“Kieliszek wina 25 zlotych !”
Mercato Bistro — recenzja

Mercato Bistro
Nr 775 wśród 3 680 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Opis: MERCATO Bistro to wyjątkowe miejsce łączące to co charakterystyczne dla Włoch – jedzenie, kuchnię, zabawę, towarzystwo. Miejsce w Warszawskim Śródmieściu, gdzie spotykają się ludzie aby zrobić zakupy, porozmawiać, wypić kawę, zjeść szybkie antipasti czy wspaniały, aromatyczny makaron.Mercato to mały rynek: słynne makarony z Kampanii, suszące się trzy dni w promieniach neapolitańskiego słońca pod Gragnano, octy balsamiczne leżakujące latami w beczkach Modeny. Świeże sery: mozzarella di buffala i buratta przylatujące specjalnie samolotem z okolic Neaopolu i Pulii, od razu trafiają na talerze w barze lub czekają na klientów delikatesów. Mercato to miejsce spotkań – bar, winoteka, restauracja, gdzie serwowane są sałatki, kanapki, typowe antipasti oraz dania główne – wszystkie są proste, bez żadnych półproduktów, zastępników, udawania. W połączeniu z winami najróżniejszych włoskich regionów, stanowią wspaniały przykład włoskiej kultury jedzenia. Słodycze i desery: słynne tiramisu - przygotowywane codziennie w charakterystycznych szklankach, śmietankowa panna cotta z delikatnym musem malinowym, czy puszyste baby – Pannetone, to słodki koniec każdego spotkania. Na półkach wspaniałe sosy, w witrynach wiszące szynki, różne rodzaje oliwek, karczochy, wędliny. To wszystko tworzy niepowtarzalny klimat niczym na włoskim bazarze. Do Mercato zapraszamy na ekspresową kawę, leniwe śniadania, szybkie lunche, spokojne popołudnia czy długie wieczory. Każdy znajdzie coś dla siebie, a elastyczność miejsca pozwala na przyjęcie najróżniejszych gości i rezerwacji.
Zrecenzowano 1 września 2019

Niestety kieliszek wina watpliwej jakości za cene 25 zlotych to zdecydowanie za duzo. Nidgy wiecej I zdecydowanie sa lepsze miejsca. Nie polecam .

1  Dziękujemy, Bloomst66

Zrecenzowano 1 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Przy 5 zajętych stolikach mieliśmy czekać na jedzenie 60minut! A co byłoby przy komplecie!
Polecam przeorganizować kuchnię....

Dziękujemy, Algat74
Zrecenzowano 16 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Ciekawy miks kuchni śródziemnomorskiej. Mój faworyt to zupa bujabes. Nie jest to tania pozycja, ale podobno sa wszytkie te rybki które powinny w niej być. Prosto z zatoki marsylskiej. I nr 2 to parmigiana!

Dziękujemy, krzysztof0
Zrecenzowano 9 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo smaczne jedzenie,krem z pomidorów bardzo dobry,miła obsługa.Polecam ,warto odwiedzić to miejsce.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Monika H
Zrecenzowano 16 września 2018 z urządzeń przenośnych

Właściwie nie zdarza mi się zaczynać recenzji od oceny kelnera, ale jego postawa wpłynęła na cały nastrój wczorajszej kolacji. Uroczy, wyważony Francuz znał bardzo dokładnie menu i rzetelnie i spokojnie o nim opowiadał. Jęki kompetencje sprawiły, że bez presji dokonywaliśmy wyboru, który okazał się strzałem w 10. Fajna burata, pyszne kalmary z grilla i suszony dorsz z tłuczonymi ziemniakami. Do tego tarta orzechowa, zrównoważona- kremowa i chrupka. Ceny bardzo przystępne, lokal stylizowany na mały włoski sklep, bo w rzeczy samej, można tam również kupić antipasti na wynos. Miło spędziłam sobotę, polecam- mniej tłumnie niż w kieliszkach visavis, bardziej swobodnie i domowo.

Termin wizyty: wrzesień 2018
2  Dziękujemy, Anka K

Mercato Bistro — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Mercato Bistro? Podziel się wrażeniami!