ślady pamięci

Tak to żywa historia pisana cierpieniem i krwią naszych rodaków. Pytanie kto napisze, kto rozgłosi... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 20 marca 2019
iwona b
Wólka Kozodawska
ważne miejsce, warte odwiedzenia

Zrecenzowano: 23 grudnia 2018
przewodnik694
Radom, Polska

Zrecenzowano: 20 marca 2019

Tak to żywa historia pisana cierpieniem i krwią naszych rodaków.
Pytanie kto napisze, kto rozgłosi nasza historie jeśli nie będziemy takich miejsc reklamować? To tu zobaczymy jakich bohaterów mieliśmy, to Im naleźy się nasza pamięć!

Termin skorzystania z atrakcji: kwiecień 2018
Dziękujemy, iwona b
Zrecenzowano: 23 grudnia 2018

Mauzoleum jest właśnie w zasadzie mauzoleum a nie muzeum... Upamiętnia, przedstawiając w wersji minimalistycznej to przez co musieli przejść aresztowani przez Gestapo w czasie II wojny światowej. Zwiedzanie rozpoczyna się wprowadzającym filmem, następnie przechodzi się korytarzem mijając wystawy statyczne które odzwierciedlają wygląd cel i innych pomieszczeń w więzieniu na Szucha. Meble, narzędzia "do przesłuchiwania", napisy wydrapane w ścianach, do tego zagłuszające dźwięki niemieckich rozgłośni... Ważne to historycznie miejsce, wymagające uwagi i skupienia. Nie zwiedza się długo, ale na niektórych może wywrzeć silne wrażenie. Szczególnie, że to przecież "ludzie ludziom zgotowali ten los"... Zdecydowanie nie dla dzieci, które źle się będą tam czuły i po prostu nie zrozumieją. Także nie dla mało myślącej młodzieży...

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
1  Dziękujemy, przewodnik694
Zrecenzowano: 4 października 2018 z urządzeń przenośnych

Wystawa robi ogromne wrażenie ale nie jest to duże muzeum. W czwartek bezpłatne wejście a w dodatku o godz 11 załapaliśmy się na małą inscenizacje.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, rumia24net
Zrecenzowano: 22 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Małe muzeum poświęcone pamięci ofiar. Warto odwiedzic razem z Pawiakiem. Cena niezbyt wysoka. O karnecie niestety nikt nie słyszał..

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
1  Dziękujemy, drabcio
Zrecenzowano: 27 maja 2018

Z muzeum wychodzi się z gęsią skórką.Miejsce z przerażającą historią. Warto zobaczyć, by nie odeszło w niepamięć to co się niegdyś wydarzyło.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, Pomidor2018