PKP IC - pełne sprzeczności

Podróżuję koleją systematycznie od kilkunastu lat bo lubię. Całe szczęście. Szczerze współczuję tym... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
MHx400
Jaworzno, Polska
Połączenia między dużymi miastami - brak

Warszawa Wrocław - poniedziałek 14/10. Czasy przejazdów połączeń: 5h, 4h, 8h. Czyli nie ma sensu... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Marcin C

Zrecenzowano: 24 sierpnia 2019

Drogie PKP. Macie w swoich szeregach prawdziwy diament. Brylant. Kogoś, kto robi różnicę. Pani konduktor numer 11016. Magiczna. Powinna być Królową PKP. Z tronem. I koroną. Poważnie. Trasa Warszawa-Kraków minęła tak szybko, że nie wiem kiedy znalazłem się w domu. Ten głos, sposób mówienia, podejście do pasażerów. To była moja najlepsza podróż koleją. Ta Pani powinna dostać podwyżkę, awans, i czytać tym pięknym głosem wszystkie komunikaty i informacje. No poważnie. Zróbcie to proszę.

Dziękujemy, Grzegorz G
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

PKP Intercity sprzedaje bilety bez ograniczenia, mimo że pociagi są objęte rezerwacją miejsc. Pomimo to sprzedaja bilety w przypadku braku miejsc, co powoduje że ludzi jest tyle, że nie idzie dojść do toalety o Warsie nie wspomne. Warunki podróży poniżej jakiejkolwiek klasy. To jest żenujące. Ludzi traktuje się jak bydło. W przedziale gorąco, klimatyzacja nie działa. Tragedia. Nie polecam. Potrzebna konkurencja, bo o jakości i podejściu do pasażera nie można mówić bo sie da poprostu.

1  Dziękujemy, Radzko
Zrecenzowano: 4 sierpnia 2019

Uważam za poważne nieporozumienie sprzedawanie biletów na 8-godzinną podróż pociągiem, bez wagonu restauracyjnego! "Przemiły" Pan z wózkiem przyjmuje tylko gotówkę, zresztą oferta "wózkowa" jest bardzo skromna.Pan zapytany o moźliwość zapłaty kartą, tylko się zaśmiał i powiedział, że przecież nie będzie ze sobą nosił jeszcze terminala! Otóż w dzisiejszych czasach "noszenie terminala" powinno być standardem, szczególnie, że PKP Intercity nie zapewnia podróżnym alternatywy - wagonu restauracyjnego.
Pociąg relacji Szczecin Główny - Warszawa Centralna, czas podróży 8 h!

Dziękujemy, Laurka0207
Zrecenzowano: 1 sierpnia 2019

W Ścinawie informując kierownika o tym, że muszę iść do wagonu 14 Pan odesłał mnie twierdząc, cytuję "Żaden 11, niech Pani wsiada tutaj i sobie przechodzi". Przechodzi z wielką walizką, laptopem i plecakiem, posiadając wykupione miejsce siedzące? Wsiadlam do 11, gdyż Bóg wie czy robiąc coś innego w ogóle wsiadłabym do pociągu. Próbowałam przejść do wagonu 14, ale na początku 13 musiałam stanąć, gdyż nie dało rady przejść przez stojącą kolonie. Stwierdziłam, że nie będę robiła problemów, przejdę szybko z 13 do 14 na stacji w Głogowie. W Głogowie wyszłam, biegłam do wagonu 14 i poprosiłam konduktora, żeby otworzył mi drzwi, ponieważ ja mam tutaj miejsce, ten z kolei oznajmil mi, cytuję "nie, muszę iść zamknąć tamte drzwi" po czym z miną prostaka odwrócił się na pięcie i odszedł. W tym momencie nastąpiło gwizdanie i wszystkie drzwi zostały zamknięte, z paniką z walizką, plecakiem i torbą na laptopa zaczęłam biegać po peronie szukając jakiegokolwiek wejścia z powrotem, to w wagonie 11 "kierownik" wziął moją walizkę, rzucił na podłogę i kazał mi wsiąść ze słowami "wsiadaj dziewucho" i trzasnal drzwiami, mrucząc prawdopodobnie niemiłe słowa w moim kierunku, nie chce teraz gdybać co to było, ale było skierowane do mojej osoby. Tak próbując znowu przedostać się wagonami z 11 do 14 wsiadajac do pociągu o 11:45 w swoim miejscu siedzącym (gdzie jadę ponad 400km do Kołobrzegu) byłam dopiero o godzinie 13:30. Serdecznie niepozdrawiam konduktorów, pomoc w ICC jest na żałosnym poziomie i nigdy więcej nie skorzystam już z tej linii, brak gniazdka na trasie ponad 700km i klimy, podczas upałów. Za co ludzie biorą pieniądze to nie wiem, ale pociąg jest przepełniony ludźmi jak rynek w Warszawie, wszystko robione dla pieniędzy:)

Nie polecam

Dziękujemy, Layeln
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Podróż IC Cracovia i EC Varsovia Czechowice-Diedzice - Praga - Tychy. Za 2 osoby dorosle i dziecko zaplacilem prawie 1500zl. Bylem przekonany, ze wybieram spokoj i podróz w dobrych warunkach. Ahaha, jakżesz sie mylilem! Obsluga w jadalnym, jak barze z lat 80tych- bylem swiadkiem jak barman doslownie wykrzyczał: "Nie rozumie co gadasz kobieto!" do pani z 1szej klasy pytajacej po angislsku gdzie ma odlożyć brudne naczynia. W obie strony klimatyzacja nie dzialala- totalny brak powietrza. Temperatura w przedziale 30-35 stopni. Brak mozliwosci otwarcia okien. Konduktor udaje, ze nie wie o co chodzi. Po 25 latach wybralem PKP, bo mialem nadzieje, ze sie polepszylo. BYLEM NAIWNY.

Dziękujemy, Łukasz O