Zrecenzowano 2 sierpnia 2018

Pomyłka na recepcji –otrzymaliśmy pokój niezgodny z rezerwacją. Z wymianą pokoju nie było żadnego problemu, ale po ciężkiej podróży, przemieszczanie się z bagażami ponownie do recepcji i dalsza zabawa z hotelową procedurą nie należy do przyjemności.
Natomiast zastrzeżeń do otrzymanego pokoju brak –naprawdę na najwyższym poziomie.
Największą porażką tego hotelu podczas mojego pobytu to restauracja. Wiem co piszę bo często przebywam w różnych hotelach ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem …może trafiłem akurat na ich pechowy dzień ?!?
Ale od początku, podjąłem dwie próby zamówienia w tej restauracji:
PIERWSZA PRÓBA: po 25min oczekiwania na kelnera (z komórkowym stoperem w ręku) postanowiłem podejść do baru, aby coś zamówić. Był to błąd, ponieważ kelner „opieprzył” mnie (i to dosłownie), „że mam czekać na swoją kolejkę aż któryś z kelnerów podejdzie i przyjmie zamówienie” - takie są zasady. Hm, jasne …więc czekałem, czekałem, czekałem a po 35min czekania podałem się i wróciłem do pokoju. Pomyślałem sobie, że może pora kolacji i duży ruch …wrócę za jakiś czas i sytuacja na sali będzie opanowana. No i wróciłem po 1,5 godziny i co …zastałem jeszcze gorszy bałagan.
DRUGA PRÓBA: stolików wolnych bardzo dużo, ale na wszystkich (zaznaczam: wszystkich) syf. Pomyślałem, chyba zaraz to ogarną, ale po 20min nic się nie dzieje. Nie jest dla mnie problemem zanieść brudne po kimś talerze poprosić o szmatkę i wytrzeć stół tylko po to, aby przy czystym stoliku przyjemniej się oczekiwało na nadejście „dynamicznego” kelnera …ale po pierwszym kontakcie z nim nie chciałem ryzykować kolejnego „opieprz”, dlatego bezczynnie znowu czekałem, czekałem, czekałem.
Podczas długiego czekania nie dało się nie widzieć i słyszeć tego co się wokół mnie się działo. W związku z tym, że siedziałem zaraz przy barze byłem świadkiem interweniujących u pana kelnera niezadowolonych gości hotelowych. Oj, działo się działo …a bezczelność, arogancja i -nie boję się użyć słowa- chamstwa (również w stosunku do swojego personelu) Pana kelnera przybierała tak na silę, ze względu na moje dziecko, aby tego nie słuchało postanowiłem przenieść się do najdalszego od baru stolika.
Zmęczenie podróżą dawało o sobie znać i chciałem jak najszybciej udać się do pokoju, aby się przespać dlatego zdobyłem się na odwagę i decyzja – podchodzę do baru, ale tylko po to aby wyegzekwować „powitalnego drinka” (z kolacji zrezygnowałem). W związku z tym, że miałem wiedze jak „kulturalną” osobą jest kelner postanowiłem przyjąć taktykę „chamstwo, to idę na ostro”. Uff udało się, taktyka przyniosła skutek w końcu coś otrzymamy, ale nagle słyszę, że wyciskarka do soków nie działa i „show” grzeczności kelnera ciąg dalszy.
Mógłbym dalej opisywać moje doświadczenia w hotelowym barze Novotel Airport ale myślę, że czas tutaj zakończyć podsumowując to dwojako -albo jako tragedię/masakrę (jak kto woli) -albo jako jeden-jedyny nieudany dzień pracy hotelowego baru na który trafiłem …a pan kelner jak każdy z nas/ludzi miał po prostu zły dzień. Jeżeli to drugie, to co z tego dla gości hotelowych wynika. Owszem pobyt, który można potraktować w kategoriach nieudanych można potraktować także jako wypadek przy pracy. Zatem idąc tą drogą wzbudzam w sobie empatię i zrozumienie co do „złego dnia personelu” i zgodnie z naszymi polskimi złotymi myślami podsumuję: zdarza się, nie jesteśmy doskonali, jesteśmy tylko ludźmi i wszyscy popełniamy błędy oraz inne tego typu ble, ble …dlatego WYBACZAM! NIC SIĘ NIE STAŁO.

• Data pobytu: lipiec 2018, podróż z rodziną
1  Dziękujemy, AdLuZJ
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: NovotelAirportWAW, Kierownik ds. gości, Novotel Warszawa AirportOdpowiedź udzielona 3 sierpnia 2018

Szanowny Panie,

Jets nam niezwykle przykro, że spotkało Pana tak nieprzyjemne doświadczenie w barze. Chcielibyśmy skontaktować się z Panem w wiadomości prywatnej. Prosimy sprawdzić skrzynkę odbiorczą.

Z poważaniem,

Zrecenzowano 1 sierpnia 2018

Obsługa, kuchnia, przywitanie, pomoc personelu - jak zwykle najwyższy poziom. Otwartość na klienta, obsługa recepcji - wszystko jak zawsze na najwyższym poziomie.
Pokój executive - wypas, kawka z expresu bomba.

Wskazówka dotycząca pokojów: Polecam piętra 6 i 7.
Data pobytu: sierpień 2018, podróż służbowa
Dziękujemy, Radek K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: NovotelAirportWAW, Kierownik ds. gości, Novotel Warszawa AirportOdpowiedź udzielona 2 sierpnia 2018

Dzień dobry,

Dziękujemy za świetną opinię oraz tak częste odwiedziny naszego hotelu! Do zobaczenia niebawem :)!

Kierownik d.s. Relacji z Goścmi

Zrecenzowano 27 lipca 2018

Doskonała i profesjonalna obsługa. Pyszne i różnorodne śniadania. Pokoje przestronne i funkcjonalnie urządzone. Hotel i pokój utrzymany w nienagannej czystości. Fajny, zewnętrzny basen z leżakami. Na każdym kroku widać i czuć, że Załoga hotelowa dba o gości. Bardzo polecam ten hotel.

• Data pobytu: lipiec 2018, podróż ze znajomymi
Dziękujemy, Telesfor
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: NovotelAirportWAW, Kierownik ds. gości, Novotel Warszawa AirportOdpowiedź udzielona 30 lipca 2018

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za wspaniałą opinię oraz rekomendację. Cieszymy się, że pobyty w naszym hotelu są udane. Zapraszamy ponownie w przyszłości!

Zrecenzowano 25 lipca 2018

• Data pobytu: lipiec 2018, podróż z rodziną
Recenzja napisana w ramach programu partnerskiego z Accorhotels.com
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: NovotelAirportWAW, Kierownik ds. gości, Novotel Warszawa AirportOdpowiedź udzielona 27 lipca 2018

Ta odpowiedź jest prywatną opinią przedstawiciela kierownictwa i nie stanowi opinii firmy TripAdvisor LLC ani jej partnerów.
Zrecenzowano 18 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Hotel *** i na tyle zasługuje. Pokoje są przyzwoite. Śniadania dobre ale nie za taka cenę. Obsługa stara się niestety kolejki do recepcji nigdy się nie kończą. Dużym plusem centralne położenie z dostępem do komunikacji i atrakcjami w zasięgu spaceru. Ceny adekwatne. Dobry hotel na zwiedzanie miasta. Dużo ciekawych restauracji w pobliżu. Parking piętrowy z tylu hotelu.

Data pobytu: lipiec 2018
1  Dziękujemy, Grzegorz W
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: NovotelAirportWAW, Kierownik ds. gości, Novotel Warszawa AirportOdpowiedź udzielona 18 lipca 2018

Szanowny Panie,

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją opinią. Z uwagą czytamy zarówno pozytywne jak i negatywne uwagi na temat naszych usług. Mamy nadzieję, że odwiedzi nas Pan ponownie w przyszłości.