“Pysznie i przyjemnie”
Restauracja Basilia — recenzja

Restauracja Basilia
Nr 589 wśród 3 682 Restauracje (Warszawa)
Kuchnie: Włoska
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Zrecenzowano 31 sierpnia 2019

W basili byłam 2 razy i kilka razy zamawiałam pizze na wynos, za każdym razem byłam bardzo zadowolona. To najlepsza pizza jaką jadłam na mieście :) do tego bardzo miła obsługa.
Polecam

Dziękujemy, Magda S

Zrecenzowano 7 sierpnia 2019

Slyszalam wiele zachwytow na temat tego miejsca ale niestety!
Obsluga bardzo mila. Czas oczekiwania tez ok ale dania mnie rozczarowaly.
Pizza na bardzo miekkim/przmoklym ciescie a wychwalane ravioli w sosie grzybowym to porazka! Niektore grzyby gorzkie . Po tej kolacji naprawde zle sie czulam. Nie polecam.

Dziękujemy, KatjaEva
Zrecenzowano 7 sierpnia 2019

Uwielbiam tę restaurację! Pyszna pizza, pyszne sałaty i pyszne pasty! Pizza na cudownym cienkim cieście wypiekana w tamtejszym piecu! Bardzo mi smakują również sałaty z krewetkami oraz pasta z krewetkami - ale to dla tych co lubią owoce morza, a ja kocham!
Niestety z minusów widzę takie: problem z zaparkowaniem, problem ze znalezieniem wolnego stolika, a przy wcześniejszej rezerwacji obsługa informuje, że trzeba być przed czasem, bo jeśli się spóźnimy to stolik może być już zajęty, bo rezerwacji się nie trzyma - może to i szczerość osób z obsługi, ale trzeba przyznać że niezbyt miła dla ucha.
Mimo to i tak lubię tam chodzić.

Dziękujemy, Ania J
Zrecenzowano 23 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Zachęcone dużą ilością pozytywnych opinii, wybrałyśmy się z mamą na kolację do Basilii. Zamówiłyśmy 2 rodzaje makaronów z krewetkami i po kieliszku wina. Przyznam szczerze, że jedzenie nie zrobiło na nas piorunującego wrażenia. Było ledwo ciepłe, a w smaku - bez zachwytu. Jako, że był to okres wiosenny, a my miałyśmy stolik na piętrze, za każdym otwarciem drzwi do restauracji wpadało chłodne powietrze, co skutecznie psuło cały urok. Obsługa i bliskość stacji metra generalnie na plus, ale jak na te ceny, należałoby się spodziewać czegoś więcej.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, JudytaA5
Zrecenzowano 9 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Szanowni Państwo,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że do lokalu Basilia na warszawskich Kabatach udałem się z dużym zainteresowaniem,ponieważ znajomi polecali ten lokal. Wraz z osobą mi towarzyszącą miałem rezerwację w dniu 7 czerwca 2019 roku na godzinę 19:00. Przyszliśmy chwilę przed 19tą i zajęliśmy stolik. O 19:05 złożyliśmy zamówienie na dwie porcje Tagliatelle Campagnola oraz karafkę białego wina. Po 40 minutach oczekiwania (nie było żadnej informacji o opóźnieniach) przyniesiono jedną (!) porcję. Po 5 minutach oczekiwania kelnerka ( a raczej osoba aspirująca do pełnienia tej funkcji) zapytała, czy wszystko w porządku. Odpowiedziałem grzecznie,że czekamy na drugą porcję,ponieważ niekulturalnie jest jeść samemu,gdy przychodzi się we dwoje. Ku naszemu zdziwieniu,kelnerka zaczęła nas obwiniać za rzekome zamówienie tylko jednej porcji. Absurdalne! Żadnych przeprosin, buta i arogancja ze strony obsługi. Pracowałem kiedyś w gastronomii i wiem jak się rozwiązuje takie sytuacje. W odpowiedzi na, łagodnie mówiąc, nieprofesjonalną obsługę poprosiłem o rozmowę z osobą zarządzającą lokalem. Po chwilii ta osoba przyszła i zaproponowała dostarczenie drugiej porcji w ciągu 20 minut. Na moją sugestię, że jedna porcje wystygnie, a kelnerka zachowała sie nieprofesjonalnie usłyszałem na koniec krótkie "przepraszam" i pytanie, czy będziemy coś zamawiali. Finalnie uregulowałem rachunek za karafkę wina. Butna i arogancka kelnerka ponownie skłamała na temat tego, że para młodych ludzi przychodzi,zamawia karafkę wina i dwa kieliszki oraz... jedną porcję kolacji. Zero przepraszam, zero chęci współpracy, zero szacunku dla klienta. Piszę o tym wszystkim z dużym żalem, bo fatalna obsługa zepsuła nam wieczór i zniechęciła do ponownych odwiedzin.

Nie polecam, chyba, że zmieni się obsługa.

Andrzej Skiba

1  Dziękujemy, AndrzejSkiba

Restauracja Basilia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Restauracja Basilia? Podziel się wrażeniami!