“Podróż nie warta swojej ceny”
Atelier Amaro — recenzja

Atelier Amaro
Nr 50 wśród 3 677 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje

Do Atelier Amaro wybrałem się jak większość z ciekawości.
Jakie cuda można serwować w restauracji, która otrzymała pierwsza gwiazdkę Michelin w Polsce.
Niestety po wizycie nie zostało zbyt wiele pozytywnych wspomnień
W Atelier Amaro wszystko działa idealnie, poza smakiem.
Obsługa działa jak w zegarku, dania są wydawane bardzo sprawnie
Mam wrażenie że Pan Amaro zbyt wiele pracy włożył w otoczkę restauracyjną a zapomniał o smaku potraw, który kompletnie mnie nie zachwycił.

Termin wizyty: październik 2018
Dziękujemy, PiotrK3765

Zrecenzowano 7 września 2019 z urządzeń przenośnych

Już po samych przystawkach restauracja ta znalazła się na pierwszym miejscu w moim prywatnym rankingu. Nie tylko w Warszawie, ale w ogóle. Potrawy to małe dzieła sztuki i szczerze mówiąc tego się spodziewałem. Zaskoczyła mnie natomiast ich ilość. Po raz pierwszy nie byłem w stanie przejeść kolacji degustacyjnej! Dodatkowo bardzo oryginalny i ciekawy dobór win. Pozycja obowiązkowa. Obsługa niezwykle sympatyczna, z poczuciem humoru, na najwyższym poziomie. Co chwila dostawaliśmy coś nowego, a trwało to przez dwie godziny! Wspaniałe miejsce dla osób lubiących próbować nowe rzeczy. Na pewno tam wrócę.

Dziękujemy, maciejg285
Zrecenzowano 4 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

To nie była zwykła kolacja, to była kulinarna przygoda!
Wraz z Narzeczonym świętowaliśmy jego urodziny i przyznam szczerze, że wybór restauracji to był strzał w 10!
Dania- momenty- zaskakiwały! Wyszliśmy totalnie oczarowani!
Obsługa na medal! Dziekujemy!!!

Dziękujemy, karolinan124
Zrecenzowano 5 maja 2019

Na pewno nie jest to restauracja dla każdego (i nie chodzi o cenę). Jeżeli nie szukasz nowych smaków, jeżeli nie lubisz sprawdzać i testować nowych potraw, jeżeli szukasz domowego jedzenia - to wg mnie nie znajdziesz tu nic dla siebie.

Jak dla mnie była to przygoda z nowymi smakami i ciekawą prezentacją jedzenia. Nie wszystko mi smakowało, ale na pewno wszystko wyglądało efektownie.

Dodatkowo wg mnie obowiązkowo trzeba zamówić selekcje win oraz selekcję mocnych alkoholi (można dla jednej osoby wziąć wina, a dla drugiej mocne alkohole), bo bardzo dobrze komponowały się ze smakami potraw. W kilku miejscach, to właśnie potrawy w połączeniu z alkoholami tworzyły całość kompozycji. Dlatego polecam domówić wina i mocne alkohole. Przy okazji odkryliśmy nowe wino, które nam zasmakowało.

Obsługa dyskretna - choć wg mnie jest w większości zbyt sztywna. Być może, takie są wytyczne - jednak osobiście preferuję trochę luźniejszą atmosferę.

Nowy lokal na placu trzech krzyży w Warszawie jest ładny i gustownie urządzony (nie mam porównania do poprzedniego).

Na podróży kulinarnej spędziliśmy prawie 4 godziny i nie było czuć abyśmy tak długo siedzieli. Całość składała się z 9 dań (momentów), 3 amuse bouche i 4 prtit fours. Dodatkowo z okazji urodzin dodatkowo proponowany był nieduży torcik - nie za słodki i o dziwo byliśmy w stanie zjeść go po całej kolacji.
Niektóre dania smakowały, inne nie - to już kwestia indywidualnych preferencji.

Wizytę w Atelier Amaro traktowałem jak przygodę - sprawdzić i spróbować coś nowego. Czy ją powtórzę? To zależy od tego jakie będą moje dochody w przyszłości ;)

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Grzesiek X
Zrecenzowano 28 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Przemiły wieczór z niesamowitymi przeżyciami kulinarnymi. Każdy z 9 momentów był zaskoczeniem i ucztą dla wszystkich zmysłów. Lokal na najwyższym poziomie jeśli chodzi o wystrój i obsługę. Każde danie omówione przez kelnera lub szefa kuchni co było niezbędne, bo często kształt potrawy co do formy nie zgadzał się z ukrytymi w niej niesamowitych smakach. Nie jest tanio, ale takie przeżycia warte są tych pieniędzy.

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, 689ryszardw

Atelier Amaro — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Atelier Amaro? Podziel się wrażeniami!