“Są w lesie- to fakt...”

LAS Lokalna Atrakcja Stolicy
Nr 747 wśród 3 677 Restauracje (Warszawa)
Opis: Restauracja i cocktail bar. Miejsce autentyczne i przyjazne. Stworzone do wypoczynku i zabawy. Z autorskimi koktajlami, prawdziwą kuchnią oraz aromatyczną kawą z małej, warszawskiej palarni. LAS to niebanalne połączenia polskich specjałów. Kuchnia uczciwa, w której nie korzysta się z przetworzonych produktów. Własne przetwory, wędliny, domowe pieczywo i ciasta wyrabiane na miejscu. Produkty od lokalnych dostawców i małych gospodarstw. Wszystko w zgodzie z naturą i sezonem, pod które podporządkowywane jest często zmieniające się menu. LAS to również cocktail bar, który swoje nowatorskie rozwiązania smakowe łączy z uwielbianymi przez wielu klasykami. Lokalna Atrakcja Stolicy, którą warto odwiedzić.
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jak w nazwie LAS z pewnością jest atrakcją - spotkać tu można-powiedzmy- znane nazwiska warszawskiej gastronomii- na pewno te, które przewijały się w Top Chef, ale nie tylko, gdyż jest to miejsce spotkań. W związku z czym obsługa pozwala sobie na bycie dość arogancką/nonszalancką..zwał jak zwał. Nie poczułam się tu zaopiekowana i mile przyjęta. Ok, widać taka moda. Gościem się tu średnio przejmują. Podejście jest do "klienta" a NIE do "gościa".

Wystrój wnętrza jest obiecujący, urokliwy na swój sposób, ale tylko jak ktoś lubi ciemne, dość ciężkie wnętrza. Imponująca spiżarnia w szklanej witrynie wręcz ginie w świetle półmroku (a byłam tu w ciągu dnia!).

Jedzenie jak jedzenie- pozycje standardowe, których nie da się przekombinować są pyszne- czyli dobrej jakości produkt po krótkiej obróbce termicznej wyserwowany na ładnym talerzu z dobrym sosem. To lubię. Co do reszty dań uważam, że jest to absolutnie przekombinowane- taki wzorcowy przykład przerostu formy nad treścią. Co kto lubi. Ja wolę smak i jego esencję, aniżeli eksperyment a la "modern Polish cuisine".

Dla ciekawych nowości- pewnie warto. Hipstersko trochę, trochę niby domowo...wolałabym bardziej zdefiniowande miejsce- może prostsze, ale jednak konkretne.

Aha- bogato wyposażony bar i spora przestrzeń z wygodnymi krzesłami w tylnej części lokalu- raczej na drinka i przekąskę niż danie główne.
NIE WRÓCĘ.

Dziękujemy, Piekna_Paulinka

Zrecenzowano 4 sierpnia 2019

Karta zmienia się dosyć często. Nie jest przesadnie rozbudowana, a za kazdym razem zaskakuje. Bardzo pozytywnie. Kluskie śląskie z pokrzywą - takie potrawy zapadają w pamięci. Do tego świetne i ciekawe menu dla dzieci. Warto wspomniec oryginalnym wystroju oraz kompetentnej obsłudze. Bardzo polecam

Dziękujemy, Mazurka76
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: LAS_Warszawa, Kierownik ds. PR, LAS Lokalna Atrakcja StolicyOdpowiedź udzielona 5 sierpnia 2019

Bardzo nam miło, dziękujemy!

Zrecenzowano 22 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo przyjemne miejsce, z pomocną obsługą kelnerską. Posiłki takie jak: pierogi z kaszanką, kluski śląskie z pokrzywką czy perliczka smakowały wyśmienicie. Wśród deserów najlepsze był jogurt parowany! Polecam

3  Dziękujemy, Michal274812
Zrecenzowano 1 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja z fajnym klimatem i świetną polską kuchnią. Polecam zwłaszcza rodzicom, którzy poszukują dobrego menu dziecięcego. Jedyny minus to niezbyt czyste toalety.

2  Dziękujemy, kubakapl
Zrecenzowano 28 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy wczoraj w 7 osób. Każdy znalazł coś dla siebie. Doskonała golonka i sum. Świetne przystawki. Koleżanka vege również miała co zjeść. Dodatkowo dobrze wyposażony bar, pyszne koktajle. Barman taki wielki i rudy, po chwili okazał się bardzo sympatyczny.

Lokal bardzo przyjemny, pełen zieleni. Ogródek, przy dobrej pogodzie przepiękny, można rzec że parkowy. Dodatkowo siedzac na zewnątrz ciszę przerywają przejeżdżające pociągi. Co jest świetne i robi dodatkowo klimat.

Podsumowując, jedzenie pycha, koktajle pycha. Polecam.

Dziękujemy, jakubinatadek

LAS Lokalna Atrakcja Stolicy — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w LAS Lokalna Atrakcja Stolicy? Podziel się wrażeniami!