“Piernikowe”

Jan Olbracht - Browar Staromiejski
Nr 10 wśród 266 Restauracje (Toruń)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Nasz browar Szczytna 15 to boczna uliczka od głównego deptaka toruńskiej starówki - ul. Szerokiej. Ulica zlokalizowana jest 50 metrów od Rynku Staromiejskiego, w samym sercu Torunia. W gotyckim stylu kamienicy z XV wieku mieści się minibrowar restauracyjny Jan Olbracht Browar Staromiejski. Król Jan Olbracht, od którego pochodzi nazwa lokalu urodził się w Krakowie, 27 grudnia 1459 roku. Był synem Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki z Habsburgów. Pierwsze imię zawdzięcza patronowi dnia narodzin – św. Janowi Ewangeliście, drugie zaś otrzymał po ojcu swojej matki – cesarzu Albrechcie. Władca był szczególnie popularny w Toruniu, w którym wielokrotnie przebywał. Jan Olbracht Browar Staromiejski jest jedynym tego typu miejscem w Toruniu z instalacją do produkcji piwa, gdzie warzenie odbywa się na oczach klientów. Goście smakować mogą potraw kuchni polskiej z elementami bawarskiej, popijając warzone w tradycyjny sposób piwo. Browar i restauracja wypełniają całą kamienicę, są rozmieszczone na 3 poziomach. Lokal dysponuje również posiadającą niezależną klimatyzację salę konferencyjną, w której znajdzie się miejsce nawet 60 osób. Historia piwowarstwa w Toruniu jest bardzo stara i wiąże się z dziejami miasta. W XIII w. nastąpiło zaludnienie okolicy a tym samym wzrósł popyt na piwo, które w owym czasie stanowiło codzienny i podstawowy napój przedstawicieli wszystkich stanów. Powstawały więc liczne wyszynki i karczmy. W tamtych czasach piwowarstwo w Toruniu rozkwitło.
Zrecenzowano 9 września 2019

Lokal, do którego mam (miałam?) sentyment ogromny. Piękny wystrój, super jedzenie (i duże porcje smakowitości) i niezastąpione piwo piernikowe. A w tym roku ...powyzsze bez zmian, a nowe, to nie wpuszczenie gości, mimo że były dla nich miejsca. Przy stoliku, który zajęłyśmy były wolne miejsca dla koleżanek. Powiedziały o tym przy wejściu - nie zostały wpuszczone. Dwukrotne podejście i informacje, że są dla nich miejsca skończyły się niepowodzeniem. Zostały odprawione z kwitkiem.

Dziękujemy, Ludwika R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Wojciech S, General Manager, Jan Olbracht - Browar StaromiejskiOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

Szanowna Ludwiko R, prosimy o kontakt na adres e-mail: w.szczurko@browar-olbracht.pl
Chcielibyśmy wyjaśnić tę sytuację.

Zrecenzowano 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre piwo, szybka obsługa. Polecam zestaw degustacyjny piw ;) Jedyna uwaga to że lokal mógłby być dłużej otwarty ;)

Dziękujemy, Joanna K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Wojciech S, General Manager, Jan Olbracht - Browar StaromiejskiOdpowiedź udzielona 7 września 2019

Pani Joanno, czasem musimy też odpoczywać :)
Bardzo dziękujemy za miłe słowa i zapraszamy ponownie! :)

Zrecenzowano 3 września 2019

Bardzo klimatyczny browar. Jest tam bardzo dużo ludzi, więc proponuję wcześniejszą rezerwację. Piwa ok, ale najbardziej mnie urzekła kuchnia. Pierogi z gęsiną rewelacyjne i w niskiej cenie. Warto tam zajrzeć

Dziękujemy, lilenci

Baaardzo dziękujmey i zapraszamy ponownie!
Faktycznie w weekendy lepiej zarezerwować stolik! :)
Dziękujemy i zapraszamy ponownie!

Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedlismy golonkę i tatar. Wszystko było bardzo dobre. Tatar najlepszy jaki jedliśmy. Bardzo polecamy miejsce

Dziękujemy, aga3120

Pięknie dziękujmey!
Spróbowaliście Państwo naszych szlagierowych dań, tym bardziej nam miło, że wszystko trafiło w Państwa kubki smakowe!
Szalenie nam miło :)

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Numer jeden w tym lokalu to piwo piernikowe. Dla mnie rewelacja. Ale rownie wspaniala byla golonka. Bardzo, bardzo rzadko jem to miesko ale tu warto bylo. Swietnie przyprawiona, mieciutka z puree ziemniaczanym z dodatkiem chrzanu. Mniem. Pyszne tez bylo danie wegetarianskie-smazone tofu. Podobal mi sie wystroj lokalu. Na dole kadzie do warzenia piwa. W salach wyzej klimatyczny mily wystroj.. Polecam

Dziękujemy, Samosia1

Bardzo dziękujmey!
Bardzo się cieszymy, że zarówno dania jak i piwo przypadły Państwu do gustu!
Zapraszamy ponownie! <3

Jan Olbracht - Browar Staromiejski — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Jan Olbracht - Browar Staromiejski? Podziel się wrażeniami!