“Porcje małe, drogie ale...”

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa
Nr 237 wśród 3 563 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Winiarnia
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Oliva to smaczne jedzenie, śródziemnomorskie smaki, zrównoważony i zdrowy styl życia. Klimat restauracji tworzy niezwykłe bogactwo zapachów i smaków zapamiętanych z wyjazdów na południe Europy. Nasza restauracja powstała z chęci odtworzenia zapachu rozgrzanej słońcem złocistej oliwy i smaku wybornego wina. Oliwa nie pojawia się w każdej potrawie, ale jest motywem przewodnim menu skomponowanego przez naszego Szefa kuchni Łukasza Żuchowskiego. Choć młody wiekiem, ma już spore doświadczenie. Stery w Olivie objął po dwu latach szefowania w restauracji 12 stolików, która zaistniała na warszawskiej mapie kulinarnej dzięki jego autorskiej kuchni śródziemnomorskiej. Wcześniej Łukasz Żuchowski przez 10 lat pracował w Restauracji Studio Buffo. Za jego kadencji oba miejsca wyróżniono tytułem Knajpa Roku, przyznawanym przez Gazetę Wyborczą.
Zrecenzowano 12 czerwca 2019

Porcje małe, drogie ale naprawdę dobre. Podobnie lane piwo. Ale istnieje opcja zamówienia zestawu dnia za rozsądne pieniądze. Dla każdego coś dobrego. Polecam. To tylko parę kroków od głośnego, zatłoczonego Nowego Światu.

Dziękujemy, Katarzyna P

Zrecenzowano 22 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie bardzo dobre.
Restauracja jest przytulna i można poczuć się bardzo swobodnie w eleganckim wystroju.

Na zdjęciach:
Tagliatelle al pesto
Sałata z flambirowaną wątróbka
Ravioli z kaczką, dynią hokkaido

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, mariuszp257
Zrecenzowano 14 lutego 2019

Byłam tu wiele razy i mimo że jadałam już prakrycznie wszystkie dania z karty to zawsze chętnie wracam :)! Crostini wymiata stejk rozpływa się w ustach bisqe z homara to już wogle inny wymiar :) a desery są po porostu przepyszne, każdy!

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, Marta K
Zrecenzowano 9 lutego 2019

Wspaniale jedzenie w ladnym wnetrzu i milej obsludze. Bylam tam z mezem i wybralismy stolik na pieterku. Czulismy sie bardzo kameralnie. Bylismy tam w okresie swiatecznym i swiateczne dekoracje dodatkowo stwarzaly ciepla i romantyczna atmosfere. Z pewnoscia przy najblizszej bytnosci w Warszawie jeszcze raz tam pojdziemy.

Termin wizyty: grudzień 2018
1  Dziękujemy, ewalisewska
Zrecenzowano 28 stycznia 2019

Miejsce idealnie nada się na rodzinny obiad lub wyjście we dwoje. Oliva to przede wszystkim wyborne jedzenie oraz świetne wina. Obsługa przyjemna i stała od lat :).

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, SylwiaPD

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa? Podziel się wrażeniami!