Teatr Wielki - Polish National Opera
Jedyne takie miejsce na mapie stolicy

Gmach,jego wielkość,świetność to tylko preludium do uczty duchowej jaką są spektakle.Od Moniuszki... Przeczytaj więcej

beatajacekglowaccy
Mysiadło, Polska
Wspaniale!

Bylismy z synem na przepieknej inscenizacji *Krakowiakow i Gorali*. Pieknie zagrane,zatanczone i... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 6 marca 2019
Ewa B

Zrecenzowano: 24 czerwca 2018

Byłam tu pierwszy raz na balecie Dama Kameliowa. Budynek imponujący, wnętrze przepiękne, sala Moniuszki zachwycająca. Sam występ był piękny, cudowna muzyka Chopina i wspaniałe pokazy solistów. Piękna historia o miłóści opowiedziana tańcem i muzyką.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, agusia603
Zrecenzowano: 5 marca 2018

Bywam z rodziną regularnie. Odnośnie fasady i miejsca napisano na portalu niemal wszystko. Mogę potwierdzić pozytywne opinie. Miejsce monumentalne, wspaniałe i robiące wrażenie. Jedyna rzecz, która mi się nie podoba i moim zdaniem razi, to drzwi wejściowe.
Jeśli chodzi o same przedstawienia - polecam miedzy innymi "Czarodziejski flet" (28.12.2017). Super inscenizacja trochę nowoczesna i surrealistyczna, zrobiona może prostymi środkami, ale moim zdaniem na plus. Samo wykonanie na najwyższym poziomie.
Jeśli chodzi o inne imprezy, to znajdzie się coś dla dzieci np. "Spotkanie z wirtuozem" w Salach Redutowych. Godzinne koncerty za przystępną cenę. Dla rodziców oczekujących na miejscu Empik - kawiarnia. Parking duży, lecz o miejsca ciężko - w weekendy bezpłatny.
Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2018
1  Dziękujemy, Pavel362
Zrecenzowano: 19 lutego 2018

To była moja druga wizyta w Teatrze Wielkim (pierwszej, sprzed ok. 7 lat, nie pamiętam zbyt dobrze), której celem było obejrzenie baletu (co miało miejsce po raz pierwszy).

Jeśli chodzi o samo miejsce - budynek i jego wnętrze robią ogromne wrażenie. Jest naprawdę wielki i przepięknie wykończony. Oczywiście, jest to styl sprzed wielu lat, więc nie do końca wpisuje się on we współczesne kanony piękna, ale na pierwszy rzut oka widać, że zdobienia i meble zostały przemyślane, dzięki czemu panuje tam specyficzna atmosfera. Wszystkie piętra i półpiętra się ze sobą zgrywają, płynnie przechodzą jedne w drugie - dla osób, które nie mają problemów, żeby się zgubić, polecam uważne spacery ;)

Jeżeli chodzi o występ, który miałam przyjemność zobaczyć, był on przygotowany na najwyższym poziomie. Doceniem wkład tańcerzy i pozostałych twórców. Sala Moniuszki magicznie wpisuje się w przedstawianą historię.
Miejsce w XV rzędzie na amfiteatrze było w porządku - w miarę daleko od sceny, ale za to z pełnym jej obrazem.

Termin skorzystania z atrakcji: luty 2018
Dziękujemy, Kadesch
Zrecenzowano: 26 października 2017

To bardzo piękny budynek o imponującej klasycystycznej z doskonałą kolumnadą fasadzie, która szczęśliwie przetrwała wojnę. Przed budynkiem pomniki Wojciecha Bogusławskiego - twórcy polskiego teatru narodowego i Stanisława Moniuszki - twórcy opery narodowej, u góry kwadryga Apollina zaplanowana od początku, a zrealizowana dopiero w 2002 r.. Byłam kilkakrotnie w sali Moniuszki, ostatnio na świetnie wystawionej operze Ludomira Różyckiego "Eros i Psyche". Trudno byłoby cokolwiek zarzucić wykonawcom szczególnie tak trudnych partii. Brawo.
Uważam, że wnętrze jest dość modernistyczne z nawiązaniem do klasycyzmu, mnie się podoba. Szczególnie imponujące jest foyer na wysokości pierwszego piętra z przepięknymi żyrandolami i ozdobami ze szkła.
Jedynym mankamentem okazały się ceny w bufecie, no 15 zł za bułkę z salami to doprawdy gruba przesada.
Ale wieczór i tak uważam za wybitnie udany i chciałabym jeszcze kiedyś w Operze na operze być.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2017
1  Dziękujemy, aleksandradudek
Zrecenzowano: 17 września 2017

Wizyta po dłuższej przerwie, przy okazji wyjazdy do Warszawy utwierdza w przekonaniu, że w narodowym pewne rzeczy (niestety o charakterze negatywnym, w najlepszym razie można je oceniać ambiwalentnie) są niezmienne tzn: relatywnie wysokie ceny biletów (i bardzo wysokie w barach w foyer), nierzadkie drobne wpadki (czy też tzw "gorsze dni") artystów, niezbyt imponujący wystrój, podniszczonej już nieco sali Moniuszki.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2017
Dziękujemy, Alena5555