spośród przekąsek zachwycił mnie tatar, znakomicie wyrobiony, subtelnie doprawiony. Świetny wybór win.

1  Dziękujemy, Andrzej R

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Wybraliśmy się z mężem na kolację do Zielonego Niedźwiedzia drugi raz, bo za pierwszym jedzenie było tak pyszne, że do tej pory ze smakiem wspominamy. Druga wizyta pozostawiła taki niesmak, że nigdy więcej tam się nie pojawimy. Ocena 3/5 jest tylko i wyłącznie za jedzenie, jego wygląd i przede wszystkim smak. Gdybym miała oceniać tylko to, ocena byłaby maksymalna, jednak to jak zostaliśmy potraktowani przez kelnera było okropne. Zostaliśmy posadzeni zaraz przy toaletach, przy czym reszta sali miała zajęte tylko dwa stoliki i mogliśmy usiąść tam, ale gorsze było to, że gdy mąż poprosił o zmianę stolika bo było mi tam po prostu chłodno, kelner nawet się nie odezwał i zamknął drzwi restauracji (to miało chyba sprawić, że będzie cieplej, nie wiem). Po tym stwierdziliśmy, że zamówimy tylko przystawki i nie będziemy siedzieć w miejscu gdzie traktuje się nas inaczej niż innych gości. Podano nam „czekadełko”, po czym kelner, jeszcze jak jedliśmy, zabrał nam talerzyki twierdząc, że już musi podać przystawki. Zimne przystawki, więc mogły spokojnie poczekać aż odłożymy chociażby sztućce. Dla nas był to znak, że ktoś chyba próbuje się nas jak najszybciej pozbyć. Poprosiłam o wino białe półwytrawne lub wytrawne, otrzymałam wino białe słodkie, owocowe. Nie wiem czy pan się pomylił, ale nie chciałam zwracać uwagi, bo obawiałam się że będzie jeszcze gorzej. Chciałam tylko skończyć kolację, wyjść i zapomnieć. Staraliśmy się być mimo wszystko mili, ale atmosfera jaką tworzył kelner była tak nieprzyjemna, że wyszliśmy źli, zniesmaczeni i zażenowani, że w tak świetnym miejscu zatrudnia się osoby, które nie mają za grosz kultury i skutecznie odstraszają. Mąż uznał ze brak napiwku będzie wystarczającym znakiem dezaprobaty, ale po miesiącu od tej kolacji dalej czuje niesmak przez to, jak kelner tej restauracji nas potraktował. Na miejscu właściciela zastanowiłabym się czy warto zatrudniać tego typu osoby, bo to rzuca spory cień na opinie o lokalu.

1  Dziękujemy, jezusmariabeata
Zrecenzowano 18 sierpnia 2019

Fantastycznie miejsce do zorganizowania spotkania ze znajomymi.Kameralna restauracja z ciekawym menu i obsługą na najwyzszym poziomie.

Dziękujemy, JerzySkorupski
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019

Byliśmy w "niedźwiedziu" wielokrotnie. Nie dość, że nigdy nie zawiódł to za każdym razem zachwycał. Kunszt kucharzy oraz przemiła i czujna obsługa sprawiają, że wizyta w tym miejscu to wielka przyjemność. Wspaniale przyrządzone potrawy, świetny wybór win (w tym świetne wina z Węgier) i najlepszy sernik jaki jadłem w życiu. Żadna babcia ciocia czy kupne nawet z drogich cukierniach. Tutaj należy zjeść na deser sernik.......choć inne desery też są pyszne. Od pierwszej wizyty również bardzo dobrze przyrządzone jest espresso (wg znajomych wszelkie kawowe wariacje też są smaczne).
Będziemy odwiedzać tą restauracje regularnie.

Dziękujemy, klusjan
Zrecenzowano 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Jestem mocno rozczarowana organizacja w restauracji. 3/4 stolików wolnych, ale odmówiono nam obsługi ze względu na zbyt duża ilość gości, w stosunku do ilości miejsc, możliwych do obsłużenia. Zupełnie niezrozumiałe, czemu lokal tworzy taka ilość stolików, nie mając adekwatnych ilościowo pracowników do obsługi.

Dziękujemy, 796katarzynag

Zielony Niedźwiedź — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Zielony Niedźwiedź? Podziel się wrażeniami!