“Na szybki obiad w upalny dzień zupełnie O.K.”

Mleczarnia Jerozolimska
Nr 2 767 wśród 3 677 Restauracje (Warszawa)
Okolica: Śródmieście Południowe
Opis: Jesteśmy barem mlecznym, w którym podajemy rzetelne porcje smacznych, domowych posiłków w niskiej cenie.
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

Podczas ostatnich upałów już w porze raczej poobiedniej zdecydowałem się na obiad w tutejszej "mleczarni".Zjadłem całkiem smaczny chłodnik i naleśniki ze szpinakiem posypane [zupełnie niepotrzebnie] żółtym serem .Na koniec taki sobie kompot , ale jak dla mnie na upał całość wypadła nieżle . W środku czysto , wybór dość spory. Może starsza z obsługujących pań była niezbyt miła ? Pewnie nie lubi upałów.

Dziękujemy, Sławomir D
Zrecenzowano 3 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Okropna obsługa, brak wielu pozycji z menu. W knajpie zasiadł pan menel który zapewniał „znakomite” doznania aromatyczne.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, pawe_k839
Zrecenzowano 22 września 2018 z urządzeń przenośnych

Jesteśmy nowi w okolicy, mamy mleczarnie dosłownie pod domem i zakładaliśmy, że mamy awaryjny obiad zawsze pod nosem. Rozchorowałam się, chodziły za mną placki ziemniaczane od dawna więc chłopak poszedł po obiad dla nas na wynos. Zamówił dwie wersje placków - same oraz z łososiem (i jak się okazało tez z pomidorem i żółtym serem), pierogi z kapustą i grzybami oraz zupę pomidorową.
Głodni rzuciliśmy się na pudełka i niestety rozczarowanie rosło. Placki były nienajgorsze ale z czasem widziałam i czułam coraz więcej oleju - założę się, że niestety były smażone we frytkownicy. Połączenie pomidor- łosoś I SER ŻÓŁTY pozostawiał mi wiele do życzenia, ale jak zdjęłam ser było powiedzmy lepiej. Pierogi potwornie kwaśne i bez smaku, mimo ogromu farszu w środku. Jedyne co zniknęło w pełni z talerza to pomidorowa zupa, ale teraz mam wrażenie, że była to kwestia głodu chłopaka niż smaku zupy.
Są to chyba typowe polskie posiłki ale jak widać, i je można sknocić niestety odradzam to miejsce, jak ktoś chce zjeść w barze mlecznym, pozostaje postać w kolejce do Bambino.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, alicjadelicjak
Zrecenzowano 22 września 2018 z urządzeń przenośnych

Zamówiłem placki ziemniaczane z łososiem i pomidorowa.
Zostałem poinformowany ze muszę czekać 20 minut na placki. Pomyślałem „fajnie, czyli będą świeżo zrobione”. Zabrałem pomidorowa i placki do domu, zasiadam do stołu i pomidorowa naprawdę okazała się niezła. Troszkę słaby smak pomidorów, ale ogółem nie było zle.
Największy zawód zawitał kiedy otworzyłem opakowanie z plackami. Na dnie opakowania było małe jeziorko tłuszczu. Przełożyłem placki na talerz, zaczynam kroić, ale niestety podczas krojenia wypłynęło tyle tłuszczu ze naprawdę sie zniechęciłem. Mimo tego, zjadłem kawałek i jedyne co czułem to wielki nadmiar tłuszczu. Szkoda.
Placki są chyba robione we frytkownicy - a Magda Gesler mówi żeby nie robić we frytkownicy, bo ziemniak absorbuje tłuszcz.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, 116marcinw

Mleczarnia Jerozolimska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Mleczarnia Jerozolimska? Podziel się wrażeniami!