“Najlepszy tatar jaki jedliśmy”

Jan Olbracht - Browar Staromiejski
Nr 10 wśród 266 Restauracje (Toruń)
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Opis: Nasz browar Szczytna 15 to boczna uliczka od głównego deptaka toruńskiej starówki - ul. Szerokiej. Ulica zlokalizowana jest 50 metrów od Rynku Staromiejskiego, w samym sercu Torunia. W gotyckim stylu kamienicy z XV wieku mieści się minibrowar restauracyjny Jan Olbracht Browar Staromiejski. Król Jan Olbracht, od którego pochodzi nazwa lokalu urodził się w Krakowie, 27 grudnia 1459 roku. Był synem Kazimierza Jagiellończyka i Elżbiety Rakuszanki z Habsburgów. Pierwsze imię zawdzięcza patronowi dnia narodzin – św. Janowi Ewangeliście, drugie zaś otrzymał po ojcu swojej matki – cesarzu Albrechcie. Władca był szczególnie popularny w Toruniu, w którym wielokrotnie przebywał. Jan Olbracht Browar Staromiejski jest jedynym tego typu miejscem w Toruniu z instalacją do produkcji piwa, gdzie warzenie odbywa się na oczach klientów. Goście smakować mogą potraw kuchni polskiej z elementami bawarskiej, popijając warzone w tradycyjny sposób piwo. Browar i restauracja wypełniają całą kamienicę, są rozmieszczone na 3 poziomach. Lokal dysponuje również posiadającą niezależną klimatyzację salę konferencyjną, w której znajdzie się miejsce nawet 60 osób. Historia piwowarstwa w Toruniu jest bardzo stara i wiąże się z dziejami miasta. W XIII w. nastąpiło zaludnienie okolicy a tym samym wzrósł popyt na piwo, które w owym czasie stanowiło codzienny i podstawowy napój przedstawicieli wszystkich stanów. Powstawały więc liczne wyszynki i karczmy. W tamtych czasach piwowarstwo w Toruniu rozkwitło.
Zrecenzowano 2 września 2019 z urządzeń przenośnych

Jedlismy golonkę i tatar. Wszystko było bardzo dobre. Tatar najlepszy jaki jedliśmy. Bardzo polecamy miejsce

Dziękujemy, aga3120
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Wojciech S, General Manager, Jan Olbracht - Browar StaromiejskiOdpowiedź udzielona 7 września 2019

Pięknie dziękujmey!
Spróbowaliście Państwo naszych szlagierowych dań, tym bardziej nam miło, że wszystko trafiło w Państwa kubki smakowe!
Szalenie nam miło :)

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019

Numer jeden w tym lokalu to piwo piernikowe. Dla mnie rewelacja. Ale rownie wspaniala byla golonka. Bardzo, bardzo rzadko jem to miesko ale tu warto bylo. Swietnie przyprawiona, mieciutka z puree ziemniaczanym z dodatkiem chrzanu. Mniem. Pyszne tez bylo danie wegetarianskie-smazone tofu. Podobal mi sie wystroj lokalu. Na dole kadzie do warzenia piwa. W salach wyzej klimatyczny mily wystroj.. Polecam

Dziękujemy, Samosia1

Bardzo dziękujmey!
Bardzo się cieszymy, że zarówno dania jak i piwo przypadły Państwu do gustu!
Zapraszamy ponownie! <3

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jak piwo w Toruniu, to tylko piernikowe w Browarze Staromiejskim. Niezbyt słodkie, z wyczuwalną nutą korzennych przypraw - zachwyci każdego.

Termin wizyty: wrzesień 2018
Dziękujemy, Ewelisia

Pięknie dziękujemy! <3

Zrecenzowano 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Miejsce do którego trafiłam z rodziną, żeby wypić dobre piwo. I tak było. Browar oferuje 4 rodzaje piwa: tradycyjny jęczmień y pils, pszeniczne, pierników i specjalne, które zależy od sezonu. Ja trafiłam na piwo o aromacie mango i jałowca - polecam. Do piffka zamówiliśmy deskę przekąsek wśród których nasze kubki smakowe powalił grzanka z wątróbką. Wszystko pyszne. Polecam.

Dziękujemy, anetaw927

Bardzo dziękujemy!
Szalenie nam miło!

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Witam szukam imienia kelnerki śliczny uśmiech niskiego wzrostu ciemne włosy przyniosła nam za dużo rosołu do zamówienia z soboty 24.08 8 osób z beczki

1  Dziękujemy, L K
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Wojciech S, General Manager, Jan Olbracht - Browar StaromiejskiOdpowiedź udzielona 26 sierpnia 2019

Ah ta nasza Karolinka! :)

Jan Olbracht - Browar Staromiejski — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Jan Olbracht - Browar Staromiejski? Podziel się wrażeniami!