“Wszystko niby super ...”
Kanapa — recenzja

Kanapa
Nr 476 wśród 3 683 Restauracje (Warszawa)
Okolica: Stare Miasto
Opis: Kanapa kusi nowoczesnymi ukraińskimi smakami. Restauracja mieści się w przedwojennej Willi Siedlanowskich na jednej z najbardziej prestiżowych warszawskich ulic - Narbutta 10. Zespół Kanapy podróżuje po różnych zakątkach Ukrainy i Polski nieustanie w poszukując nowych, oryginalnych i lokalnych produktów, które pobudzą zmysły.
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Po wizycie w Kanapie mam mieszane uczucia.
Miejsce zostało nam polecone, opinie na TA nie odstraszają więc wybraliśmy się na późną kolację w poniedziałek. Pięknie odrestaurowany budynek, klimatyczne, spójne wnętrza, piękny zapach jedzenia.
Jedzenie bardzo smaczne. Ciekawy sposób podania chleba z masłem w ramach czekadełka. Smaczny pasztet, pierogi, jagnięcina. Gołąbki z jaglanką przesolone.
Ukraińskie wino ciekawe w smaku, jednak zaskakująco drogie. Tym bardziej, że zamówione przeze mnie wino było niedostępne, o czym dowiedziałam się jak kelner przyniósł inną butelkę proponując degustację. Nie poinformował proaktywnie o cenie trunku, a zagadnięty przez Męża stwierdził, że wino nie jest drogie. Mieliśmy okazję przekonać się o tym przy płaceniu rachunku: zamówione wino 28zł/kieliszek, na rachunku nabite wino za 48zł!!!. Czyli napiwek został sobie naliczony przez obsługę samoistnie.
Na nasze zdziwienie kelner stwierdził, że on nie sprawdzał ceny wina, które przyniósł. A na brak napiwku zareagował pytaniem czy nam nie smakowało.
Otóż smakowało, i jedzenie i wino. Jednak nie lubimy być zmuszani do płacenia za niezamawiane produkty.

Ogólnie, ciekawe miejsce. Ładny lokal. Wielkość porcji wymaga zamówienia przystawki i głównego. Należy być czujnym z obsługą.

Dziękujemy, AgataRaMa

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Smaczne i pięknie podana dania sa niewątpliwie zaleta tego miejsca. Niektóre z nich doprawiłbym nieco mocniej, a np. pierogi podał gorące, a nie letnie (po zwróceniu uwagi, ze danie jest ledwo ciepłe, kelner nic z tym nie zrobił, poza przyjęciem tej informacji). Mimo wszystko uważam, ze recepta na idealny letni wieczór to kolacja z winem w ogródku Kanapy. Bardzo klimatycznie...

1  Dziękujemy, mihmali
Zrecenzowano 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny ogród, bardzo miła obsługa. Owoce morza przygotowywane na grillu w ogrodzie, na oczach gości, uprzyjemniały pobyt w restauracji. Samo jedzenie wyjątkowo świeże i smaczne. Aż chce się tam wrócić ponownie.

Dziękujemy, 796katarzynag
Zrecenzowano 8 sierpnia 2019

Płonąca i wytapiająca się świeczka ze smakowitym chlebkiem jako czekadełko. Oryginalne i smaczne. Chyba najbardziej mnie zachwyciło. Oczywiście reszta potraw, które miałem przyjemność degustować bardzo dobra, Trudno jest mi znaleźć jakiś słaby punkt. No powiedzmy, że sum nie zwalił mnie z nóg ale i tak był bardzo dobry. Świetne pierogi z wiśniami i sfery ziemniaczane i .... Można by długo pisać. Sorbet z rokitnika przygotowywany przy stole: realizacja wygląda bajecznie a sorbet smakuje rewelacyjnie. Jak na jakość ceny atrakcyjne,

Dziękujemy, SKrakowski
Zrecenzowano 7 lipca 2019

Niedzielny obiad rodzinny - przy okazji rocznicy ślubu
Dzieci nie były przekonane, co do trafności naszego wyboru ale wspaniały hamburger i pyszne pierogi z truskawkami i rabarbarem, szybko rozwiały ich wątpliwości.
Ciekawa przystawka śledziowa, wspaniały sandacz i kotlet kijowski sprawiły, że wybór restauracji uznaliśmy za jak najbardziej właściwy.
Piękne wnętrze, ciekawe menu, miła atmosfera i przemiła Pani kelnerka, sprawiła, że na pewno tam wrócimy !

Dziękujemy, Wislanka

Kanapa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Kanapa? Podziel się wrażeniami!