“Tartuffe”

Restauracja Świętoszek Tartuffe
Nr 404 wśród 3 677 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Międzynarodowa
Opis: Restauracja Świętoszek - jedno z najbardziej wysmakowanych i gustownych miejsc na kulinarnej mapie Warszawy - działała pod egidą Związku Zawodowego Pracowników Kultury i Sztuki od 1986 roku i przez ponad 20 lat była chlubą i wizytówką miasta. W 2018 roku odrestaurowana przez wybitnego polskiego scenografa – Mariusza Stajewskiego restauracja została przywrócona mieszkańcom stolicy by na nowo definiować kuchnię warszawską. Dziś kuchnia "Świętoszka Tartuffe" to wyborny dialog z polską tradycją kulinarną i prawdziwy tygiel smaków czerpiący z jej bogatej historii. Pod pieczą mistrza – Szefa kuchni, Stanisława Nowogródzkiego Charakteryzuje ją wielkie wysublimowanie i estetyzm, a przede wszystkim ogromny szacunek do korzeni polskich kulinariów. Duch Świętoszka - zarówno tego z barokowej Francji, jak i tego ze współczesnej Warszawy - wędruje po tych gotyckich murach życząc wszystkim gościom częstego powracania w jego progi.
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Absolutnie piękne miejsce z przepyszną kuchnią. Sala restauracyjna, sala barowa i ogródek z pięknym widokiem na miasto - wszystko utrzymane w ekskluzywnym klimacie, z dbałością o czystość, lśniące bielą. To takie miejsce, które spokojnie można polecać na wyjątkowe okazje, jak rocznice etc. Piękny wystrój, pyszne jedzenie i wspaniałe towarzystwo z którym miałem okazję spędzać czas w "Świętoszku" sprawiło, że miejsce zapamiętałem jako magiczne <3

Dziękujemy, gorskialan

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Urodzinowy obiad z przyjaciółmi. Warszawa rozpalona upałem, a w eleganckim wnętrzu przyjemny chłód. Jesteśmy jedynymi gośćmi, środek tygodnia i raczej wczesna godzina. Jedzenie wyśmienite, przyjazna i uprzejma obsługa. Na pewno tu wrócimy. Ceny może nie najtańsze, ale absolutnie do przyjęcia. Polecam wszystkim!

Dziękujemy, maja07
Zrecenzowano 13 sierpnia 2019

Wybrałem Świętoszka jako miejsce biznesowego lunchu pod koniec lipca. Eleganckie gustownie odrestaurowane wnętrze zapewniło dobrą oprawę tego spotkania. Bez specjalnego przekonania zdecydowałem się na rekomendację szefa kuchni i wybrałem chłodnik oraz pierogi z cielęciną. Obydwa dania były przepyszne, jednak chłodnik był dla mnie wielkim zaskoczeniem. Może dla tego, że nie przepadałem za tą zupą a raczej za wersją jaką znałem. BRAWO ŚWIĘTOSZEK !!! ........ za nawrócenie :) Deser równie wyborny, załączam zdjęcie sernika ala New York. Polecam, ja wrócę tu z rodziną.

Dziękujemy, 21arekc
Zrecenzowano 14 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Dzisiaj po raz pierwszy odwiedziliśmy niedawno otwartą restaurację na warszawskiej Starówce. Miejsce, słynące kiedyś z najlepszych kulinarnych tradycji, rozpoznawalne jako punkt zborny elity kultury i sztuki, dostało nowe życie. Odrestaurowane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły wnętrze, klimatyczna muzyka i rześki chłodek od wejścia kuszą, by zatrzymać się tu na dłużej. Zauroczenie nie mija, gdy wczytamy się w kartę dań. Oryginalne przystawki, kilka rodzajów zup, wszelkie mięsa i ryby, szeroki wybór deserów i alkoholi zadowolą najbardziej wybrednych. Jest też menu dla dzieci. My dzisiaj wybraliśmy żurek, rosół i chłodnik, pierogi z cielęciną w grzybowym sosie, schab z grzybową kieszonką i łososia z soczewicą. Najmłodszy pozostał przy tradycyjnych chrupiących polędwiczkach z drobiu ("1000 razy lepsze niż KFC"). Na deser serniczek kawusia i piwo (rarytas!). Wszystko przepyszne, pięknie podane przez niezwykle pfesjonalnego kelnera. A na do widzenia przexudny widok ma Wisłę ze skarpy, na której mieści się restauracyjny ogródek. Szczerze polecam! Bardzo rzadko zdarza się, by cała nasza grymaśna rodzina wyszła z restauracji w 100% zadowolona. Tym razem tak było. Na pewno wrócimy.

1  Dziękujemy, Megunia
Zrecenzowano 24 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Magia zaczyna się od wejścia za drzwi Świętoszka niczym jak na scenie tej sztuki, wchodzimy w inną epokę chociaż nowoczesność z jaką robione są potrawy idzie w parze. Jesteśmy jak w filmie z XVII tyle tylko że już w XXI co do jakości przyrządzania dań. Ceny przystępne i chociaż miejsce w klasie premium nie drażni przesadą cenową w stosunku do jakości. Jest możliwość trafić na ogródek, gdzie jest taras widokowy na panoramę Warszawy po stronie Praskiej i ogrodu zoologicznego oraz plaży Rusałka. Zaczarujmy się i zobaczmy te klimaty, gdyż odczucia kulinarne przy tym widoku są oszałamiające . Można miło spędzić wieczór we dwoje, a także z grupą zaprzyjaźnionych osób. Co ja tu będę pisał trzeba to zobaczyć i przetestować, dobry wybór win za przeciętne ceny. W tym miejscu nie ma pośpiechu to nie jest fast food na dania trzeba poczekać, ale warto

Dziękujemy, mswirski

Restauracja Świętoszek Tartuffe — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Świętoszek Tartuffe? Podziel się wrażeniami!