“Podróż w kosmos.”
Planetarium - Toruń — recenzja

Planetarium - Toruń
Nr 6 wśród 72 atrakcji (Toruń)
Informacje o atrakcji
Bydgoszcz, Polska
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 32
24 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 11
“Podróż w kosmos.”
Zrecenzowano: 14 marca 2017

W dobie telewizorów 3D i wszechobecnej elektroniki niewielu już człowieka może zadziwić. Planetarium kiedyś zdawało się robić większe wrażenie, jednak niezmiennie pozwala dosłownie dotknąć nauki i zobaczyć rzeczy nie z tej Ziemi. Miejsce to pozwoli na rozwiązanie zagadek, które sobie czasem zadajemy, odsłania zasady działania praw fizyki, tłumaczy zjawiska, które nas otaczają. Można nawet uruchomić silniki sondy kosmicznej, zobaczyć siebie z góry z kamery zamontowanej na tej sondzie i wiele innych. Zdecydowanie polecam odwiedzenie tego miejsca. Dla młodzieży ciekawej świata to obowiązkowa pozycja w planie podróży.

Data wizyty: marcu 2017

• Najnowsze polskie
Najpierw j. polski
Balice
Liczba recenzji: 2
“Ciekawe podróże po niebie”
Zrecenzowano: 13 marca 2017 z urządzeń przenośnych

Serdecznie polecam program "Ziemia-planeta Kopernika". Dzięki niemu można w ciekawy sposób poznać przede wszystkim tajniki astronomii, ale również dowiedzieć się sporo o Koperniku i jego mieście.

Dziękujemy, marta523
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 51
49 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 19
“Orbitarium”
Zrecenzowano: 9 marca 2017

Nieco "kosmiczne miejsce". Świetna zabawa, nie tylko dla dzieci!
Teraz wiem, że na Księżycu ważyłabym ok 9 kg, na Słońcu niestety 1589 kg ;)
Wolę już jednak naszą siłę przyciągania, tamte cyfry mnie przeraziły.
Dzieci były zachwycone!!!

Data wizyty: maju 2016
Dziękujemy, Anna F
Gdańsk, Polska
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 77
43 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Ciekawe miejsce ale już przestarzałę”
Zrecenzowano: 6 marca 2017

Jest to jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc Torunia i jest ciekawe. Jednakże od momentu wybudowania w latach 90 nic nie zostało zmodernizowane i ulepszone i nie chodzi tu nawet o sam sprzęt ale o filmy. Technika komputerowa od lat 90 poszła mocno do przodu i to widać po prezentowanych filmach. Może warto by nawiązać współpracę z jakimiś młodymi informatykami którzy by poprawili filmiki, gdyż są to na pewno bardzo interesujące spektakle ale graficznie już przestarzałe.

Dziękujemy, Sławomir Wiktor K
Kontrybutor: poziom 2
Liczba recenzji: 5
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 3
“Warte zainteresowania”
Zrecenzowano: 25 lutego 2017

Fajna zabawa na wystawie, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Ciekawe doświadczenia i fajnie pokazane co i jak się dzieje na ziemi (byliśmy w sali Geodium). Jedyny minus, to to że obsługa po prostu nas wpuściła, powiedziała że w razie potrzeby nam pomoże i pozostawiła nas samym sobie. Jednak doświadczenia były opisane co i jak także chociaż tyle. No ale chyba lepiej by było gdyby coś nam powiedzieli

Dziękujemy, Aika-099

Planetarium - Toruń — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Toruń, Kujawsko-Pomorskie

Byłeś(-aś) w Planetarium - Toruń? Podziel się wrażeniami!