“Tęsknota za czymś, czego nie było”
Restauracja U Kucharzy — recenzja

Restauracja U Kucharzy
Nr 128 wśród 2 611 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Dostawa, Rezerwacje
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 15
15 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Tęsknota za czymś, czego nie było”
Zrecenzowano: 26 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Lokal ma renomę polskiej kuchni ubranej w przaśną szlacheckość z PRLowskimi nalotami i odrobiną performancu. I taki był tego wieczoru. Poprawne przystawki z wyróżniającym się tatarem wołowym (okręt flagowy). Dobre zupy, szczególnie esencjonalny rosół z perliczki. Smaczny sandacz niesiony bardzo dobrym sosem. Warto się wybrać i zweryfikować krążące po mieście opowieści. Ja nie dałem się ponieść, choć bardzo chciałem.

Data wizyty: styczniu 2017

32 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 8
“Smacznie ale... ”
Zrecenzowano: 22 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Tatar pycha, rosół taki sobie (dla mnie trochę kwaśny), kaczka wyborna, eskalopki rownież smaczne. Duży minus za herbatę - zamówiłam owocową za 12 zł, podano mi w czajniczku najzwyklejszą i najtańszą na rynku Sagę

Data wizyty: styczniu 2017
26 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 9
“Pysznie ale powoli”
Zrecenzowano: 21 grudnia 2016

Byłem tu na spotkaniu firmowym w dość dużej grupie. Przystawki pycha np. Pasztet i nawet chlebek. Kaczka czy karp super. Obsługa kelnerska trochę specyficzna i powolna ale miła. W końcówce restauracji przy toaletach można było zapalić ay nie marznàć i tu miłe zaskoczenie bowiem do mojego cygara podano mi profesjonalnà popielnicę.
Polecam

• Data wizyty: grudniu 2016
Dziękujemy, Krzysztof B
Warszawa
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 35
15 recenzje(-i) restauracji
common_n_restaurant_reviews_1bd8 Podziękowania: 17
“baaaaardzo długi okres oczekiwania na obsługę”
Zrecenzowano: 21 grudnia 2016

jestem bardzo zawiedziony wizytą w restauracji. Bardzo proste zamówienie a czekaliśmy ze znajomymi przez 3 godziny i nie zostało zrealizowane w całości. Straciliśmy cierpliwość i anulowaliśmy resztę zamówienia. W restauracji byliśmy w środku tygodnia, a obsługa i tak nie dawała sobie rady z realizacją zamówień. Co więcej zabrakło im około 21 produktów i nie mogli zrealizować zamówienia na napoje i alkohol.

• Data wizyty: grudniu 2016
1 Dziękujemy, Michal1980Warszawa
Warszawa, Polska
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 9
9 recenzje(-i) restauracji
“Z przykrością stwierdzam... ”
Zrecenzowano: 19 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

... że coraz bardziej liczy się ilość niż jakość.
Restauracje U Kucharzy odwiedziłem wielokrotnie, także za "dawnych czasów" w kuchni hotelu Europejskiego kiedy to wyznaczyła poziom jakości dla innych warszawskich restauracji. Niestety zmiana miejsca chyba nie posłużyła a może to inne powody?
Oczywiście wciąż tatar jeden z najlepszych jakie jadłem, może trochę za mało doprawiony ale z tym mozna sobie poradzić. Inne przystawki też niczego sobie, może poza sandaczem w galarecie (niestety) pływającej. Natomiast przypalona zupa grzybowa, ktorej odechciewa się po dwóch łóżkach oraz zupa rybna, której esencjonalnosc zabija się ogromną ilością kaparów i zalewą z tychże sprawiają że tracimy nadzieję, że dania główne okażą się znakomite jak za "dawnych czasów". Niestety nie zostajemy miło zaskoczeni... szynka cielęca jeszcze by się obroniła gdyby nie bardzo przesolony sos w którym pływa, kaczka podana z grzybami, które nie zostały właściwie umyte i piasek chrzęści miedzy zębami. Jedynie pieczeń z dzika ratuje sytuację.
Dodając do tego bardzo niską jakość obslugi, a właściwie jej brak (zaciąg z Ukrainy czy Białorusi nie pomaga), managera, który ma chyba za dużo na głowie, oraz przyspiewki kibicowskie na sali (wszak święta idą) uzyskujemy przyznaną ocenę. NIESTETY

Data wizyty: grudniu 2016
Dziękujemy, pawelllito

Restauracja U Kucharzy — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja U Kucharzy? Podziel się wrażeniami!