Marie Curie Museum (Muzeum Marii Sklodowskiej-Curie)
Pozostawia niedosyt

Zrecenzowano: 8 lipca 2017
Łukasz K
Trochę średnio...

Zrecenzowano: 8 stycznia 2017
Izabela H
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 12 lipca 2018

Dom przy ul. Freta 16 w Warszawie to miejsce urodzenia Marii Skłodowskiej Curie i siedziba jej muzeum. Kamienica wybudowana została w XVIII wieku. W tym właśnie domu od 1839 roku prowadzona była jedna z najlepszych w Warszawie pensja z internatem dla dziewcząt. Od 1960 roku szkolę tę prowadziła matka Marii Skłodowskiej - Bronisława z Boguskich Skłodowska, która była uczennicą i absolwentką tej pensji. Dziś mieści się tu nowoczesne, interaktywne muzeum Marii Skłodowskiej, które koniecznie trzeba obejrzeć wędrując na starówkę Muzeum ma charakter biograficzny. Tu prezentowane są zdjęcia, listy, dokumenty, rzeczy osobiste Marii i Piotra Curie ukazujące jej aktywność w Polsce i Francji. Ciekawe Muzeum. Nie można go pominąć.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Wiesława M
Zrecenzowano: 8 lipca 2017

Ekspozycja bardzo ciekawa, ale pozostawia niedosyt. Dobrze opracowano plansze poświęcone poszczególnym etapom życia Marii, natomiast opisy eksponatów pozostawiają wiele do życzenia. Wiele przedmiotów albo nie ma ich wcale, albo są skrótowe w rodzaju "radiometr komorowy" - i osoba niezwiązana z fizyką nie będzie miała bladego pojęcia, co to za urządzenie i do czego służy. Wśród eksponatów niektóre niezbyt związane z naszą Noblistką, np. pehametr z wyświetlaczem LCD czy destylarka, oba przyrządy z lat PRL-u. Na plus makieta laboratorium państwa Curie oraz ekspozycja częściowo rekonstruująca jego wnętrze. Generalnie osoba niemająca głębszej wiedzy z fizyki i chemii może się poczuć zagubiona, a szkoda, gdyż placówka ma ogromny potencjał popularyzujący te nauki.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2017
Dziękujemy, Łukasz K
Zrecenzowano: 8 stycznia 2017

Byłam tu 2-3 razy. Za każdym razem była miła obsługa. Jest jednak mało rzeczy do obejrzenia. Poza toną zdjęć z dzieciństwa i okresów dorosłości Marii Curie Skłodowskiej - to nie ma za bardzo co oglądać. :<

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
Dziękujemy, Izabela H
Zrecenzowano: 17 października 2016

Jako że jestem chemikiem, nie widzę możliwości aby nie być w tym muzeum :) Warto warto naprawdę warto, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Nie tylko o naszej wielkiej Polce ale i chemii. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2015
1  Dziękujemy, vanilia2905
Zrecenzowano: 17 kwietnia 2016

Koniecznie warto zobaczyć to miejsce i opowiadać o nim znajomym, sporo pamiątek i masa historii związanych z naszą Wielką Rodaczką.... warto tu byc nie tylko z obowiązku/szkolnego/ ale po prostu by wiedzieć więcej

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2015
Dziękujemy, Artur z