Warszawa

“Obsługa na najwyższym poziomie ”
Merliniego — recenzja

Merliniego
Nr 540 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Międzynarodowa
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Restauracja Merliniego to kultowe miejsce dla miłośników jedzenia i wina. Specjalizujemy się w stekach i owocach morza. Gwarantujemy wyjątkowe doznania kulinarne oraz znakomity serwis.

Już drugi raz organizuje w tym lokalu imprezę grupową. Lokal jest bardzo elegancki, a obsługa na najwyższym poziomie - pełen profesjonalizm. Na mniejsze imprezy (do 25 osób) można zarezerwować górną przestrzeń przez co nie trzeba wynajmować całej sali, aby cieszyć się prywatnością.

Dziękujemy, podsiak
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Merliniego, Kierownik ds. PR, MerliniegoOdpowiedź udzielona 1 tydzień temu

Dziękujemy za miłe słowa. Cieszymy się, że nasz lokal doceniany jest ze względu na najwyższy poziom serwisu i doskonałą obsługę. Pozdrawiamy serdecznie!

Zrecenzowano 15 września 2019 z urządzeń przenośnych

Nie zrobiłam zdjęcia wszystkich dań niestety , chyba przez to ze były takie dobre i nie chciało mi sie tracić czas na to było bardzo smacznie , osobiście polecam stek rib eye US z sosem gorgonzola , dawno już nie jadłam tak dobrych steków , a jestem dosyć wybredna w jedzeniu ... obsługa tez super , miła i profesjonalna. Napewno będziemy tam chodzić. P.s. Nie rozumiem ludzi którzy stawia mało gwiazdek tylko za to ze jest dla nich za drogo ale bardzo smakuje , jak nie stać was na taka restauracje to idźcie sobie do maka i tp, za dobre dania i płaci się odpowiednio !!!

Dziękujemy, lessip2015
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Merliniego, Dyrektor generalny, MerliniegoOdpowiedź udzielona 1 tydzień temu

Dziękujemy! Steki to nasza specjalność, więc bardzo cieszymy się, że jest to doceniane. Miłe słowa przekażemy obsłudze, na pewno będą zadowoleni. Pozdrawiamy serdecznie i mamy nadzieję, że do zobaczenia jak najczęściej!

Zrecenzowano 18 marca 2019

Bardzo dobre, wykwintne i ładnie podane jedzenie. Bogata karta deserów. Bardzo polecam spróbować czekoladowego fondanta z gałką lodów. Profesjonalna obsługa, lecz czas oczekiwania na zamówienia nieakceptowalny, tym bardziej, że restauracja była pusta. Ceny wysokie. Restauracja naprawdę godna polecenia jeśli ma się dużo czasu na obiad.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, robert k
Zrecenzowano 7 marca 2019

Świętowaliśmy z rodziną rocznicę ślubu. Różne gusta zostały zaspokojone... polecam dania rybne i steki. Desery pychotka

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, Mniomnika
Zrecenzowano 19 lutego 2019

W restauracji byliśmy w ramach Fine Dining Week. Zaserwowane porcje były wybitnie małe. Rozumiem, że to menu degustacyjne, rozumiem koncepcję takiego menu i nie oczekuję "nażarcia się", ale jeśli porcje mają być takich rozmiarów, jak zaserwowane w Merliniego, to menu powinno składać się z 10 dań. 5 dań to właściwie klasyczne menu i dania powinny być znacznie większe. Rozumiem promocyjną cenę Fine Dining Week, ale właśnie: cena ma być promocyjna, czyli oferować więcej za mniej. I nie chodzi tu tylko o promocję. Należy zauważyć, ze restaurator biorący udział w tego typu wydarzeniach ma wiele konkretnych korzyści: wie dokładnie ilu gości, kiedy i ile czasu (co do minuty) spędzi w restauracji, wie dokładnie co goście będą jedli, ma wielu gości przy wielu stolikach jedzących to samo, więc nie musi przygotowywać jednocześnie różnych dań, a ponadto zarabia standardowo na napojach i alkoholach. Przy całym moim zrozumieniu dla menu degustacyjnego, zaserwowane tu dania były dużo mniejsze niż zaserwowane podczas Fine Dining Week w innych restauracjach, które odwiedziliśmy, nie oferując wcale wyższej jakości.

Odnośnie samych dań:
1. Tatar dość słaby - rozumiem purystyczną koncepcję niezabijania smaku mięsa dodatkami, ale tu przegięcie było w druga stronę. Tatar był praktycznie kulką niedoprawionego mięsa, posypaną 5 ziarenkami kawioru. Towarzyszący mu tuńczyk był smaczny i z fajnymi dodatkami - wielkość porcji, jak wyżej.
2. Ostryga była taka sobie - głębokie smażenie i panierowanie zabiło jej smak, natomiast była podana z przyjemną emulsją. Towarzysząca jej kaszanka była super, ale porcja znowu homeopatyczna.
3. Zupa be zarzutu, przyjemnie paprykowa z pysznym chorizo.
4. Wołowina dobrej jakości, choć zabita przez przygotowanie medium / well done. Dodatki smaczne.
5. Deser smaczny, choć ciężko było zauważyć go na talerzu.

Ponadto zerowe zainteresowanie obsługi opinią gości - pytanie o wrażenia nie padło po żadnym daniu, ani na koniec kolacji.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, PL_Michal

Merliniego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Merliniego? Podziel się wrażeniami!