Jewish Cemetery (Cmentarz Zydowski)
Trochę nie wiem kto jest adresatem recenzji cmentarza?

Zrecenzowano: 28 lipca 2019
Jerzy M
Wyjątkowe miejsce

Wyjątkowe, miejsce na mapie Warszawy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tam zobaczyłem. Polecam... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 28 maja 2019
Wozniak92

Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Może to być rekomendacja miejsca na pochówek. Może to być refleksja nad kulturą ucieleśnianą przez nekropolię. Może to być okazja-miejsce okazania szacunku i pamięci o zmarłych. Bywając tam, widzę szacunek żywych dla tych którzy umarli i szacunek dla tradycji. Widzę Zagładę ale i życie symbolizowane nowymi grobami i renowacją zniszczonych, wycieczki pamięci - dowód życia. Jest to ważne miejsce dla Żydów i Polaków.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, Jerzy M
Zrecenzowano: 28 maja 2019

Wyjątkowe, miejsce na mapie Warszawy. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co tam zobaczyłem. Polecam .

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Wozniak92
Zrecenzowano: 13 marca 2019

To smutne miejsce dla tych, którzy interesują się historią Warszawy. W czasie okupacji, dokładnie w latach 1942-44 na cmentarz zwożono prochy Polaków zamordowanych i spalonych w pobliskim obozie KL Warschau oraz w ruinach getta. Na tych prochach rozsypywanych na lewo i prawo zaraz za ogrodzeniem chowano biednych ludzi, zmarłych lub zamordowanych w getcie (małe, biedne nagrobki z lat 1941-42 daleko po prawej od wejścia). Zwróć uwagę na różnice poziomów ! Niestety leżą tu również kaci polskich patriotów z powojennej Polski ... Dziwne, smutne miejsce.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, Piotr C
Zrecenzowano: 2 grudnia 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce, które robi olbrzymie wrażenie. Chwilami piękne, chwilami mroczne. Skłania do refleksji. Trochę przygnębiający fakt zaniedbania znacznej części nagrobków. Z drugiej strony, biorąc pod uwagę ich ilość oraz to, że nie ma rodzin, które mogłyby o nie zadbać - taki stan nie powinien dziwić. Ten cmentarz to kawał, trochę zapomnianej, historii Warszawy i Polski. Zdecydowanie warto się po nim przespacerować.
Wejściówka/cegiełka -10zł/os. Godz.otwarcia dostępne na ich stronie.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Karolina W
Zrecenzowano: 10 listopada 2018

Wizyta na tym starym, żydowskim cmentarzu była dla mnie przygnębiająca. Rozumiem różnice tradycji i kultury i to jest dla mnie zrozumiałe, ale stan wielu grobów będących dziełami sztuki jest porażający. Odbudowane pięknie ogrodzenie jeszcze powiększyło kontrast między grobami na Starych Powązkach a na tym cmentarzu. Jest to bardzo smutne.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2018
Dziękujemy, Anna N