Warszawa

“Jedzenie”

Restauracja Pod Gigantami
Nr 23 wśród 3 687 Restauracje (Warszawa)
Polecane, biorąc pod uwagę: Duże grupy, Romantyczny, Spotkania biznesowe, Specjalne okazje
Opcje wyżywienia: Obiad, Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Śródmieście Południowe
Zrecenzowano 9 września 2019

Miejsce bardzo ekskluzywne restauracja moim zdaniem jest jedną z lepszych co do cen to faktycznie sa wysokie ale restauracja mieści się w centrum Warszawy ogólnie wszystko ok

1  Dziękujemy, Biala333

Zrecenzowano 23 kwietnia 2019

Wyjście do Gigantów to z pewnością doświadczenie nie tylko kulinarne. Już na wejściu możemy zrozumieć, że czeka nas fantastyczny wieczór. Eleganckie, wytworne i jednocześnie nieco staroświeckie wnętrze wydaje się przenosić nas na plan filmowy.

Pod Gigantami możemy poczuć się wyjątkowo między innymi dzięki fantastycznej obsłudze która sprawia, że to gość jest w centrum uwagi. To jest ten stan kiedy myślisz o pieprzu a kelner już jest obok ciebie z młynkiem. Masz ostatni łyk wody lub wina, kelner stoi już butelką, wszystko bez zbędnego zadęcia.

Kuchnia podobnie jak obsługa jest bezpretensjonalna. Jej mocną stroną są składniki i technika ich przygotowania. Dania nie są przekombinowane co wydaje się być domeną wielu obecnych szefów kuchni. Mimo wszystko zaskakują... Ostatnim razem zdecydowałem się na Jesiotra. Ryba była przyrządzona perfekcyjnie a sos beurre blanc idealnie komplementował delikatne mięso ryby, ale prawdziwą bohaterką nie była ryba lecz kaczka. Pozycja w menu brzmi następująco "Kaczka po Polsku z wykwintnym sosem żurawinowo wiśniowym kluski kładzione buraczane, warzywa korzenne, buraki, jabłka" - opis nie zachęca i brzmi niewiele lepiej niż w przydrożnej knajpie, ciesze się, że moja kobieta jednak się na nią zdecydowała! Kaczka totalnie zwaliła mnie z nóg, piersi które rozpływały się niczym opłatek w buzi a ich smak eksplodował w buzi. Jak się okazało mięso było wcześniej sezonowane a następnie konfitowane. Dzięki temu zyskało perfekcyjną miękkość oraz oszałamiający smak umami.

Chapeau bas!

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, MICHAL K
Zrecenzowano 7 listopada 2018

Od kilku już lat korzystam z usług restauracji przy biznesowych spotkaniach, szkoleniach. Trzyma ten sam wyskoki poziom. Atmosfera secesji. Doskonala, dyskretna obsluga, ktora zna sie na swoim fachu. Urozmaicone, bardzo smaczne dania nie tylko polskie. Kuchna otwarta na trendy swiatowe. Najwyzsza polka!

1  Dziękujemy, warszawianka2018
Zrecenzowano 22 października 2018

Kolejna wizyta i kolejny zachwyt. Znakomity Rib Eye, stek z masłem Montpellier serwowane ze smakowitym gratinem ziemniaczanym (zapiekanka kartoflana ze śmietaną i ziołami) z wędzonymi pomidorami i sosem z szalotek. Do tego ze znajomością wyselekcjonowane wina. Pałacowy wystrój, profesjonalizm obsługi kelnerskiej czynią to miejsce wyjątkowym.

Dziękujemy, Andrzej R
Zrecenzowano 14 października 2018 z urządzeń przenośnych

Restauracja POD GIGANTAMI wywarła na nas - na mojej Matce i mnie - kolosalne wrażenie; że jest to kultowe, prestiżowe i szlachetne miejsce o tym pisać nie trzeba. Ale dzisiaj jest tak wszystko dopieszczone, wspaniale wyeksponowane, dopięte na ostatni guzik...
Kiedyś mieścił się tam Klub Lekarza, kto to pamięta, doceni jakie zaszły zmiany. W Internecie przeczytałam, że właścicielką lokalu POD GIGANTAMI jest Pani Aneta Jachacy. Moi Rodzice przyjaźnili się z Ojcem Pani Anety, Mieczysławem Jachacym od czasu gdy prowadził restaurację "Pod Skrzydłami". Moja Matka po naszej wizycie była dumna, że tradycja poszła w taką stronę...
Siedziałyśmy przy wykwintnie nakrytym stole i błogo oddawałyśmy się rozkoszom kulinarnym: doprawdy tak znakomitego tatara dawno nie jadłyśmy, a zupa Bouillabaisse z dwoma rodzajami ryb przyprawiała o zawrót głowy. Nie zawiodły nas ani fantastyczna kaczka (ach, te kładzione kluseczki do niej!), ani górka cielęca. Dania są piękne wyeksponowane, a mały, uroczy tygielek z sosem rozmarynowym wprost rozczulał...
Ukonorowaniem posiłku jest deser. I kawa. Espresso - wonne i mocne - zgodnie z naszym życzeniem otrzymałyśmy z gorącym mlekiem w dzbanuszku, a deser Czekoladowa Rozkosz był dokładnie tym, co zapowiadał w nazwie. Wina chętnie i trafnie pomógł nam wybrać Pan Marcin, który podawał do naszego stołu; serdecznie Mu dziękujemy za uważną opiekę jaką nas otaczał przez cały czas naszej wizyty. Poza profesjonalnym traktowaniem gościa był uprzejmy oprowadzić nas po całym lokalu i zasypywany gradem pytań o historię tego miejsca bez znużenia opowiadał jego dzieje - zarówno te odległe, jak i współczesne. Zaimponował nam swoją wiedzą, nawet detale typu: poszczególne fotografie lub sprzęty np samowar nie kryją dla Pana Marcina tajemnic.
Bardzo serdecznie Mu za to dziękujemy; restauracja jest wspaniała, dania na najwyższym poziomie, ale prawdziwą atmosferę tworzą ludzie. Właśnie ktoś taki jak Pan Marcin, gościnny, życzliwy, uśmiechnięty sprawia, że czujemy się komfortowo - mile widziani i oczekiwani...
Pobyt w restauracji POD GIGANTAMI był dla nas niezwykle miłym doznaniem i relaksem. Zaplanowałyśmy już kolejną wizytę, co mòwi samo za siebie.
Zatem, bez zmrużenia oka, z całym przekonaniem przyznaję dajemy pięć punktów!
Dałybśmy i dziesięć gdyby można było...
Jeszcze raz bardzo dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i szczerze gratulujemy!
Maja Wardyńska

1  Dziękujemy, majaw49
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Aneta J, Owner, Restauracja Pod Gigantami Odpowiedź udzielona 20 października 2018

Pani Majo, bardzo dziękuję za przemiłe słowa.
Faktycznie Rodzice od młodych lat wprowadzali mnie w branżę gastronomiczną.
Restauracja Pod Gigantami jest niewątpliwie jedyna w swoim rodzaju w Warszawie.
Cieszę się bardzo że nasze dania, personel (P.Marcin) i atmosfera pozwoliła Państwu spędzić mile czas.
Będzie nam niezwykle przyjemnie gościć Państwa ponownie Pod Gigantami.
Aneta Jachacy

Restauracja Pod Gigantami — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Pod Gigantami ? Podziel się wrażeniami!