Warszawa

“Najpyszniejsze żeberka w Warszawie”
Gruby Josek — recenzja

Gruby Josek
Nr 460 wśród 3 684 Restauracje (Warszawa)
Opis: Kierujemy się miłością do Warszawy i jedzenia. Dania serwowane u Grubego Joska to kuchnia warszawska z lat 1918-1939 odkryta na nowo – pełna inspiracji płynących ze starych ksiąg kucharskich, ale w nowoczesnym wydaniu.

Wstąpiliśmy w końcu do Joska. Od dłuższego czasu planowaliśmy wyjście w to miejsce i w końcu się udało.
Od samego progu przywitała nas miła Pani z uśmiechem na twarzy. Jakoś bardzo zwracam na to uwagę.
Po kilku chwilach podszedł do nas kelner i podał nam karty. Miła niespodzianka z pysznym czekadełkiem w postaci własnego wypieku chleba, smalczyku i masła.
Ja zamówiłem żeberka, a mój kolega świnkę w trzech odsłonach.
Żeberka rozpływały się w ustach, idealnie doprawione i podane w wyjątkowy sposób.
Reasumując, bardzo chętnie tam wrócę tak jak dla jedzenia jak również dla mega profesjonalnej i uśmiechniętej obsługi. Kelner Łukasz jak i Pani która nas przywitała swoim uśmiechem zdecydowanie zachęciły nas do powtórnego powrotu. Mocne 5 gwiazdek.
Zdjęć niestety nie wstawię bo nigdy nie robię zdjęć jedzenia :)

Dziękujemy, Przemek A

Wszytsko bardzo smaczne, obsługa przemiła i gadatliwa, lokal przestonny choć podczas naszej wizyty siedzieliśmy przy kuchni i trochę gorąco. Ogólne wrażenia klasa, jedzenie przepiknie podane na bardzo łądnych talerzach, no wszystko git!

Dziękujemy, SuperCobraZ

Bardzo fajne miejsce, imponująca kuchnia. Niby polska – a jednak nienudna, nowoczesna, z pazurem. Niby warszawska – a trochę postmodernistycznie fusion i w cudzysłowie.
Bardzo smacznie, a przede wszystkim - przede wszystkim, bo to rzadkie – przepięknie podane. Szef zasłużył na medal nie tylko za wysublimowany zmysł smaku i ich komponowania, ale i za poczucie kulinarnej estetyki.
„Trzy świnki”, tatar z gryczanym czipsem, „Katolik z Gnojnej”, czyli śledź niby-w-śmietanie – obowiązkowe. Moi goście chwalili też flaki z pulpetami. Niech nikogo nie zrażą typy potraw – siermięgi tam zero, lekkość i fantazja jeno, wariacje na tradycyjny temat..
A desery.... Wszystkie dobre, ale jogurt trochę a la panna cotta, „deser parzygnata” bodaj to się zowie – rewelacja.
Bardzo kompetentna, miła, elegancka obsługa, na prawdę o lata świetle ad średniej warszawską. Pani Patrycjo – jest Pani wielkim atutem tego miejsca. Mówiłem, żebyście szanowali szefa kuchni, bo macie skarb – to samo mogę powiedzieć o obsłudze, przynajmniej w osobie pani Patrycji, która nas wspomagała. Dzięki! We will be back:)

Dziękujemy, petraspetras
Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Właśnie kończymy wakacyjny objazd po Polsce, w ciągu kilku tygodni jedliśmy w wielu świetnych i słabych miejscach. Jeszcze wczoraj myślałem że zjadłem pyszną kolację i już wiem że wczoraj to była przeciętna przekąska bo... JESZCZE NIKT nas tak dobrze nie nakarmił jak uczyniono to w Grubym Josku!
Najpierw okazało się ze w upalny dzień, jest wolne miejsce w chłodnej sal na piętrze. Wystroju nie będę szeroki komentować poza - ekstra klimatycznie nowocześnie i ze smakiem.
Później żona nie mogła uwierzyć że za 19 zł zjemy zestaw (przystawka+danie główne+deser) a nie 3x19 za każde danie z kategorii...
Wjechały przystawki: chłodnik genialnie orzeźwiajacy z połówką jajka, oraz indyk z serem kozim i granatem- świetnie poskładane smaki, klasycznie ale pomysłowo, nawet dzieci które na większość potraw które inaczej niż w domu reagują krótkim „FUJ nie zjem tego” pochłaniały swoje porcje z radością.
Kiedy przyszły dania główne (myśleliśmy ze będą mikroskopijne-bo kto dzisiaj karmi ludzi do syta za symboliczną opłatą???) dobrze ze siedzieliśmy za stołem bo pospadalibyśmy z krzeseł. Kluseczki bez dziurki rozkosznie pływały w maślanym sosie z kurkami i pieczarkami, policzki wieprzowe czekały na konsumpcję równie apetycznie pławiąc się w sosiku na ziemniaczanym puree.
Symfonia smaków i kolorów rozbrzmiewała nad stołem przerywana krótkimi „MNIAM” i „mhhNiam pyszne”.
A na zakończenie kelner przybył z deserem-byliśmy tak zadowoleni z najedzenia ze nawet zapomnieliśmy o nim, ale chyba faktycznie dla deserów jest osobny żołądek bo wszystko zniknęło z talerzy.
Zdziwiło nas jedno- w Krakowie w tak urządzonych wnętrzach, w miejscach tak dobrze karmiących ludzi nie ma nigdy miejsca a tu? Pełna swoboda i kilka wolnych stolików. Owszem godzina była dziwna, ale moim zdaniem do Joska warto iść o każdej porze dnia i wieczora!

Dziękujemy, 272tomekp
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Byliśmy dziś z dzieciakami i jakie miłe zaskoczenie w niedzielę dzieci jedzą za darmo.
Ciekawe czekadełko - pyszny smalczyk. Jedzonko smaczne i fajnie podane. mięsko cudownie soczyste.
Jest też kącik dla dzieci więc mogliśmy spokojnie wypić kawę. Jogurtowy deser z bezą to mistrzostwo świata.
Serdecznie Wszystkim polecamy...

Dziękujemy, pyski

Gruby Josek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Gruby Josek? Podziel się wrażeniami!