“Bez rewelacji”
Planetarium - Toruń — recenzja

Planetarium - Toruń
Nr 6 wśród 72 atrakcji (Toruń)
Informacje o atrakcji
Kutno, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 26
20 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Bez rewelacji”
Zrecenzowano: 19 marca 2017

W Planetarium zdecydowaliśmy się na obejrzenie spektaklu "Znaki na niebie". Niestety oczekiwaliśmy podróży w gwiazdy i poczucia się, jakbyśmy byli w kosmosie, a otrzymaliśmy dość nudna i słabo zaprezentowaną prezentację. Z dziecięcych wizyt w innych planetariach pamiętam tą zapierającą podróż w przestworza i oderwanie od rzeczywistości. Tutaj nic takiego nie było. Ponadto w toruńskim planetarium nie ma żadnej informacji o tym, o czym konkretnie jest spektakl, ani co innego w innych salach oferuje się zwiedzającym. Dobrze, że przed wybraniem się tam zajrzeliśmy do internetu, bo bez tego bylibyśmy zieloni.
Po 40 minutach prezentacji wypuszczono nas prosto na zewnątrz. Oczekiwałabym raczej wyjścia, umożliwiającego np. skorzystanie z toalety...

Data wizyty: marcu 2017

24 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Podróż w kosmos.”
Zrecenzowano: 14 marca 2017

W dobie telewizorów 3D i wszechobecnej elektroniki niewielu już człowieka może zadziwić. Planetarium kiedyś zdawało się robić większe wrażenie, jednak niezmiennie pozwala dosłownie dotknąć nauki i zobaczyć rzeczy nie z tej Ziemi. Miejsce to pozwoli na rozwiązanie zagadek, które sobie czasem zadajemy, odsłania zasady działania praw fizyki, tłumaczy zjawiska, które nas otaczają. Można nawet uruchomić silniki sondy kosmicznej, zobaczyć siebie z góry z kamery zamontowanej na tej sondzie i wiele innych. Zdecydowanie polecam odwiedzenie tego miejsca. Dla młodzieży ciekawej świata to obowiązkowa pozycja w planie podróży.

Data wizyty: marcu 2017
Dziękujemy, Paweł K
Balice
Liczba recenzji: 2
“Ciekawe podróże po niebie”
Zrecenzowano: 13 marca 2017 z urządzeń przenośnych

Serdecznie polecam program "Ziemia-planeta Kopernika". Dzięki niemu można w ciekawy sposób poznać przede wszystkim tajniki astronomii, ale również dowiedzieć się sporo o Koperniku i jego mieście.

Data wizyty: lutym 2017
Dziękujemy, marta523
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 51
49 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Orbitarium”
Zrecenzowano: 9 marca 2017

Nieco "kosmiczne miejsce". Świetna zabawa, nie tylko dla dzieci!
Teraz wiem, że na Księżycu ważyłabym ok 9 kg, na Słońcu niestety 1589 kg ;)
Wolę już jednak naszą siłę przyciągania, tamte cyfry mnie przeraziły.
Dzieci były zachwycone!!!

Data wizyty: maju 2016
Dziękujemy, Anna F
Gdańsk, Polska
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 77
43 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Ciekawe miejsce ale już przestarzałę”
Zrecenzowano: 6 marca 2017

Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Torunia i jest ciekawe. Jednakże od momentu wybudowania w latach 90 nic nie zostało zmodernizowane i ulepszone i nie chodzi tu nawet o sam sprzęt ale o filmy. Technika komputerowa od lat 90 poszła mocno do przodu i to widać po prezentowanych filmach. Może warto by nawiązać współpracę z jakimiś młodymi informatykami którzy by poprawili filmiki, gdyż są to na pewno bardzo interesujące spektakle ale graficznie już przestarzałe.

Data wizyty: lutym 2017
Dziękujemy, Sławomir Wiktor K

Planetarium - Toruń — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Planetarium - Toruń? Podziel się wrażeniami!