“Klimat i smak”
Karczma Spichrz — recenzja

Karczma Spichrz
Nr 8 wśród 266 Restauracje (Toruń)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opis: Karczma Spichrz słynie z dań kuchni polskiej i myśliwskiej. Aromatyczne zioła, świeże warzywa, najwyższej jakości mięsa, sery i wędliny własnego wyrobu powodują, że smaki i zapachy skosztowanych w Spichrzu potraw zapamiętuje się na długo i chętnie do nich powraca. Karczma szczyci się również niepowtarzalnym klimatem: drewniane odrestaurowane stropy i filary, oryginalne koło młyńskie oraz ludowa muzyka na żywo sprawiają, że wnętrze restauracji jest przytulne i wyjątkowe. W Karczmie do wspólnej biesiady może zasiąść 80 osób. Gościom poszukującym bardziej kameralnych wnętrz polecamy Izby Biesiadne – idealne miejsca na niewielką imprezę rodzinną czy spotkanie biznesowe. Karczma otwarta jest od poniedziałku do soboty w godzinach 12:00 – 23:00, a w niedzielę od godziny 12:00 do 22:00. Śniadania: Wyśmienite śniadania Spichrzowe serwowane w formie bufetu szwedzkiego skradły już serce niejednego smakosza. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Wędzone sery, domowego wyrobu wędliny i kiełbasy, przetwory owocowe, szeroki wybór sałatek, jajecznica i omlety z dodatkami to tylko kilka spośród potraw gwarantujących doskonałe samopoczucie od samego rana. Śniadania serwowane są od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00 – 11:00, a w niedzielę od godziny 8:00 do godziny 11:00.
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Klimatyczne wnętrze w dawnym spichrzu szwedzkim. Muzyka na żywo. Bardzo dobre polskie jedzenie. Befsztyki, kaczka, dziczyzna, pierogi. Duże porcje. Bogaty bufet sałatkowy. Minusy: długie oczekiwanie (trzeba mieć dużo czasu) i zimno od klimatyzacji. Ale czekać zdecydowanie warto.

Dziękujemy, C8881AWmonikap

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Typowa polska kuchnia z pysznym domowym rosołem, schab z młodymi ziemniakami i do tego kufel piwa :) Aa na deser najlepsza beza z mascarpone. Miła obsługa i wnętrze lokalu jak za czasów polskich biesiad ,, jedz dużo'' :)
Karczma zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie

Dziękujemy, Agata P
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Jedzenie średnie , bardzo długo czeka się na dania . My czekaliśmy ponad godzinę . Nie polecam i odradzam.

2  Dziękujemy, Sygnariusz S
Zrecenzowano 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Byliśmy w tej restauracji nie pierwszy już raz, lecz po dość długiej przerwie. Zamówiliśmy po Steku z antrykotu i zdaje się z rostbefu. Czas oczekiwania ok. 40 minut. W międzyczasie „weszły” jakieś przystawki (rydze w śmietanie) które były naprawdę dobre. Jednak wracając do meritum, uważam że główne dania, które zamówiliśmy były po prostu przereklamowane. Dało się odczuć, że ziemniaki pieczone, które stanowiły dodatek do dania, ociekały tłuszczem, i dało się wyczuć, że nie są to ziemniaki gotowane „na świeżo”. Grillowane warzywa, podane do steku były poprawne, lecz szumnie nazwana „gruszka z żurawiną” okazała się być jedynie dwiema jej cząsteczkami - słabo. Ponadto cała płyta, na której podane było danie ociekały tłuszczem, dodając do tego tłuszcz z masła podanego na steku oraz tłuszcz z samego kawałka mięsa skutecznie zniechęcały od dalszego jedzenia. Da się w Toruniu zjeść lepiej... tym bardziej, że każde z tych dań kosztowało ok 70 złotych. Przy takiej kwocie oszczędzanie na gruszce czy ziemniakach po prostu się nie godzi.

Druga sprawa, to sam fakt wystroju restauracji, jest on przyjemny, jednak sprawia wrażenie mało dyskretnego i mało kameralnego. Duże ławy ( za duże na kolacje dla dwóch osób) na minus niestety jest tez głośnie pokrzykiwanie do siebie kelnerów, co niestety również nie wpływa pozytywnie na atmosferę spotkania we dwoje.

2  Dziękujemy, 354az
Zrecenzowano 15 maja 2019

Karczma spichrz serwuje polska kuchnie. Niedawno chyba wprowadzili sezonowane steki ktore widac w lodowce zaraz po wejsciu. Miejsce jest bardzo klimatyczne chociaz jedzenie mogloby byc troche lepsze.

Dziękujemy, Marek L

Karczma Spichrz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Karczma Spichrz? Podziel się wrażeniami!