Warszawa

“Jest ok, chociaż sok trochę oszukany”
Restauracja Murzynek — recenzja

Restauracja Murzynek
Nr 827 wśród 3 687 Restauracje (Warszawa)
Zrecenzowano 14 września 2019 z urządzeń przenośnych

Ogólnie wszystko w miarę ok, poza sokiem świeżo wyciskanym który naładowany był kostkami lodu, robiąc z niego dość drogą wodzianke

Dziękujemy, patrykm764

Zrecenzowano 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Czyli byliśmy na starówce. Sobota wieczór, koncert zaraz się zacznie, łapiemy ostatni niezarezerwowany stolik na rynku. Padło na Murzynka. Dla młodej ciacho: murzynek z lodami, dla nas flaczki, piwo i kawa.
I teraz chronologicznie wg kolejności wjazdu:
Kawa latte z cynamonem poprawna, piwo lane do zapomnienia (wiadomo, po tyskim nie ma co oczekiwać fajerwerków, jedyna jego zaleta to temperatura bliska zeru).
Potem długo nic się nie działo, aż w końcu, po 40 minutach wjechała zupa i ciasto dla młodej. Flaki bez rewelacji, porcja średnio duża, choć mam wrażenie, że podgrzane z gotowca. Murzynek spoko, z jedna kuleczką (kulunią?) lodów waniliowych i smarkiem bitej śmietany. I tyle.
Bez historii, nie napiszę, że nie wrócę (choćbym chciał tak napisać), ale nie wiadomo czy nie będę potrzebował w sobotni wieczór stolika na rynku. Srednio na jeża. A, no i ceny turbo wysokie: flaki 19, ciacho chyba 15

Dziękujemy, tomaszl122
Zrecenzowano 23 czerwca 2019

Uwaga Oszuści!!
Usiadłem z 2-ką gości w środku zamawiając zapiekankę, za którą zostałem skasowany 40% więcej, niż w cenniku widocznej na cenniku!
Oczywiście jakiś mądry "były pracownik" mówił, że to dotyczy "tylko ceny z okienka", ale w menu nie ma nic o cenie zapiekanki, nic nie usłyszałem od kelnera, więc zdziwiony bylem widząc rachunek.
P. Manager - chamska i bezczelna - nie poczuwa się do odpowiedzialności.. wyręcza się "byłym pracownikiem".
Oszuści, którzy ukrywają ceny i łapią naiwnych. Dzisiaj bylem tym "naiwnym" więc ostrzegam innych.

Dziękujemy, Tomasz_Laskowski
Zrecenzowano 3 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Warszawska starówka oferuje mnóstwo lokali z ogródkami, gdzie można w miłym towarzystwie zjeść, napić się, pogapić na zwiedzających. Mając do wyboru cały rynek knajp, z sentymentu do czasów młodości moich rodziców udałam sie do ogródka restauracyjnego "Murzynek". Chyba cerata w grochy jakoś tak mnie rozczuliła, jednak ten stan po 45 minutach oczekiwania na zamówienie uległ radykalnej zmianie. Szczególnie gdy zobaczyłam to na co tak długo czekałam. Zamówiłam rib eye i może to nim było, dopóki ktoś nie ciachnął "po grubości" i zrobił z niego niespełna centymetrowe na grubość plasterki...wyglądające jakby ktoś najpierw je rozbił tłuczkien, a potem długo dusił we własnym sosie na małym ogniu. Po przekrojeniu, miałam chociaż nadzieję ujrzeć stan wysmażenia zgodny z zamówieniem, ale nieeeeee. Medium wyglądało jak jednolita szaro brązowa wiórowata podeszwa i chociaż nigdy podeszwy nie jadłam, to smakowało pewnie tak samo. Do dania podano pieczone ziemniaki. Gotowane wczoraj, otoczone w przyprawach i wstawione do piekarnika na dzisiejszy obiad... Takie odniosłam wrażenie. Była też surówka z sałatą lodową, pomidorem i papryką. Najlepiej wypadła papryka w rankingu świeżości. Jedyną rzeczą, która smakowała jak powinna, był sos maślany z zielonym pieprzem. Dzięki niemu dało się jakoś zjeść mięso, ale śmiem twierdzić, że gdybym musiała czekać jeszcze dłużej, to zapewne wszystko by mi bardziej smakowało . Teraz przynajmniej już wiem, czym jest stek rib eye za 67zł a la Murzynek...

Dziękujemy, ArteSur
Zrecenzowano 28 stycznia 2019

Tylko tu wrócisz do gastronomicznej przeszlości! Bulka z pieczarkami jest po prostu boska. Pyszna i smakuje jak dawniej. Wnętrze urzekające. Kocham Murzynka!

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Beata S

Restauracja Murzynek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Murzynek? Podziel się wrażeniami!