“Pyszne jedzenie”

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa
Nr 237 wśród 3 531 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Winiarnia
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Oliva to smaczne jedzenie, śródziemnomorskie smaki, zrównoważony i zdrowy styl życia. Klimat restauracji tworzy niezwykłe bogactwo zapachów i smaków zapamiętanych z wyjazdów na południe Europy. Nasza restauracja powstała z chęci odtworzenia zapachu rozgrzanej słońcem złocistej oliwy i smaku wybornego wina. Oliwa nie pojawia się w każdej potrawie, ale jest motywem przewodnim menu skomponowanego przez naszego Szefa kuchni Łukasza Żuchowskiego. Choć młody wiekiem, ma już spore doświadczenie. Stery w Olivie objął po dwu latach szefowania w restauracji 12 stolików, która zaistniała na warszawskiej mapie kulinarnej dzięki jego autorskiej kuchni śródziemnomorskiej. Wcześniej Łukasz Żuchowski przez 10 lat pracował w Restauracji Studio Buffo. Za jego kadencji oba miejsca wyróżniono tytułem Knajpa Roku, przyznawanym przez Gazetę Wyborczą.
Zrecenzowano 14 lutego 2019

Byłam tu wiele razy i mimo że jadałam już prakrycznie wszystkie dania z karty to zawsze chętnie wracam :)! Crostini wymiata stejk rozpływa się w ustach bisqe z homara to już wogle inny wymiar :) a desery są po porostu przepyszne, każdy!

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, Marta K

Zrecenzowano 9 lutego 2019

Wspaniale jedzenie w ladnym wnetrzu i milej obsludze. Bylam tam z mezem i wybralismy stolik na pieterku. Czulismy sie bardzo kameralnie. Bylismy tam w okresie swiatecznym i swiateczne dekoracje dodatkowo stwarzaly ciepla i romantyczna atmosfere. Z pewnoscia przy najblizszej bytnosci w Warszawie jeszcze raz tam pojdziemy.

Termin wizyty: grudzień 2018
1  Dziękujemy, ewalisewska
Zrecenzowano 28 stycznia 2019

Miejsce idealnie nada się na rodzinny obiad lub wyjście we dwoje. Oliva to przede wszystkim wyborne jedzenie oraz świetne wina. Obsługa przyjemna i stała od lat :).

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, SylwiaPD
Zrecenzowano 28 października 2018

Byliśmy w grupie przyjaciół na wczesnej kolacji. Warto tam się wybrać przed spektaklem w Teatrze Polskim. Bardzo miły lokal. Dobre jedzenie. Sympatyczna obsługa. Polecam kieliszek grappy. Wyśmienita.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, Janusz K
Zrecenzowano 11 sierpnia 2018

Jeżeli chcecie zjeść pyszną kolację w miłej atmosferze to Oliva jest miejscem doskonałym. Kuchnia śródziemnomorska, doskonałe owoce morza ale nie brakuje też pysznych dań mięsnych.
Osobiście polecam krewetki z patelni w stylu gambas al ajillo oraz krem pomidorowy. Warto też spróbować pysznych dań mięsnych.
Wybór win bardzo ciekawy. Serwis doskonały.

Termin wizyty: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Dobrymis

Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Oliva - Kuchnia Wino I Oliwa? Podziel się wrażeniami!