Warszawa

“Oliva”

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa
Nr 211 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Winiarnia
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Oliva to smaczne jedzenie, śródziemnomorskie smaki, zrównoważony i zdrowy styl życia. Klimat restauracji tworzy niezwykłe bogactwo zapachów i smaków zapamiętanych z wyjazdów na południe Europy. Nasza restauracja powstała z chęci odtworzenia zapachu rozgrzanej słońcem złocistej oliwy i smaku wybornego wina. Oliwa nie pojawia się w każdej potrawie, ale jest motywem przewodnim menu skomponowanego przez naszego Szefa kuchni Łukasza Żuchowskiego. Choć młody wiekiem, ma już spore doświadczenie. Stery w Olivie objął po dwu latach szefowania w restauracji 12 stolików, która zaistniała na warszawskiej mapie kulinarnej dzięki jego autorskiej kuchni śródziemnomorskiej. Wcześniej Łukasz Żuchowski przez 10 lat pracował w Restauracji Studio Buffo. Za jego kadencji oba miejsca wyróżniono tytułem Knajpa Roku, przyznawanym przez Gazetę Wyborczą.
Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Super jedzenie, miła obsługa. Bardzo polecam desery, lody z dodatkiem oliwy pomarańczowej są wspaniałe.

Dziękujemy, Ann W

Zrecenzowano 21 sierpnia 2019

Bardzo ciekawe miejsce z wybornym jedzeniem i świetna kartą win . W lokalu panuje fantastyczna atmosfera .Polecam miłośnikom kuchni włoskiej

Dziękujemy, Pawellkot
Zrecenzowano 27 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Warto zajść, spędzić trochę czasu i spróbować pysznych potraw. Elegancki wystrój. Lokal przyjazny dzieciom. Ceny średnie. Polecam!

Dziękujemy, mrdw90
Zrecenzowano 17 lipca 2019

Lubimy tę restaurację od pierwszej wizyty, zawsze chętnie wracamy, znęceni smacznym jedzeniem i dobrymi winami. Menu niedługie, ale atrakcyjne. Świetne czekadełko - oliwa i chleb są doskonałym preludium do posiłku. Polecam menu lunchowe - za nieduże pieniądze zawsze atrakcyjne dania.
Warto odwiedzić Olivę.

Dziękujemy, kasia_a_stanisl
Zrecenzowano 26 czerwca 2019

W przytulnym wnętrzu i przewiewnym ogródku można delektować się wybornym winem i smakowitym jedzeniem. Każde danie to praktycznie mini dzieło sztuki o specjalnej wartości dla podniebienia i dla oczu:). Przyjemna i stała obsługa, przyjazny właściciel, który często tu również jada, doskonały kucharz! Chętnie chadzam tu na lunche (3 daniowe, z mini deserem, jak kropką nad "i"), zapraszam swoich gości, zorganizowałam też spotkanie rodzinne i konferencyjne. Wszystko bez zarzutu. Dodatkowo warto podkreślić dbałość o dobrych, sprawdzonych, ekologicznych dostawców. Tu można mieć pewność, że danie będzie naprawdę zdrowe!

Dziękujemy, Halina B

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa? Podziel się wrażeniami!