Zapisz
Wspaniała przygoda dla dużych i małych

Jedno z najfajniejszych muzeów w Warszawie. Godziny zabawy przy interaktywnych grach, mnóstwo... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 23 sierpnia 2020
Campanellino2014
Warszawa, Polska
Zwiedzanie, zaskakujące miejsce

Nie był to cel naszej wizyty, ale przechodząc wstąpiliśmy. Zwiedzanie zabrało nam 1,5h. Świetnie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 25 lipca 2020
mirosm
Mikołów, Polska

Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019

Trafiliśmy do Muzeum dosyć przypadkowo, po wyczytaniu recenzji w internecie.
Miejsce bardzo przyjazne, miła ochrona i obsługa.

Samo Muzeum posiada kilka poziomów zwiedzania, atrakcje są podzielone tematycznie wg historii (linii czasu). Mamy więc ekspozycje z początkami pieniądza, pierwsze monety. Historia jest fajnie prezentowana z licznymi wstawkami multimedialnymi. Ciekawe wizualizacje np giełdy, do tego ekspozycje maszyn do tworzenia pieniędzy.
Bardzo ciekawa atrakcja do miłego spędzenia czasu z dala od tłumów (przynajmniej w naszym przypadku).

Polecamy jako odskocznię :)
No i można sobie wydrukować banknoty :)

Pozdrawiam,

Dziękujemy, Przemyslaw B
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo wartościowe miejsce, na które trzeba poświecić trochę czasu-na szybkiego i tak zajęło nam prawie 2 godziny. Ale naprawdę warto.

Dziękujemy, Amal150309
Zrecenzowano: 19 sierpnia 2019

Miejsce będące w cieniu tak rozreklamowanych miejsc jak Muzeum Powstania czy Muzeum Żydów Polskich.
Widać, że możny właściciel i sponsor (NBP) przyłożył się aby wizyta była udana.
Historia pieniądza pokazana w niebanalny nowoczesny sposób, kolekcja złotych monet, złota sztaba do potrzymania czy możliwość wykonania własnego pieniądza to część atrakcji tego miejsca do którego wstęp jest (a może był?!) absolutnie bezpłatny.

Termin skorzystania z atrakcji: marzec 2019
Dziękujemy, takasytuacja77
Zrecenzowano: 17 sierpnia 2019

Miejsce , które absolutnie trzeba odwiedzić. Co roku zwiedzamy Warszawe po kawałeczki , tym razem trafiliśmy na świętokrzyską do centrum pieniadza. Wspaniała wystawa , niesamowita wiedza o pieniądzu , handlu i mechanizmach handlowych od zarania dziejów ludzkości po dzień dzisiejszy. Cudowne eksponaty wkomponowane w świetnie zorganizowane wnętrza. Duży kawałek historii Polski dla miłośników naszej ojczyzny , dla nastolatków świetna lekcja ekonomii. Koniecznie doradzam zwiedzanie z przewodnikami audio!! 3.5 godziny fantastycznej przygody!
Szkoda , że dotychczas przewodniki audio tylko w j.polskim i angielskim ! Miejsce , do którego trzeba zaglądnąć!

Dziękujemy, 1ntd
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019

Centrum Pieniądza NBP - to chyba jedno z fajniejszych miejsc w Warszawie pod względem edukacyjno - poznawczo - muzealnym. ('muzealnym' już w nowym rozumieniu muzeum - poczuj, dotknij, zrób to sam!)
Miejsce zrobione z rozmachem (NBP ma pieniądze;) i bardzo przemyślane, każdy element przyciąga uwagę i angażuje do zabawy i zdobywania wiedzy. - różne wystawy, interaktywnie, można sobie wybrać wedle upodobań - historia pieniądza, współczesne rozwiązania finansowe, giełda, skarbiec, produkcja pieniądza, fałszerstwa, aleja bankowa. W ciągu roku zajęcia tematyczne dla grup szkolnych. ,
Miejsce interesujące i dla dzieci i dla dorosłych. I uwaga: za darmo!
Polecam na 100%, ciesze się, że powstają takie miejsca - interaktywna edukacja dla wszystkich, i to za darmo.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, polalo