“Eleganckie miejsce bez astronomicznych cen”
Delicja Polska — recenzja

Delicja Polska
Nr 33 wśród 3 287 Restauracje (Warszawa)
Polecane, biorąc pod uwagę: Kuchnia miejscowa, Specjalne okazje, Romantyczny, Piękny widok, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Obiad, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Północne
Zrecenzowano 15 października 2018

W Delicji jestem nie po raz pierwszy, ale za każdym razem mnie urzeka. Przeniosła się bliżej Zamku Królewskiego, ale jest schowana pod arkadami, dlatego chyba nie ma tam nigdy tłumów. Nie ma pizzy ani hałasujących dzieciaków, można w spokoju zjeść i obiad i kolację. Obsługa, którą znamy jeszcze z Capri w Promenadzie, jak zawsze przemiła. Jedzenie pyszne. W porcji "placków z łososiem" jest więcej łososia niż placków :))

Termin wizyty: październik 2018
1  Dziękujemy, Danuta R

Zrecenzowano 4 października 2018 z urządzeń przenośnych

Nazwa restauracji DELICJA POLSKA jest zobowiązują zapowiedzią - że ma być pysznie i po polsku.
Czy obietnica została dotrzymana?
Sama lokalizacja DELICJI jest fantastyczna, znajduje się w sercu Krakowskiego Przedmieścia, zatem powinna być oblężona przez klientów. Istotnie - kiedy przyszłam lokal był pełen gości i ucieszyłam się, że przezornie zarezerwowałam stolik. Nakrycia eleganckie, klasyczne, bez ekstrawagancji zapowiadały kierunek "tradycja", jednak czarne żyrandole w modernistycznym stylu nadawały swobodniejszy klimat.
Załoga DELICJI POLSKIEJ jest profesjonalna, kelner dba o gościa, chętnie i trafnie pomoże w doborze wina i udzieli wyczerpujących informacji o daniach. A - są one znakomite.
Podano nam doskonały tatar wołowy, jak również krewetki z czosnkiem i chilli, usmażone "w punkt" i pełne smaku. Filet z halibuta okazał się pulchny i pachnący, a dania mięsne - antrykot cielęcy i comber z jagnięciny - przyrządzone po mistrzowsku. Przede wszystkim - co się często zdarza - mięsa nie były "przeciągnięte", tym samym zachowały swoją strukturę i naturalną soczystość. Brawo!
Gorzej było z deserami: karmelizowanemu sernikowi z malinowym sorbetem nie sposób nic zarzucić; był puszysty i lekki, a malinowy smak idealnie harmonizował z sernikiem, czekoladowy fondant znazł uznanie, natomiast beza z kremem kawowym okazała się totalną porażką: sama nazwa - sucha i twarda jak materac w więzieniu, zachwiane zostały także proporcje; twarde części deseru, na którym można było połamać zęby przełożono tak nikłą ilością - skądinąd - dobrego kremu kawowego, że z jadalnych części deseru pozostawała jedynie kupka omasty na widelczyku. W restauracji o ustalonej renomie i wysokich aspiracjach na takie wpadki miejsca nie ma. Był to bardzo przykry akcent pod koniec wieczoru, dlatego - z wielką przykrością - odejmuję jeden punkt.
A sumując całość DELICJĘ POLSKĄ - polecam!
Maja Wardyńska

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, majaw49
Zrecenzowano 17 września 2018 z urządzeń przenośnych

Przede wszystkim swietne miejsce na bardziej oficjalne wyjscie. Wystroj, oprawa oraz cale wnetrze wskazuja na lokal z tradycjami. Unizeni kelnerzy ubrani ze smakiem wzmagaja uczucie ekskluzywnej restauracji. Karta jest bogata w tradycyjne dania kuchni polskiej z regionalizmami, tozszerzonymi o sezonowe smaki. Polecam wziac przystawke i danie glowne oraz deser, poniewaz dania nie sa zbyt obfite. Dobry wybor win czy innych alkoholi. No i pod takim adresem, ze bywalcowi starego miasta bedzie latwo i prosto trafic. Ceny wygorowane,ale placi sie za to wszystko, co opisalam powyzej. Pozycja na eleganckie wyjscie.

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, Sightsee392046
Zrecenzowano 15 maja 2018

Znana restauracja na Krakowskim Przedmieściu. Jedzenie dobre, pięknie podane, ceny bardzo wysokie. Piękny wystrój, miła obsługa

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, helena160
Zrecenzowano 26 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo przytulna restauracja. B.mila i pomocna obsługa, jedzenie pierwsza klasa, zwłaszcza przystawki.

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, Joanna G

Delicja Polska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Delicja Polska? Podziel się wrażeniami!