“2 godzinna wieczerza”
Restauracja Portretowa — recenzja

Restauracja Portretowa
Nr 60 wśród 3 251 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: RESTAURACJA PORTRETOWA POŁOŻONA JEST 150 METRÓW OD GŁÓWNEGO RYNKU.JEST TO MAŁA KNAJPKA MIESZCZĄCA OK 33 MIEJSCA W OKRESIE ZIMOWYM I OK 35 MIEJSC DODATKOWYCH W OGRODZIE LETNIM, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ PRZY POMNIKU KILIŃSKIEGO . DANIA KTÓRE SERWUJEMY SĄ TYPOWO POLSKIE I STAROPOLSKIE. W RESTAURACJI PANUJE MIŁA ATMOSFERA, MOŻNA POCZUĆ SIĘ JAK W DOMU.ZAPRASZAMY SERDECZNIE.

posiłek we wspaniałej atmosferze, bez pośpiechu, w kojącym otoczeniu. warto wziąć pod uwagę, że porcje są naprawdę ogromne i nie można spróbować wszystkiego na co by miało się ochotę. Ceny przyzwoite jak na Warszawę.

Dziękujemy, 60zbigniewz
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: katarzyna k, Właściciel, Restauracja PortretowaOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Witam
Dziękuje bardzo za opinię.
Pozdrawiam

Zrecenzowano 7 września 2018 z urządzeń przenośnych

Przed napisaniem recenzji zastanawiałem się co powinno oceniać się w restauracji.
Obsługę?a może wystrój? wnętrze?atmosferę?a może jednak jedzenie?ceny?
Po namyśle doszedłem do wniosku iż ocena restauracja to suma powyższych.
Zatem,
Obsługa 4.5/5
Przemiłe Panie które dbają o Gości.Gdy robiło się chłodniej na dworzu zaproponowały koce z których Goście chętnie skorzystali.na pewno znają język angielski-co chyba zrozumiałe, stare miasto, stolica 36 mln państwa.dostalem drinki na zamowienie.zatem czemu 4.5?sam nie wiem.bo tak mi wychodzi.
Wystrój?3/5
Ogródek jak ogródek, natomiast w lokalu który nie jest zbyt duży jest duża ilość różnych mebli, obrazów i innych łapaczy kurzu.dla trochę tego za dużo jak na tą powierzchnię.
Wnętrze 2/5
Zdecydowanie najsłabszy punkt lokalu.
Wielkość lokalu nie wpływa na moją ocenę.Wnętrze wydaje się wyeksploatowane, stare żeliwne ławy, pokryte czerwoną "wykładziną", w ogródku również żeliwne meble co przy nierównej kostce skutkuje problemem gdyż buja się krzesło.Ze względu na wagę ciężko je przestawić.Sprawę pogarsza fakt iż krzesło na którym się siedzi niemal styka się oparciem z sąsiadem, a trzeba mieć figurę komara aby przecisnąć się między stołem a krzesłem.Krzesla również zmęczone np. brakuje drewienek pod rękami.obrus na stoliku raczej nie widuje żelazka zbyt często.
Naprawdę?stare miasto?połowa gości z zagranicy a tu takie "kwiatki"?
Atmosfera 3.5/5
Ciężko stworzyć super atmosferę na ogródku.Panie kelnerki które nie narzucają się jak w sieciowkach z milionem pytań o to czy smakowało chociaż jeszcze nie wziąłem dania do ust, albo czy chce deserek.mozna spokojnie porozmawiać.
Jedzenie 5/5
Zdecydowanie najmocniejsza strona Portretowej.
Pyszny śledź w śmietanie, pyszny camembert, pyszny grilowany filet z kurczaka i przepyszna kaczuszka.
Porcje?za duże!ja potrafię zjeść ale śledź + filet to było za dużo.
Ceny 4/5
Cena adekwatna do jakości.sa pozycje tańsze ok.25-35zl, są droższe powyżej 40zl i są pozycje dla snobów (vide bliny z czarnym kawiorem za 140zl).
Rachunek dla dwóch osób 168zl w tym:
2*mojito bez alkoholu (i tu miłe zaskoczenie bo taka wersja kosztuje 13zl a nie 19)
Śledź w śmietanie, camembert zapiekany, kaczka, grilowany filet z kurczaka,herbata i na sam koniec również niespodzianka:
serwis 15zl.gdy kartkowalem menu nie widziałem informacji o tym "bonusie".
Ja osobiście wolę dawać napiwki za dobrze wykonaną robotę a gwarantowana premia dla kelnera/ki za serwis grozi "olewczym podejściem do klienta" bo i tak dostanę swoje.
I za ten serwis (brak informacji) 4 a nie 5.

Generalnie polecam, spędziliśmy z żoną 5 rocznicę w Portretowej i będziemy polecać lokal dalej.

Dziękujemy, Zduneq
Zrecenzowano 28 lipca 2018

Przepyszne jedzonko polecam kaczkę jest perfekcyjna świeża i bardzo dobrze przyprawiona na deser szarlotka niebo w gębie .Miła obsługa bardzo ładny lokal.Warto zarezerwować sobie wcześniej stolik sporo klijentów .

1  Dziękujemy, WojtekK1864
Zrecenzowano 21 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

,, Portretowa” to najlepsza restauracja na starówce,
Jedzonko pyszne, kaczka z pomarańczami pychotka, tatar rewelacja,pięknie podane,kubki smakowe zasługują na taki rarytas!!
Obsługa przemiła, a Właścicielka przesympatyczna,
wesoła,aż chce się tu z powrotem wrócić!☺️

1  Dziękujemy, Ilona I
Zrecenzowano 18 lipca 2018

Przechadzając się po starówce postanowiłyśmy zjeść coś lekkiego. Zamówiłyśmy dwie sałatki. Jedna z kaczka i serem pleśniowym, a druga z łososiem wędzonym, jajkiem i kaparami. Porcje okazały się na tyle duże, że śmiało mogę polecić sałatki w Portretowej jako dania obiadowe. Polecam!

Dziękujemy, ameliawiniarska

Restauracja Portretowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Portretowa? Podziel się wrażeniami!