“Rekomendacja lokalu i obsługi”
Gruby Josek — recenzja

Gruby Josek
Nr 584 wśród 3 643 Restauracje (Warszawa)
Opis: Kierujemy się miłością do Warszawy i jedzenia. Dania serwowane u Grubego Joska to kuchnia warszawska z lat 1918-1939 odkryta na nowo – pełna inspiracji płynących ze starych ksiąg kucharskich, ale w nowoczesnym wydaniu.
Zrecenzowano 21 czerwca 2019

W dniu 20.06 mieliśmy przyjemność gościć z przyjaciółmi w państwa lokalu po raz pierwszy.
Bardzo miło byliśmy zaskoczeni jakością dań jak i przemiłą obsługą pani Anety. Na pewno będziemy rekomendować państwa restaurację naszym znajomym.
Pozdrawiamy

1  Dziękujemy, Michał P

Zrecenzowano 3 czerwca 2019

Wszedłem do restauracji, bo byłem głodny. Idąc za kelnerką do stolika poprosiłem o podanie żuru i perliczkę (kartę przestudiowałem przed restauracją), ale zostałem poinformowany, że perlczki dziś nie ma. Poprosiłem więc, żeby zamówiła zupę, a ja zastanowię się nad głównym daniem. Po 15 minutach kelnerka wróciła, by dopytać się o główne danie. Poprosiłem o średnio wypieczoną krowę i zapytałem, czy zamówiła już zupę. Tak, oczywiście... I po prawie pół godzinie od jej zamówienia w końcu ją otrzymałem. W środku kawałki dziwnie smakującej kiełbasy (dla mnie niezbyt apetycznie), które zdominowały całą zupę. W zupie pływało też zimne jajko w koszulce... Spróbowałem i po paru łyżkach nie jadłem dalej. I znowu rozpoczęło się czekanie na danie główne. Siedziałem na pięterku skąd miałem bardzo dobry widok na kucharzy. Kucharz wziął z pieca garnek z sosem i łyżką spróbował. Stwierdził, że należy sos doprawić, więc łyżkę odłożył, poszedl wrzucić przyprawy, wrócił, zamieszał tą samą łyżką, którą miał juz w ustach i nią też nalał sos na talerza... A krowa okazała się bardzo słaba, mięso nazbyt wypieczone (widać na zdjęciu) i stąd suchawe, kawałki topinamburu wręcz surowe, no i kucharz z łyżką w ustach... Nie, nie chcę ponownie czegoś takiego doświadczać.

1  Dziękujemy, JASAWIT
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Michał D, Właściciel, Gruby JosekOdpowiedź udzielona 5 czerwca 2019

Szanowny Panie,

Jest nam niezmiernie przykro,że Pana wizyta w naszej restauracji nie spełniła pańskich oczekiwań,gdyż zadowolenie naszych gości jest dla nas najwyższym priorytetem. Chciałbym jednak odnieść się do wymienionych przez Pana zarzutów.

Prawdą jest,że w tym dniu perliczka nie była dostępna - jednak wynika to z dbałości o jakość produktu. Pracujemy wyłącznie na świeżych produktach najwyższej jakości,a w tym momencie perliczka nie była dostępna - stąd jej brak w karcie w dniu Pana wizyty.

Jeżeli chodzi o kucharza i nieszczęsną łyżkę pozwoliłem sobie zweryfikować materiał wideo z momentu Pana wizyty. Nie zauważyliśmy opisanej przez Pana sytuacji - kucharz wszystkie wykorzystane łyżki odkładał do właściwego pojemnika,biorąc jednocześnie nowe z pojemnika stojącego bezpośrednio obok - stąd też mógł Pan nie zauważyć tego,że kucharz skorzystał z innej łyżki. Zapis z kamer oczywiście z chęcią Panu udostępnimy. Jako restauracja nie mamy nic do ukrycia, dlatego też nasza kuchnia jest otwarta do gości, aby mogli widzieć na bieżąco kto dla nich gotuje.

Wspomniał Pan również o wydłużonym czasie oczekiwania - po zweryfikowaniu sytuacji z managerem,który tego dnia odpowiadał za jakość obsługi zostaliśmy poinformowani,że taka sytuacja miała miejsce,ale w ramach przeprosin otrzymał Pan wysoki rabat.

Z wyrazami szacunku,
Michał Drozdowicz

Zrecenzowano 24 maja 2019

Mam mieszane uczucia. W zasadzie wszystko jest ok-nawet bardzo: wystrój, obsługa, szybkość podania, atmosfera, klimatyczna muzyka-nienachalna, smak potraw, przepyszna cytrynówka. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Najeść się nie da, bo porcje są małe- bardzo małe. W każdym razie dla dorosłego mężczyzny. A cena jest zbyt wysoka jak na wielkość porcji. I mimo, że pyzy są pyszne, świnia bardzo dobra, przystawki ciekawe choć nie powalają (a szczególnie ich rozmiar), to coś nie pykło. :) Za 2 dania obiadowe, 4 przystawki (różne), 2 lub 3 butelki cytrynówki i butelkę wina, woda, herbata i W-Z-kę wyszło ciut powyżej 5 stówek. Gdyby jedzenia było do syta byłoby akceptowalnie. Generalnie warto, ale z zastrzeżeniami.

Dziękujemy, Tomasz C
Zrecenzowano 22 maja 2019

Wspaniałe miejsce, przepyszne jedzenie i przemiła obsługa. Wchodząc do środka można przenieść się w czasy dawnej Warszawy do tego jeszcze muzyka na żywo, warsztaty z gwary i masa innych atrakcji. To niesamowite, że ktoś w centrum Warszawy odtworzył kawałek historii. Gruby Josek to miejsce z którego wyjdziemy z pełnym brzuchem ale też z pełną głową :)

Dziękujemy, Agata K
Zrecenzowano 10 maja 2019

Bardzo ładnie miejsce w super lokalizacji w centrum. Smaczne jedzenie, kilka razy zamawiałam menu lunchowe i nigdy się nie zawiodłam.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Michasia M

Gruby Josek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Gruby Josek? Podziel się wrażeniami!