“Prezent ślubny”
Tamka 43 Restaurant — recenzja

Tamka 43 Restaurant
Nr 199 wśród 3 531 Restauracje (Warszawa)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Zrecenzowano 9 stycznia 2017 z urządzeń przenośnych

Dostaliśmy w prezencie od znajomych wizytę w Tamka43 na 5 daniową degustację z selekcją win. Przyszliśmy w niedzielę o 14.00 wcześniej zamawiając stolik. W restauracji było spokojnie, co trochę mnie zdziwiło, jednak dowiedzieliśmy się, że na wieczór jest komplet rezerwacji (sala zaczęła się wypełniać gdy zbieraliśmy się do wyjścia).
Po naszym doświadczeniu kulinarnym nie mam najmniejszych wątpliwości dlaczego :) Bardzo profesjonalna i sympatyczna obsługa, duża wiedza na temat prezentowanych dań, wspaniały dobór win, no i przede wszystkim smaki!! Od wypiekanego na miejscu pieczywa, przez polskie sery (!!), świeże sezonowe produkty, zbalansowane aromaty, różnorodne połączenia tradycyjnych składników w nowoczesnej odsłonie, które zadowolą najbardziej wybrednych! Idealne miejsce na romantyczną kolację, koniecznie stolik przy oknie:)

Dziękujemy, Aleksandra M

Zrecenzowano 8 stycznia 2017

No niby te 3 sztućce michelin, ale czy aby na pewno tak tu dobrze? Najpierw mała wpadka, bo podczas rezerwacji był stół na 3 osoby, a obsługa zrozumiała że 5 osób. Ale zajęliśmy miejsce przy stoliku. Moje zamówienie - 5-daniowe menu degustacyjne + selekcja lodów i sorbetów. Łącznie 179 zł. Najpierw dostajemy świetny chleb. Następnie pierwsza przystawka - Zupa-krem z karczocha z chorizo, smak był niesamowity. Szczerze mówiąc miało to smak takiej prawdziwej włoskiej pizzy. Następnie dostaję mus z śledzia z musem z pieczonych buraków z nasionami fasoli i chrzanem a dodatkowo puree z rokitnika. Tutaj jest wszystko - słono, kwaśno, słodko gorzko. Następnie jajko sous - vide z białą truflą. To danie ma tak zarazem oczywisty smak ale jednak jest w tym troche zaskoczenia. Następnie pojawia się kaczka sous - vide z culie z gpigwowca, sosem na bazie czerwonego wina, ziemniakami gratin. Bardzo dobre, ale w mojej opinii najgorsze z całej stawki. No i dekonstrukcja piernika, czyli spód piernikowy z mrożoną śmmietaną i czekoladą. Do tego puder z miodu i tiul z miodu. Mocno molekularne, ale świetne. No i selekcja lodów i sorbetów. Ja wybrałem lody z rokitnika, lody kawowe i sorbet z curry. Wszystko pięknie podane, obsługa przemiła i co najważniejsze, można było z nimi rozmawiać, świetnie opowiadali o każdym daniu. 150 zł za 5 dań? Biorę w ciemno.

1  Dziękujemy, Piotrek610
Zrecenzowano 3 stycznia 2017

Piękna restauracja z doskonałą, dyskretną obsługą. Fantastyczny widok na Pałac Ostrogskich - Muzeum Chopina. Kuchnia bardzo dobra. Nie tanio ale znośnie. Na pewno miejsce warte odwiedzenia!

1  Dziękujemy, Fonzago
Zrecenzowano 8 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

Nowoczesność, klasa, elegancja...oby więcej takich miejsc w Warszawie i w Polsce. Ciągle nie mogę wyjść z zachwytu po zobaczeniu talerza. Wszytko co zamówiłem było wyśmienite! Zdecydowanie polecam!

Termin wizyty: listopad 2016
Dziękujemy, Mateusz Z
Zrecenzowano 16 listopada 2016

Jedzenie pyszne, a jak wygląda! Toż to dzieło sztuki. :-) Aż żal jeść. Aczkolwiek mój mąż zawsze narzeka na niewielkie porcje. Jednak z pewnością warto odwiedzić!

Termin wizyty: październik 2016
Dziękujemy, BarbaraLepa

Tamka 43 Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Tamka 43 Restaurant? Podziel się wrażeniami!