Warszawa

“Niebo w gębie ... mięso na talerzu :)”
ŻEBRA i KOŚCI — recenzja

ŻEBRA i KOŚCI
Nr 1 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Opis: NOWOCZESNA KUCHNIA POLSKA I EUROPEJSKA w naszej restauracji znajdziesz wybór wolno pieczonych żeber wołowych, wieprzowych, jagnięcych, steki z sezonowanej na sucho wołowiny, nasze mięsa serwujemy z pieca węglowego typu Mimbrasa, dzięki temu posiadają one unikalny smak i aromat, do tego wybór win i doskonałych koktajli od Raula.

Bardzo fajny i ciepły wystrój. Na wejściu Pan Marek - kelner, który dbał o każdy szczegół z pełnym profesjonalizmem.
Na początek grasica i tatar, które rozpływały się w ustach. Jestem fanem tatara ale ... takiego nie jadłem jeszcze nigdzie na świecie. Majstersztyk.
Danie główne - kaczka i żeberka - w towarzystwie cudownych dodatków takich jak baba ziemniaczana, buraczki i inne. Wszystko przyrządzone w punkt, soczyste, nic dodać nic ująć. To trzeba spróbować samemu.

Podsumowując ... najlepsze jedzenie w Warszawie.

1  Dziękujemy, Robert A
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ribsandbones, Owner, ŻEBRA i KOŚCIOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy Robercie za to ze nas odwiedziles, a takze za miłe słowa. Przekazujemy takze najserdeczniejsze pozdrowienia od Marka, który kazal przekazac, ze zaprasza bardzo szybko ponownie w nasze skromne progi. Wszystkiego najlepszego Robercie i czekamy na Ciebie ponownie!

Ciekawy wystrój i pyszne jedzenie. Zamówiliśmy kaczkę i żeberka wołowe - kaczka została usmażona przez kucharza dosłownie przy nas, co dawało niesamowite wrażenie! Żeberka delikatne i zupełnie nie tłuste, jedynym minusem były sosy, które mogłbyby być bardziej różnorodne, a wszystkie bazowały na słodyczy.
Polecamy również Pana Marka, który zapewnił profesjonalną i miłą obsługę naszemu pobytowi w restauracji :)

Dziękujemy, Marta K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ribsandbones, Owner, ŻEBRA i KOŚCIOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy Marta w imieniu kuchni, a także obsługi! Doceniamy Twoją pozostawioną opinie, a także mamy nadzieje, ze Twoja kolejna wizyta u nas będzie jeszcze lepsza i zasłużymy na maksymalna ocene. W kwestii sosow mamy ich bardzo duży wybor w naszej karcie, część jest oparta rzeczywiście na słodyczy, ale nastepnym razem prosimy zapytac o rekomendacje nasza obsluge, ktora na pewno dobierze Tobie/Wam sosy zgodnie z preferencjami. Wszystkiego najlepszego i do zobaczenia!

Do restauracji zawitalismy na kolację spragnieni zjedzenia dobrych żeberek, trafiliśmy pod opiekę kelnera Marka który wykazał się pełnym profesjonalizmem. Cała obsługa odbyła się bardzo sprawnie i w miłej atmosferze Ceny pomimo iż, dość wysokie, to porównując je do wielkości porcji (moje żeberka wołowe miały około 750g plus do tego dodatki) nie wygląda to już tak źle żeberka jak i kaczka same w sobie przygotowane genialnie, mięso praktycznie samo obchodziło od kości, było soczyste i bardzo chude (co dla mnie jest dużym plusem). Konfitura z cebuli podana do żeberek wyśmienita, jedyne do czego mogę się przyczepić to sosy, wszystkie 3 posiadały słodkawy owocowy posmak co dla mnie fana ostrego i wyrazistego jedzenia nie przypadło do gustu (sosy można wybrać czego nie zrobiłem więc zapewne to moja wina )

Podsumowując, polecam miejsce jak i kelnera Marka, Napewno zawitamy ponownie gdy tylko nabierzemy ochoty na najlepsze żeberka w stolicy

Dziękujemy, Krzysiek K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ribsandbones, Manager, ŻEBRA i KOŚCIOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Wow! Bardzo dziękujemy za tak wyczerpującą opinie na temat naszej restauracji. Doceniamy ten fakt, a także jesteśmy bardziej, niż szczęśliwi, że wszystko Wam smakowało! To dla nas największa radość i satysfakcja. Przesyłamy także pozdrowienia od Marka, który liczy ze prędko wrocicie w nasze skromne progi!

Miła stylowa restauracja. Jedzenie i obsługa ok.
Jadłem i polecam carpaccio, t-bon, żebro wołowe, żurek,
Minusy:
1. Małe stoliki. Mam 194 i było trochę ciasno. Zwłaszcza ze lubię zamówić kiła potraw i napojów.
2. Toaleta jedna koedukacyjna.
3. Ceny troszkę za wysokie. Może to specyfika Warszawy?
4. Żurek smaczny ale to nie typowy żurek a podpłomyki na czekaselko to nie podpłomyki.

Dziękujemy, kilerpl
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: ribsandbones, Właściciel, ŻEBRA i KOŚCIOdpowiedź udzielona 4 tygodnie(-i) temu

Witam, cieszymy się bardzo, że panu smakowało, co do żurku to faktycznie nie jest to typowy żurek ponieważ dodajemy do niego grzyby, dziękujemy z wizytę i zapraszamy ponownie!

Bardzo dobrze. Dużo, wysokiej
jakości mięso, ciekawy wystrój. Tak jak ma być. Pozdrawiamy Pana Marka

Dziękujemy, 903bartoszm

ŻEBRA i KOŚCI — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w ŻEBRA i KOŚCI? Podziel się wrażeniami!