Ładne miejsce

Zrecenzowano: 11 maja 2018
VisitorKiezix
Warszawa, Polska

Zrecenzowano: 10 sierpnia 2019

Fantastyczna wycieczka do muzeum x pawilonu. Mieliśmy szczęście być oprowadzonymi przez p.Michała , pracownika muzeum. Jego wiedza o zdarzeniach historycznych i pasja sprawiły , że 2 godzinna wycieczka pozostawiła super wspomnienie , mnóstwo nowych wiadomości i chęć powrotu w to miejsce. Wystawa muzealna stala pięknie przy gotowana i zrealizowana. Miejsce absolutnie polecane dla pasjonatów historii Polski !!!

Dziękujemy, 1ntd
Zrecenzowano: 30 października 2018

Wybudowana przez cara Mikołaja I po stłumieniu powstania listopadowego miała stanowić "straszak" władz rosyjskich nad buntowniczą Warszawą. Było to także miejsce straceń polskich działaczy jak również więzienie śledcze w owianym złą sławą X Pawilonie. . Duży teren w środku Warszawy blisko 36 ha. Jest tu kawał historii Polski i samej Warszawy. Na terenie dzisiejszej Cytadeli mieści się warte obejrzenia Muzeum Katyńskie. Dla Polaków i Warszawiaków miejsce które koniecznie trzeba odwiedzić.

Termin skorzystania z atrakcji: październik 2018
Dziękujemy, Wiesława M
Zrecenzowano: 28 lipca 2018 z urządzeń przenośnych

Mury są całkiem nieźle zachowane i z otaczającą je zielenią tworzą świetne miejsce na spacer. Jeśli ktoś odwiedza Warszawę i będzie w okolicy, to polecam odwiedzić to miejsce i poświecić na spacer chociaż pół godzinki. Osobom głodnym wiedzy historycznej i posiadającym więcej czasu, Cytadela oferuje wstęp do dwóch muzeów. Na wycieczkę obejmującą zarówno spacer jak i muzea polecam przeznaczyć kilka godzin.

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2018
Dziękujemy, Aleksandra K
Zrecenzowano: 11 maja 2018

Wokół jest Park przy Fosie. Który odwiedziłem teraz. Jest dość rozległy i otacza samą cytadelę kordonem szczególnie ładnym od strony Al. Wojska Polskiego. Nie jest o miejsce pierwszego wyboru dla podróżnych. Można jednak dostrzec w parku parę ciekawych rozwiązań architektonicznych i przyrodniczych. Uwaga niektóre partie są bardzo wilgotne i część stroma. Nie wiem czy dla dzieci bez opieki.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
Dziękujemy, VisitorKiezix
Zrecenzowano: 20 kwietnia 2018

Nie ma tutaj za dużo do oglądania i za to 4/5, niemniej jednak z tego co jest to wszystko jest bardzo ciekawe !

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2018
Dziękujemy, Horacy Z