“Zależy od menu ”
MOMU — recenzja

MOMU
Nr 294 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opis: MOMU – PIECZEMY DYMEM „Kuchnia polska w nowoczesnej odsłonie” MOMU to restauracja, w której kuchnia z pewnością gra pierwsze skrzypce. Większość dań, które serwuje Szef Kuchni – Sebastian Ruta – pochodzi ze specjalnego pieca, który posiadamy jako jedyni w Polsce. Dzięki temu nasze menu zawiera oryginalne pozycje, których smak kojarzy się z powrotem do dawnej kuchni polskiej, naturalnością i prostotą. Mięsa, warzywa, sery – to główne składniki naszej kuchni. A dym nadaje im niepowtarzalny charakter. Wszystkie produkty, na których bazujemy, pochodzą od regionalnych i zaprzyjaźnionych dostawców. Tatar na dymie, kaczka na musie wiśniowym czy suflet czekoladowy to dania, za które nasi Goście cenią nas najbardziej. Dodatkowo niesztampowy bar oferujący koktajle na bazie najwyżej jakości alkoholi – zadymianej whisky czy wędzonego bourbona – pozwoli w pełni wczuć się w klimat MOMU. Oprócz dbania o najwyższą jakość serwowanych potraw stawiamy także na ludzi, dzięki którym jesteśmy. Poprzez współpracę z artystami mamy okazję gościć codziennie muzykę na żywo, od godziny 19.00, obcować ze sztuką dzięki wernisażom i wystawom zapraszanych przez nas malarzy, grafików, ilustratorów oraz rzeźbiarzy. MOMU to miejsce, w którym zjesz śniadanie, lunch oraz kolację w niebanalnym położeniu, jakim jest plac Teatralny.
Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

To czy będzie mi smakowało zależy od menu na dany sezon:) kiedys zjadłam niesmaczna kanapkę ruben a innym razem pyszne pierogi. Śniadania są smaczne :)

Dziękujemy, luxorylux

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Bardzo dobra jajecznica w umiarkowanej cenie. Cena też super, dokładnie tak jak w aioli. Nie wiem jak inne dania ale śniadania są na prawdę ok.

Dziękujemy, Rosickki
Zrecenzowano 6 sierpnia 2019

Do MOMU zaprosiłem żonę i dzieci z okazji swoich imienin. Nie ukrywam, że restauracja ta została mi polecona przez znajomych a dodatkowo zaciekawiło mnie motto tego lokalu tj. „Pieczemy Dymem”.
Rzadko też się zdarza, że zaskakuje mnie wystrój lokalu a w tym przypadku tak właśnie było, wszystko przemyślane i to w dobrym stylu. Często widzę w tego typu miejscach stylizację na „siłę” co wywołuje skutek odwrotny do zamierzonego ale nie w MOMU.

Menu bardzo ciekawe i trudno podjąć decyzje co wybrać ale w końcu zdecydowaliśmy się zamówić :
-rosół wieprzowo-drobiowy z grzybami enoki, duszoną kapustą, jajem poche, z makaronem jajecznym, pastrami wołowym i piklowaną pikantną papryką (MO'RAMEN) ,
- pierogi czarne z wędzonym karmazynem i makrelą, podane na sosie krewetkowym,
- pierogi z kaczką na sosie wiśniowo-winnym,
- zestaw mięs wędzonych: rostbef w popiele z marynowanymi grzybami, pierś kaczą na dymie podaną z figami w czerwonym winie, pastrami wołowe z karmelizowanymi orzechami i piklami a do tego kopytka wędzone konfitowane na maśle szałwiowym, podane na musie z cukini z serem koneckim,
- pampuch z burakiem pieczonym w dymie podany z serem koneckim, jajem poche, piklowaną dynią, sosem malinowo-chrzanowym z ziemniakiem pieczonym z bryndzą (VEGE PAMP) ,

Wszystko pyszne a szczególnie pierogi przy czym na pierwszym miejscu postawiłbym pierogi czarne, których smak całkowicie mnie zaskoczył i na pewno wrócę do MOMU po druga porcję .

Polecam Krzysztof

Dziękujemy, krzysztofk890
Zrecenzowano 25 lipca 2019

Bardzo miła i efektywna obsługa kelnerska. Doradzająca, pomagająca i nienarzucająca wybór, a tylko miło sugerująca.
Stek na płonącym kamieniu wyśmienity. Ładnie podany, soczysta wołowina, ziemniaczki w bardzo smakowitym sosie.Bardzo polecam.
Proponowane koktajle ładnie i smacznie przyrządzone i z wdziękiem zaproponowane.
Desery smaczne . Może dla mnie , jako niepoprawnego łakomczucha ciut, ciut za małe, ale rozumiem, ze nie są one do` nażarcia `
Minusem jest męska toaleta w której deska klozetowa była źle umocowana , brak wieszaka /wieszaków w kabinie i nieprawidłowo działający podajnik ręczników papierowych.
Ta sytuacja popsuła całokształt bardzo pozytywnego wrażenia
Ta sytuacja papierowych

Dziękujemy, Krzysztof B
Zrecenzowano 4 lipca 2019

Wybrałyśmy się z koleżankami na spotkanie do MOMU, bo mam kartę zniżkową do 3 restauracji tego samego właściciela czyli Aioli, MOMU i Banjaluka

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, monikahal

MOMU — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w MOMU? Podziel się wrażeniami!