“KLASYCZNA POPRAWNOŚĆ W DOBRYM STYLU”
Delicja Polska — recenzja

Delicja Polska
Nr 33 wśród 3 287 Restauracje (Warszawa)
Polecane, biorąc pod uwagę: Piękny widok, Romantyczny, Spotkania biznesowe, Specjalne okazje, Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Obiad, Po godzinach, Ogródek, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Północne
Zrecenzowano 4 października 2018 z urządzeń przenośnych

Nazwa restauracji DELICJA POLSKA jest zobowiązują zapowiedzią - że ma być pysznie i po polsku.
Czy obietnica została dotrzymana?
Sama lokalizacja DELICJI jest fantastyczna, znajduje się w sercu Krakowskiego Przedmieścia, zatem powinna być oblężona przez klientów. Istotnie - kiedy przyszłam lokal był pełen gości i ucieszyłam się, że przezornie zarezerwowałam stolik. Nakrycia eleganckie, klasyczne, bez ekstrawagancji zapowiadały kierunek "tradycja", jednak czarne żyrandole w modernistycznym stylu nadawały swobodniejszy klimat.
Załoga DELICJI POLSKIEJ jest profesjonalna, kelner dba o gościa, chętnie i trafnie pomoże w doborze wina i udzieli wyczerpujących informacji o daniach. A - są one znakomite.
Podano nam doskonały tatar wołowy, jak również krewetki z czosnkiem i chilli, usmażone "w punkt" i pełne smaku. Filet z halibuta okazał się pulchny i pachnący, a dania mięsne - antrykot cielęcy i comber z jagnięciny - przyrządzone po mistrzowsku. Przede wszystkim - co się często zdarza - mięsa nie były "przeciągnięte", tym samym zachowały swoją strukturę i naturalną soczystość. Brawo!
Gorzej było z deserami: karmelizowanemu sernikowi z malinowym sorbetem nie sposób nic zarzucić; był puszysty i lekki, a malinowy smak idealnie harmonizował z sernikiem, czekoladowy fondant znazł uznanie, natomiast beza z kremem kawowym okazała się totalną porażką: sama nazwa - sucha i twarda jak materac w więzieniu, zachwiane zostały także proporcje; twarde części deseru, na którym można było połamać zęby przełożono tak nikłą ilością - skądinąd - dobrego kremu kawowego, że z jadalnych części deseru pozostawała jedynie kupka omasty na widelczyku. W restauracji o ustalonej renomie i wysokich aspiracjach na takie wpadki miejsca nie ma. Był to bardzo przykry akcent pod koniec wieczoru, dlatego - z wielką przykrością - odejmuję jeden punkt.
A sumując całość DELICJĘ POLSKĄ - polecam!
Maja Wardyńska

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, majaw49

Zrecenzowano 17 września 2018 z urządzeń przenośnych

Przede wszystkim swietne miejsce na bardziej oficjalne wyjscie. Wystroj, oprawa oraz cale wnetrze wskazuja na lokal z tradycjami. Unizeni kelnerzy ubrani ze smakiem wzmagaja uczucie ekskluzywnej restauracji. Karta jest bogata w tradycyjne dania kuchni polskiej z regionalizmami, tozszerzonymi o sezonowe smaki. Polecam wziac przystawke i danie glowne oraz deser, poniewaz dania nie sa zbyt obfite. Dobry wybor win czy innych alkoholi. No i pod takim adresem, ze bywalcowi starego miasta bedzie latwo i prosto trafic. Ceny wygorowane,ale placi sie za to wszystko, co opisalam powyzej. Pozycja na eleganckie wyjscie.

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, Sightsee392046
Zrecenzowano 15 maja 2018

Znana restauracja na Krakowskim Przedmieściu. Jedzenie dobre, pięknie podane, ceny bardzo wysokie. Piękny wystrój, miła obsługa

Termin wizyty: kwiecień 2018
Dziękujemy, helena160
Zrecenzowano 26 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo przytulna restauracja. B.mila i pomocna obsługa, jedzenie pierwsza klasa, zwłaszcza przystawki.

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, Joanna G
Zrecenzowano 25 lutego 2018

Wysokiej klasy, bardzo smaczne jedzenie. Bardzo dobry wybór dań, znakomita obsługa. Zdecydowanie polecam!

Termin wizyty: marzec 2017
Dziękujemy, TomasSailor

Delicja Polska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Delicja Polska? Podziel się wrażeniami!