“koncertowo!”

Dyletanci
Zarezerwuj stolik
czw., 17.10
20:00
Nr 275 wśród 3 681 Restauracje (Warszawa)
Zrecenzowano 1 września 2019

Fine Dinning Week
Skromny wystrój, choć nie bez zaskoczenia zauważamy butelki winne jako główny element dekoracji wnętrz. Dekoracji jak najbardziej konsumpcyjnej - to podobno najlepiej wyposażona „piwnica” w Europie! Nie wypada tu przyjść i zjeść, tu trzeba delektować się i jedzeniem i winem, które się do tego z dużą atencją dobiera.
Na początek lekkie zaskoczenie - personel ubrany jak kto chce, czasami lekko niechlujnie. I poruszający się po sali zauważalnie chaotycznie.
I nie będę kryć - jestem dyletantem, ale kładzenie sztućców bezpośrednio na stole bez żadnej osłony to chyba niedopuszczalne (!?). Kiedyś były obrusy i coś takiego można było robić, ale jak ich nie ma to choć jakaś mała serwetka byłaby jak najbardziej wskazana. Do przemyślenia dla załogi!!!
Koniec marudzenia, teraz będzie pięknie…
Miłym zwyczajem jest podanie czegoś ponad obiecane menu. Dostaliśmy świetny chlebek z pysznym normalnym masłem. Ale też zaskakujące, bo przezroczyste gaspacho. Świetne!
Potem przyszedł czas na pogawędkę z sommelierem, który zaimponował nam swoją wiedzą i skończonymi kursami. Bez żadnej obawy oddaliśmy się w jego ręce i się nie zawiedliśmy - dalej towarzyszyły nam stosowne, absolutnie doskonale dobrane wina.
Brokuł, czarny czosnek i węgierka. Świetne struktury, feeria smaków - genialne podkręcenie kubków smakowych. Ten orzech laskowy...
Asiette z ziemniaków to kontynuacja tej kompozycji, jak danie z brokułem możemy traktować jako uwerturę, to wariacje na temat ziemniaków to początek wielce obiecującego koncertu - znowu różne nuty, tylko dopowiadaliśmy sobie wyobrażenia różnych treści - dla takiego efektu warto przyjść do dobrego kucharza!
Kolejne dania - tuńczyk z ogórkiem i pachnotką oraz karczoch, bakłażan i pomidory. Nie wiem jak to opisać, serio - brakuje mi słów. Niuasne na niuansach! Taka aria z Czarodziejskiego Fletu!
No i kaczka. Tu mam kłopot bo czerwone wino, świetnie do niej dobrane, ale kaczka jakby z 3 i pół minuty za szybko wyrwała się z pieca. Skórce też zabrakło dopieczenia. Ale sosik wybitny. Umówmy sie w tej konwencji filharmonicznej, że obluzowała się jedna struna w kontrabasie.
Odpowiedni wegański - niewinnie brzmiące danie: marchewka, burak, szałwia - obezwładniło nas znowu. Szczególnie zaskakujący był biały burak, je się coś co nie wygląda jak burak, a jest to kwintesencja smakowa buraka! Rewelka!
Trochę rozczarował deser, ale tak mieliśmy podbite oczekiwania, że może coś lepszego już nie było po prostu możliwe. Wariacja na temat sernika. Zjedliśmy, ale się nie uśmiechaliśmy.
I kolejne miłe zaskoczenie - po deserze kolejny deserowy ambush - makaronik i odświerzające kubikowe mango.
Koncert się niestety skończył a my byśmy chcieli bisów, bisów bez końca. Brawo Maestro!
Wrócimy do Dyletantów, i niech obsługa będzie jak chce ubrana - najważniejsze jest by nie zmienił się kucharz i sommelier.

Dziękujemy, Wojciech W

Zrecenzowano 27 czerwca 2019

Zostalismy zaproszeni przez znajomych na obiad/lunch w srode 26.06 czyli w bardzo upalny dzien. Klimatyzacja dzialala bardzo slabo i bylo bardzo goraco, oprocz tego lataly muchy!
Karta bardzo skromna podobnie jak i dania. Przy deserze z truskawkami zastanawialem sie czy to zart? Kelner nie reagowal na informacje przekazywane przez gosci, ze nie zycza sobie tyle sosu, ale chyba musial zwrocic pusta sosjerke do kuchni, ze nalal tyle, ze ryba plywala. I skad nazwa Dyletanci? Moze to zniechecac, bo co kucharz sie nie zna na niczym? Nie rozumiem....

Dziękujemy, Artur K
Zrecenzowano 10 kwietnia 2019

bez sommeliera byłoby 3,5 gwiazdki! dobór i wybór win znakomity, dzięki niemu niezapomniany wieczór; ceny z górnej półki

Termin wizyty: kwiecień 2019
2  Dziękujemy, Piotr R
Zrecenzowano 24 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Śladem rekomendacji Michelin, trafiliśmy tutaj po raz pierwszy. Jedzenie ciekawe, dostępne zarówno w postaci menu degustacyjnego jak i a la carte. Obsługa miła i bardzo kompetentna, dostałam na prośbę danie, którego a la carte nie było - to zawsze jest miłe i robi dobre wrażenie. Wybór win bardzo różnorodny i bogaty. Pyszny szampan. I polski cydr lodowy na deser. Naprawdę polecam, myšlę że po rozmowie z sommelierem każdy znajdzie w ofercie odpowiednie wino w odpowiedniej cenie. Na pewno tu wrócimy.

Termin wizyty: marzec 2019
1  Dziękujemy, Grazka35
Zrecenzowano 28 października 2018 z urządzeń przenośnych

Przemiła pani kelnerka, dobrała pyszne wino, doradziła pyszne dania. Ceny wysokie, ale jedzenie i wino jest tego warte.

Termin wizyty: wrzesień 2018
1  Dziękujemy, blesiat

Dyletanci — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Dyletanci? Podziel się wrażeniami!