Ogromne muzeum

Ogromne muzeum z wielką ilością atrakcji. Żeby dokładnie zwiedzić muzeum trzeba poświęcić... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
bodzio123
Warszawa, Polska
Wystawa czasowa POLECAM.

Do końca stycznia w Polin można obejrzeć wystawę poświęcona Gdyni i Te, Awiw. Miasta, które... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 4 dni temu
2019i20
Przeczytaj wszystkie recenzje (3 957)

Zrecenzowano: 30 sierpnia 2019

Jeśli wydaje Ci się, że muzea są nudne, to powinieneś iść do POLIN. Nowoczesne, interaktywne i takie jak muzea powinny wyglądać w XXI wieku. UWAGA: po wizycie w tym muzeum będziesz miał naprawdę wysokie wymagania do kolejnych.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Remfix
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Miejsce krzewienia głównie zakłamań historycznych i rasizmu skierowanego przeciwko Polakom. To jest skandal, że ośrodek zachowań rasistowskich nie zajął się tym miejscem.

6  Dziękujemy, Rafi F
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

W dzisiejszym świecie historia narodu żydowskiego kojarzy się właściwie wyłącznie z tragiczną historią II WŚ. Spodziewałam się zatem dość jednotematycznego podejścia (zwłaszcza, że Muzeum jest finansowane (współfinansowane?) przez żydowską instytucję, a te jak wiadomo, są nieco przewrażliwione. Zaskoczenie było ogromne.
Po pierwsze - muzeum jest ogromne. Podzielone na sale wystawowe, traktujące o konkretnych okresach historii
Po drugie - wchodzimy przez interaktywny las - bo Żydzi są w Polsce od zawsze. Bodaj od Mieszka, albo jeszcze wcześniej
Po trzecie - oczywiście, że historia XX wieku też ma tu swoje miejsce. Ale nie jest przedstawiona jako główna. za co należą się największe gratulacje.
Żydzi mają swoje miejsce w historii Polski i to jest tu pokazane prześlicznie.
Co mi się najbardziej podobało?
Tory, księgi, historie ludzi - wszystko w wersji interaktywnej, ale zaawansowanej. MOżna siedzieć godzinę i słuchać opowieści po polsku, jednocześnie mając przed oczami hebrajski tekst.
Zrekonstruowane wnętrze synagogi drewnianej - wspaniałe !
Wraz z mapą drewnianych synagog w Polsce, z których oczywiście, już żadna nie ocalała.
Obawiałam się tego pobytu, ale obawy były niepotrzebne. Weszłam z wiedzą nikłą na temat tego narodu, wyszłam świadoma czego muszę się dowiedzieć. Przy następnym pobycie w Warszawie koniecznie odwiedzę muzeum raz jeszcze. I jeszcze raz. Bo 1000 lat historii i związków z Polską nie da się ot tak przyswoić przy kilkugodzinnym pobycie.

PS. Jeśli nie jesteście muzealnikami i właściwie nie lubicie tego rodzaju atrakcji - poświęćcie kilka godzin. Jesli lubicie - koniecznie cały dzień.

Ja jestem połowicznie muzealnikiem, ale nie lubię muzeów za szybą. Do tej pory znalazłam tylko 3 muzea, które mnie urzekły i chętnie wracam.
- Muzeum Historii Naturalnej w Londynie
- Arcybogate Muzeum Archeologiczne w Heraklionie (ze względu na zbiory, choć za szybą)
i właśnie Polin, który dostarczył mi najwięcej infrmacji i świadomości, że nie mam pojęcia o ludziach, którzy tu mieszkali (mieszkają) od wielu, wielu pokoleń.

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Kasia T
Zrecenzowano: 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Muzeum za pieniądze Polaków, przeciwko Polakom. Natomiast Żydzi pięknie wybieleni, ani słowa o żydowskim gestapo, żydowskich oprawcach i ich kolaboracji z Niemcami.

1  Dziękujemy, Piotr S
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miałem zarażenie że to będzie bardzo nowoczesne muzeum. W dużej części takie było jednak nastolatek po chwili się znudził. Widok młodzieży grającej na komórce nie był rzadkością, szczególnie w pierwszej części wystawy. Ma mnie duże wrażenie zrobiła bryła budynku, hall, i wejście na wystawę stałą. Taka uczta estetyczno-symboliczna. Jako odwiedzający mam poczucie że jest muzeum historii Żydów polskich i tak trzeba je odbierać, przybliżyć się nieco do tej kultury nie tylko przez pryzmat opowieści o Holokauście. Zwiedzanie to około 2 godzin
Generalnie polecam

Dziękujemy, 0promocji