Symbol Warszawy

Nieodłączny element Warszawy. Budynek, który robi imponujące wrażenie za każdym razem. Nocą... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
marfab93
Kraków, Polska
Widoki 😍

Widok na Warszawę świetny. Byliśmy na nocnym wejściu co tylko wzmocniło efekt. Cena za wejście jest... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 5 dni temu
Michaleq
Kraków, Polska
Przeczytaj wszystkie recenzje (4 984)

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Była to spontaniczna wycieczka do Pałacu Kultury i Nauki,pełna wspomnień .Byłem tutaj bardzo dawno temu jakieś 30 lat i od tego czasu mało się zmieniło , poza widokami z góry Warszawa się rozbudowuje i dużo nowych budynków powstało od tego czasu.Polecam jest to obowiązkowy punkt w Warszawie .

Dziękujemy, 104andrzeji
Zrecenzowano: 23 sierpnia 2019

W sumie... żal mi trochę Warszawy - stolicy Polski, którą niektórzy traktują po macoszemu wywyższając się posiadaniem "zachowanych starych miast", nad warszawskim, zrekonstruowanym... (ale jak! Unesco doceniło, a Polacy nie). Żal mi Warszawy, bo rozpoznawalnym symbolem miasta, stał się dar znienawidzonego Narodu Radzieckiego (Radzieckiego, nie Rosyjskiego - to ogromna różnica).

Przypomniał mi się w tym miejscu cytat z Kultury Kłamstwa chorwackiej (jugosłowiańskiej) eseistki, Dubravki Ugresić. Na pytanie dlaczego kocha swój kraj, jako uczennica szkoły powszechnej odpowiedziała: Kocham mój kraj, bo jest mały i jest mi go żal.
Nie ma to nic wspólnego z tematem PKiN, Warszawą, czy symbolami, ale ma trochę wspólnego z żalem.

Osobiście uważam, że PKiN jest wpisany w krajobraz Warszawy i trudno znaleźć bardziej rozpoznawalne miejsce w stolicy. Mówię tu o samym budynku, a nie o instytucjach które w Pałacu mają swoje siedziby. Nie mówię tu też o platformie widokowej, ani o imprezach organizowanych tamże. Jedynie o samym budynku. Czy jest ładny? Nie potrafię ocenić. Jest tak bardzo charakterystyczny, że trudno ocenić jego urodę. Ale niewątpliwie stojąc w tym miejscu ponad 50 lat jest zabytkiem. I jako zabytek powinien być chroniony. Powinien być chroniony jako symbol miasta również. A z trzeciej strony - jako miejsce historyczne. Zbyt łatwo zapominamy o przeszłości i zbyt łatwo wyrzucamy z pamięci i okolicy miejsca związane z nami, naszym pokoleniem, krajem, miastem. Wyburzyć jest łatwo. Tylko jak to potem zrekonstruować, zeby pokazać pokoleniom historię? Jak uczyć przyszłe pokolenia historii, której nie można zwizualizować? Pokazywać Killera, gdzie "więcej takich..." czy Misia, gdzie PKiN zostaje, nomen omen, zburzony?

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2019
Dziękujemy, Kasia T
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Ostatnio odwiedzili nas znajomi i chcieli zwiedzić Warszawę. Jednym z miejsc był PKiN. Na plus oczywiście widok na panoramę Warszawy. Na minus mały bałagan w kolejce po bilety i do wejścia. Proponuje kupić bilety przez internet / może to usprawnić wizytę

Dziękujemy, 429andrzejb
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Super widoki, można podziwiać całą Warszawę, sam Pałac moim zdaniem jest pięknym budynkiem.Jednakże ceny zbyt wygórowane.

Dziękujemy, Martaz1986
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

....”dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego...” uważam że to brzydki budynek ! Kwestia gustu oczywiście

Dziękujemy, jozeffurtak